Kids and Heroes
Kullervo – Vítejte na věčnosti!
Martin Suicide 12/04/2018 EP, Recenze

Z brněnského podzemí a jeho tvůrčího kvasu se zrodila kapela či projekt Kullervo. Bez velkého povyku a oslavných tlachů ve virtuálním světě, jako by mimo hlavní proud, nyní vyšla vinylová verze dema, které má ve vínku vtisknuté datum – rok 2014.

Kapela servíruje splašený, neučesaný hardcore, plný vzteku, přeřvávání se, občas obtížně čitelných kytar a překotně klopotné rytmiky. A ono to jako celek funguje, jak má. Divoké skladby mají ducha i náladu, jsou intenzivní a působí jako navztekané plivance do tváře všem a jako hlukový tajfun se vám bez slitování proženou místností. Kytary bzučí a kvílí hnány vpřed rachotem bubnů a dvanáctinásobná dávka zběsilosti se proseká sluchovým ústrojím, aniž se nadějete. Jsou věci, které bych v roli interpreta podobné muziky koncipoval jinak, především v rytmice, kde bych eliminoval blast beaty na nulovou úroveň, a taktéž ubral zkreslení zvuku nástrojů. Ale to je vpravdě subjektivní pohled a celek tu funguje i takhle. Navíc Kullervo výrazně překračují místní subžánrový průměr a fanoušci všech těch „noise not music“ záležitostí by si k nim měli najít cestu, ale pozor, protože ona to za tou stěnou hluku přeci jen pořád je chytlavá muzika.

Monstrózním dílkem je pak celkové pojetí obalu. Barevná několika panelová skládačka na papíru s poctivou gramáží, plná koláží a textů, je vizuálně impresivní. V ní se ukrývá stejně zpracovaný přebal desky. Celé je to podobně chaotické, ale zároveň výrazově silné – tak jako hudba ukrytá v drážkách. EP Kullervo je v mnoha ohledech kule rvoucí deskou.

Info
Label: ultima.ratio@seznam.cz
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Intro
2. Porce libovůle bezpráví
3. Koloběh konců
4. Palte knihy
5. Živočišná výroba
6. Blesky z čistého nebe
7. Věri, diktuj mi to
8. Jako
9. Ku pomoci
10. Střecha svobody
11. Není čas ztrácet čas
12. Konec už tu máme

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com