Kids and Heroes

Mark Lanegan Band (USA), Joe Cardamone + Lyenn

Datum

10/11/2017

Čas události

19:00

Místo události

Lucerna Music Bar

Město

Praha

Stát

Česká republika

Název

Mark Lanegan Band (USA), Joe Cardamone + Lyenn

Info

Nové album Mark Lanegan Bandu nazvané Gargoyle (Chrlič) vyšlo letos 28. dubna na Heavenly Recordings. Mark Lanegan Band letos vystoupí mimo jiné i na turné ve Střední Evropě:

06/07/2017 – MAĎARSKO – A38, Budapešť
07/07/2017 – SLOVENSKO – Pohoda Festival, Trenčín
09/11/2017 – ČESKÁ REPUBLIKA – Brno – Fléda
10/11/2017 – ČESKÁ REPUBLIKA – Praha – Lucerna Music Bar

Vstupenky na pražský koncert za 490 Kč + poplatky budou v předprodeji na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal od 10.hodin v pátek 30.6. Na místě v den koncertu za 590 Kč.

Support obstarají Joe Cardamone a Lyenn.
Počátkem roku 2016 byl Mark doma v Los Angeles a psal si nápady, které měly být základem jeho nového alba, když dostal email od svého kamaráda, anglického hudebníka Roba Marshalla, který Markovi poděkoval za jeho příspěvek na nový projekt Humanist, který dával právě dohromady. Oba se poprvé setkali v roce 2008, kdy Marshallova stará kapela Exit Calm předskakovala Soulsavers, s kterými v té době Mark zpíval. Teď Rob nabídl Markovi na oplátku své skladatelské služby. Mark mu za tři dny poslal svých deset věcí.

Mark už v té době měl skladbu ‘Blue Blue Sea’, náladovou písničku, o které se domníval, že míří tím správným směrem na nové album. “Nechávám vždycky první dvě skladby, aby mi řekly, jak by měly znít ty dvě další. S texty je to v podstatě stejné. Tak to vždycky stavím – něco jako sochu, by se dalo říct.“

Během hodiny Mark napsal slova a melodii na zárodky skladeb, které Rob připravil v Mount Sion Studios v Kentu. Robova hudba přesně zapadala do linie, kterou Mark sledoval – vzdalující se od krautrockových elektronických textur jeho dvou předešlých alb ‘Blues Funeral’ a ‘Phantom Radio’.

Zbytek alba byl poté napsán, nahrán a produkován Laneganovým dlouholetým hudebním souputníkem Alainem Johannesem na jeho základně 11 AD v západním Hollywoodu.

Gargoyle sice s oběma deskami sdílí stejné kořeny, ale u dvou stěžejních písniček alba Nocturne a Beehive je slyšet zřetelný posun a i tonální paleta textů je rozmanitější. Dvaapadesátiletý Lanegan dnes působí vytrvalým a nezničitelným dojmem – skoro jako ten chrlič na gotické věži.

Více info:

www.marklanegan.com
www.facebook.com/marklanegan
www.joecardamone.net
www.facebook.com/joecardamonexholywar
www.lyenn.com
www.facebook.com/lyennmusic
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Mapa

nahrávám mapu....

Nadcházející události v Lucerna Music Bar

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com