Kids and Heroes
Kronofogden – Käftarna Maler
Martin Suicide 05/09/2013 EP, Recenze

Kronofogden jsou mladá hardcore punk kapela pocházející ze švédského Hudiksvallu a EP Käftarna Maler je následovníkem jejich split LP vydaného v loňském roce. Jméno města původu jsem nezmínil náhodou, neboť právě odtud pocházejí pro švédský hardcore legendární jména Missbrukarna nebo Totalitär a právě na tvorbu těchto kapel Kronofogden hrdě navazují.

Ve čtyřech písních tu najdete klasické atributy osmdesátkového švédského hardcore punku, jenž se spíše než k obligátním Discharge obrací k americkému a kontinentálnímu hardcore punku první, potažmo druhé, půle osmdesátých let, když v kytarových postupech nechává čas od času vylézt na povrch nějakou tu jednoduchou punk melodii či malou vyhrávku a nad ní přirozeně dominuje navztekaný a úmyslně neukočírovaný projev zpěváka.  Není to samozřejmě nic nového ani objevného, ale starý dobrý hardcore punk skandinávského střihu, u kterého si dokáži představit, že pokud bych se s ním setkal poprvé a někdo by mi zkusil namluvit datum vzniku 1986, asi bych mu to zbaštil i s navijákem. Což celé myslím jako jeden velký kompliment, neboť Kronofogden jsou neméně dobří.

Sedm palců, které stojí za to dát jim šanci, zvláště pak, pokud vás oslovují klasická jména zmíněná v úvodu celé recenze.

Info

Label: blindeadproductions.com
Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Käftarna Maler
  2. Dimman Tätnar
  3. Nersupen Ledbruten Skadeskjuten
  4. Det Finns Inte Mer

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com