Kids and Heroes
Krüger – Oblbnuté mozky
Martin Suicide 07/06/2018 LP, Recenze

Baví mě dívat se na lokální kapely, jak postupem času dorůstají, a Krüger jsou toho krásným příkladem. Žižkovstí crusties ze sousedství svůj potenciál rozvíjejí každou deskou a 12“ Oblbnuté mozky je důkazem toho, jakou cestu urazili od roky 2012, kdy vydali první EP.

Obal z pod ruky Stiva z Visions of War ukrývá nahrávku vzniklou v Hellsound studiu, sídlícím v malebném podhůří Šumavy. Cit pro energické kytarové motivy nahrávce dominuje spolu s divoce kvapícími bubny a zlounsky nabuzenou basou. Rytmika má navíc skvělý zvuk, což dodává celku až nečekanou šťávu. Oba přeřvávající se zpěvy zní jako dialog skřetů hašteřících se v nějaké mordorské sloji, což byl zjevně umělecký záměr, a navíc produkci Krüger přesně sedí. Ostatně tak to před více než třemi dekádami definovali Extreme Noise Terror.

Na Žižkov se tu ve zvuku kapely i aranžerských finesách přistěhoval duch švédského kang punku/d-beat hardcore v tom nejlepším slova smyslu. Ostatně odkazy na různé švédské synovce Discharge tvorbě Krüger dominují od počátku a jsou navíc prošpikovány metalovým pojetím zvuku, což se zde pojí v kompaktně divoký celek. Ten je od úvodních tónů intra divokou non stop jízdou. Jen výjimečně kapela zvolní do středního tempa, jako ve čtvrté skladbě Iluzie, která mimochodem patří k nejvýraznějším z desky, aby se vše hned v další opět vrátilo do divokých na d-beatu zbudovaných kolejí. Mým osobním hitem celé desky je patrně první stranu uzavírající píseň Zrádcovia a vrahovia, s Motörhead nasmrádlým kytarovým motivem hodným toho nejlepšího z Anti Cimex.

Závěr obstarává povedený cover od Telex, hardcore punk klasiky z regionu, ve kterém ostatně vznikla i celá tato nahrávka. V rámci své škatulky jsou Oblbnuté mozky v místním prostředí jednou z top desek nejen poslední doby.

Info
Label: https://www.phobiarecords.net/
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Intro
2. Oblbnuté mozgy
3. Rást produkcie – Rást biedy
4. Ilúzie
5. Prečo je svet zlý
6. Příděly na kyslík
7. Zrádcovia a vrahovia
8. Volání do prázdna
9. Paralýza
10. Retroverze morálky
11. Chlad asfaltu
12. Dvě minuty nenávisti
13. Řeznickej krám (Telex)

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com