Kids and Heroes
Krang – Baddest Brain
Danny 28/04/2016 LP, Recenze

Kapela Krang si přímo říká o nostalgii. Máma mě volá k večeři a já prostě ještě nechci, protože na naší televizi Beijing, což je kopie barevný Toshiby, právě čtyři želví mutanti bojují proti zlému mozku z Dimenze X, ale já stejně jen sním o mražený pizze napůl s reportérkou Šestého kanálu. Zjišťuju, jak zní rocksteady a jak bebop, objevuju renesanční umění, a to všechno se nakonec trvale projevuje obrovskou láskou k encyklopediím všeho druhu. Stačí jen vzít do ruky album Baddest Brain a patnáct minut se brodím dávno pohřbenými vzpomínkami, než dávám konečně debut od Krang pod jehlu gramofonu.

Neřekli byste, že tu nálož, která se valí z repráků, hrajou místní kluci. Krang nejsou žádní nazdárci, v sestavě mají členy Punkhart nebo Criminal Colection, ale stejně znějí vyzrále, vyzráleji, než bych čekal. Angličtina v jejich podání není vůbec zlá a věřím, že středoevropská intonace může být pro hromadu rodilých mluvčích zajímavá. Krang hrají to, čemu se dá říkat melodický hardcore punk nebo skate punk z doby, než byly baggy jeans nahrazeny skinny jeans. Takový, co už u nás nefrčí, a teď znovu začne. Stopáž desky je pouhých 19 minut, což je vskutku chytré. Krang totiž nedokážou v takovém prostoru omrzet a nutí k tomu, abyste si desku pustili znovu. Ve finále tak s kapelou strávíte čtyřicet minut, jen to fikne. Album je jako celek soudržné a nikde výrazně nevybočuje, i když občas překvapí pomalejší pasáží, nebo mnohem častěji kvalitním dvoj-vokálem. Největšími hity jsou pro mě I Wanna Be Hellboy s příjemným náznakem The Descendents a Casey Jones. Jasně, Krang v textech čerpají především z filmů, které formovaly naší generaci, je tu ale taky jasné názorové vymezení v Lions Of Kurdistan a Nazi At The HC Show. A nejde nezmínit geniální zpracování obalu, které v komiksové kresbě ukrývá odkazy na všechny písničky z desky. Je to další způsob interakce mezi kapelou a posluchačem, vyžadující plné soustředění na texty a popkulturní odkazy v nich. Obrovský palec nahoru!

Debutové album Krang je tak trochu zjevením. Vynikajícím způsobem přežvýkaný melodický hardcore punk, který o sobě ví, že není ničím objevný a je srozumitelný současnému publiku. Upřímnost, s jakou Krang na Baddest Brain přiznávají své vzory, je sympatická a výsledek je naprosto precizní, hitový, plný energie a navíc správně nerdovský. Zamilovat si tenhle kousek vinylu není vůbec nic těžkého.

Info

Label: Bird Attack Records / Melodic Punk Style
Odkaz: bandzone.cz/krangpunkrock
Rok vydání: 2016

Tracklist

01. Lions Of Kurdistan
02. Krang Must Be SxE
03. Skateistan
04. I Wanna Be Hellboy
05. Casey Jones
06. Nazi At The HC Show
07. First Blood
08. Seagull
09. Simon Phoenix
10. Top Fun
11. O.K. USA!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com