Kids and Heroes
Kvelertak se chystají do Brna. Přivážejí severskou energii a zběsilost
Marek Hadrbolec 28/01/2018 Pozvánky

Severský příběh utvářející se kytarové legendy pokračuje! A jeho další řádky se nevyhnou ani České republice. Brněnský koncert této šestice, právem označované za jednu z nejlepších kytarových kapel současnosti, proběhne 3. 4. v klubu Fléda. Zde hudebním fanouškům předvedou svou progresivní fúzi rock’n’rollu a severského metalu, která si získala již zmíněné pojmenování black’n’roll.

Mýtus jménem Kvelertak se v roce 2007 zrodil v norském Stavangeru, odkud už v roce 2010 vyrazil do světa na vlnách úspěchu první řadovky pojmenované příhodně: Kvelertak. Od té doby vyšla další dvě alba a pověst potemnělých, přesto neskutečně energických kytarových vikingů rostla. Nyní Kvelertak sdílejí pódia s Foo Fighters, Slayer nebo Metallicou. A právě den po koncertu královny metalu v Praze, kde ji tito black’n’rolloví seveřané předskakují, se skupina Kvelertak vydává do divočiny, do Brna!

Temnota a nezvladatelná energie, zběsilá show a zároveň preciznost, to vše s sebou Kvelertak vozí na svých sovích křídlech. V Brně krom osvědčených kusů z alb Kvelertak a Meir představí kapela také songy z alba nejaktuálnějšího, pojmenovaného Nattesferd, které je díky úspěchům předchozích řadovek neseno ještě výš a dál a má potenciál naplněnou Flédu roztrhat na kusy.

Kvelertak si samozřejmě neuzurpují celý večer pro sebe. Společně s nimi pódium obsadí další severská smečka SIBIIR z Osla. I tady se můžete těšit na prolnutí dvou žánrů, tentokrát metalu a hardcore, a také na těžko ukočírovatelnou energii, která vám protáhne klouby. Lístky na tuhle divokou severskou noc lze koupit přes smsticket.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com