Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v září 2019
Redakce 03/09/2019 Magazín

Klubová sezóna je tady a s ní naše tradiční tipy na akce, co budou s největší pravděpodobností stát za to. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

Hopes, Decultivate, Exude (Klub 007, Praha – 3. 9. 2019)

Release party jedné z letošních očekávaných, domácích desek – první velké placky Breathing Underwater od hardcore hvězdiček Hopes. Věříme, že kluky z Hopes už slušně svědí prsty, a těší se, až se na Sedmičce  předvedou v tom nejlepším světle. Tanečky, moshpity, údernej hardcore. Máme, co jsme chtěli! Sestavu pro tenhle večer doplní Decultivate, jejichž poslední materiál, splitko s i izraelskou kapelou Östra Torn, ještě nestačilo ani vychladnout, a Exude, o kterých se taky v kuloárech šušká, že se něco chystá. Když dorazíte, budete mít info z první ruky. A zaručeně si užijete našlapaný večer.

Beton, Bahratal, Sněť, Kaosquad (Kabinet Múz, Brno – 6. 9. 2019)

Pro program tohohle večera se hodí nějaké libozvučné slovní spojení. Například “naprosto nehumánní”, myslíme, docela sedí. Kombinace zla, špíny, řevu a zkažených myslí usedne 6. září na Kabinet svou drtivou silou, a jestli máte nějaké trápení či snad splín z končícího léta, tenhle večer nabízí ideální příležitost se vyřvat. Kulisu k takové duševní očistě udělají ostřílení slovenští veteráni Beton, zvrácené pozdvižení posledních měsíců Bahratal s debutovou deskou Lágry Všem, all star vzpomínka na old skůl death metal pojmenovaná Sněť a nakonec, nebo spíš vlastně na začátek, ostřílená, věčně plná hněvu, trojice Kaosuad.

Pacino, Lůza, Cardio Radio (Klub 007, Praha – 11. 9. 2019)

Původně náplast za zrušený koncert Audacity, který měl na Sedmičce být ve stejný den. Ve výsledku ale velmi zajímavý a lákavý line-up, který ve středu oživí dlouhý pracovní týden. Pacino jsou nezaměnitelnou ozvěnou nehostinného okolí Orlové, které svou muzikou dokážou vykreslit tak, že byste tam hned vyjeli. Cardio Radio vyrostli loni v létě se svým skvělým demem, od něj se sice hudebně odklonili, ale naživo tenhle melodiemi protkaný hardcore stejně moc baví. Opomenout nejde ani Lůzu, která se loni blýskla zajímavým špinavým demem ze dna kuchyňského koše.

Der Weg Einer Freiheit, Downfall of Gaia (Melodka, Brno – 11. 9. 2019)

Dvě německá jména a jeden potemnělý žánr zastřešující jejich tvorbu – atmosferický black metal. Právě jemu bude brněnská Melodka patřit 11. září, který se ponese pod vlajkami kapel Der Weg Einer Freiheit a Downfall of Gaia. První zmínění se navíc z objetí ponuré atmosféry nebojí trochu šlápnout na plyn a rozříznout hustý vzduch melodií v tempu, druzí oproti tomu budují temnotu s rozvahou nemrtvých. A pak, v nestřeženou chvíli, umí silným úderem temné muziky šlápnout na krk. Obě kapely už mají navíc s Brnem své zkušenosti, a tak jistě přijdou na to, jak vám kápnout do noty.

Lvmen, Morkhimmel, Tábor (Kabinet Múz, Brno – 15. 9. 2019)

Pokud bychom měli nějakou českou kapelu nazývat přízviskem kultovní, pravděpodobně se prstem ukáže právě na Lvmen. Tohle potemnělé, filozofií protkané uskupení už svoje kvality dokázalo nesčetněkrát a dokázalo oslovit uši nastražené daleko za hranicemi naší kotliny. Teď se Lvmen znovu vrací do Brna, aby vás svým hlasitým setem obrátili na ruby. Za což jim po skončení ještě máte chuť poděkovat. S sebou Lvmen přivezou Morkhimmel. Metal? Crust? Hledejte nálepku, jakou chcete, každopádně nějak takhle to asi bude znít, až se jednou začne hroutit svět. Opomenout nelze ani třetí jméno, uskupení s nejasným místem a časem výskytu – Tábor, kapelu s podivnou pradávnou atmosférou a podmanivou písní na strunách.

Empty Hall Of Fame, Rožava (Klub Belfast, Plzeň – 18. 9. 2019)

Neúnavní hardcore punk poctivci Empty Hall Of Fame před pár dny zveřejnili singl Svoboda z chystaného EP Minuty Ticha. Kapela na nové nahrávce upustila od angličtiny a skladby budou všechny v češtině, dojmy z čerstvé tvorby budeme moci nasbírat vzápětí. Turné se spřízněnou crust punkovou Rožavou začne v plzeňském klubu Belfast, a ač skončí též na území ČR, trasa povede přes Francii a Španělsko až do portugalského Lisabonu a zpět. Nepropásněte hned první štaci kouzelné tour, přijďte rozhýbat Belfast a udělat středeční brajgl!

