Kids and Heroes
Krvežíznivý Lemmy si zahrál v klipu k první sólovce frontmana 69 Eyes
Danny 21/06/2017 Novinky, Zahraniční

Jyrki Pekka Emil Linnankivi, frontman finské goth rockové klasiky The 69 Eyes, vydá 23. června svou první sólovou desku Helsinki Vampire, na které se v jedenácti písničkách pohybuje na křehkém pomezí darkwave, post-punku a novoromantismu.

Jyrki 69 zveřejnil zatím dvě ukázky, Bloodlust a Last Halloween, přičemž videoklip k písničce Bloodlust doprovází záběry z chystaného filmu Sunset Society, kde si roli jednoho z upírů z Sunset Stripu zahrál i Lemmy Kilmister. Záběry vznikaly v prosinci 2015, tedy pár dní před Lemmyho smrtí.

Jyrki 69 kromě The 69 Eyes zpívá i v rockabilly kapele The 69 Cats, kde se sešel se členy The Cramps, The Lords Of The New Church a The Head Cat.

The 69 Eyes vloni natočil řadovku Universal Monsters, v pořadí jedenáctou studiovou desku v téměř třicetileté historii kapely.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com