Bricheros, Erotic Devices (Klub Famu, Praha, 18. 9. 2019)

Dvakrát bubblegum punk v Klubu Famu, to by mohlo být parádním přepůlením týdne. Berlínští Erotic Devices se do Prahy vrací už po několikáté a jejich vystoupení jsou vždy esencí ramonesovského pop punku. Bricheros z amerického Denveru nabízejí obdobný rocknrollový cocktail, jen s o něco silnějším vlivem devadesátkového pop punkového zvuku, kapel na Lookout records. Navíc to bude ideální čas otestovat Klub Famu pod novým vedením.

Nikander, Five Seconds to Leave, Lusky, Nondescript (Cesta, Tábor – 20. 9. 2019)

Občas, nebo spíš nikdy, není na škodu vyrazit i za hranice metropolí. Cílem takového výletu může být třeba táborská Cesta, která láká na nápaditý line-up. Vlajkonošem večera bude brněnská plíživá temnota Nikander, kteří vás možná z nahrávky neokouzlí, ale garantujeme, že naživo vám utrhne hlavu. Naopak rány zacelí melancholičtí Five Seconds to Leave, kteří s poslední deskou přidali do svého repertoáru i vokály, a jejich muzika se tak posunula o jeden melodický schod výše. O trochu divočiny se pak postarají Lusky, kapela, která smrdí rock’n’rollem ze zakouřený garáže, a mladíci Nondescript.

Touché Amoré, Deafheaven, Portrayal of Guilt (Meet Factory, Praha – 21. 9. 2019)

Dvě velké zahraniční kapely, které spojily na téhle tour své síly, se dají nejlépe charakterizovat tím, že za ně mluví jejich muzika. Deafheaven svou tvorbou naprosto znásilnili veškeré žánrové krabičky a rozlili se do všech barev hudebního spektra. Kvalitu jejich muziky potvrzuje i zatím poslední deska Ordinary Corrupt Human Love, kde probleskují vzpomínky na black metalové začátky doprovázené post-rockovými plochami i progresivní kytarovou tvorbou. Touché Amoré oproti tomu umí vytvořit a předat emoce jak málokdo. Přece jen dělají to už deset let, a za tu dobu dotáhli svou kombinaci melodického hardcoru a ema téměř k dokonalosti. Tahle muzika je pravá a upřímná až na dřeň a donutí vás v kotli kromě potu uronit i slzu.

Shoreline, New|Old (Café Na půl cesty, Praha – 22. 9. 2019)

Německá melodic punková kapela Shoreline zahraje znovu na Půlce. Po jejich povedené první vlaštovce You Used to Be a Safe Place z minulého roku nyní vydali i plnohodnotné album Eat My Soul. Jejich mix punkrocku a indie, který se pohybuje někde mezi The Menzingers a Title Fight, je dostal na tour po Evropě, a tak si zahráli třeba i s Hot Water Music nebo The Great Collapse. Předskočí jim New|Old, nový projekt starých známých tváří z kapel jako třeba The Oxx, Worldhood, Cirguz, Thalidomide nebo The Backroad Deals.

Shadow Of Television, Švindl, Naive Cactus (Rock Café, Praha – 24. 9. 2019)

Máte někdy pocit, že to na koncertech vypadá jako na srazu důchodců? Tak se přijďte podívat v úterý 24. září do Rock Café, kde zavane svěží vítr v podání tří energických česko-slovenských jmen. Slováci Shadow Of Television jsou kapela, která buďto zbourá klub, anebo sebe, v každém případě to bude raw power, jak se sluší a patří. Litoměřické Švindl znáte? Nejvyšší čas se seznámit, deset let na scéně, čtyři akordy, a i když byste to možná nečekali, v textech hlubší témata než jenom rocknroll a mejdany. Do třetice se představí Naive Cactus, nejnovější přírůstek na mělnické scéně, který ukazuje, že i indie-rocku se tam daří výborně. Vstup gratis.

N.V.Ú., The Fialky (Vagon, Praha – 27. 9. 2019)

N.V.Ú. a The Fialky se na podzim vydávají napříč republikou na společném turné, a co by se od nás, pragocentristů, dalo čekat jinýho než doporučit jejich pražskou zastávku. Ta proběhne v pátek 27. září v klubu Vagon. N.V.Ú. tam v čele s energickým Štěpánem Málkem přivezou novou desku Za všechno se platí a počernice boys The Fialky, které vydání nové řadovky, stejně jako oslavy 20 let existence kapely, čeká příští rok, možná taky přihodí nějakou tu novinku do repertoáru.

I Am Pentagon, Zmar, Damato (Klub 007, Praha – 29. 9. 2019)

Naše milovaná strahovská Sedmička letos slaví 50. výročí od založení, a tak si pro zbytek roku připravila hromadu skvělých akcí, nejen koncertního rázu (v pondělí 9. září doporučujeme Antidiskotéku Jiřího Černého!). Vlastně by tady šlo zkopírovat celý program, jenže člověk nemůže být všude. V neděli 29. září se ale vyplatí zvednout zadek a vystoupat na kopec, kde na vás bude čekat silná sestava ve složení I Am Pentagon, Zmar a Damato. God bless you, 007!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com