Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v únoru 2020
Redakce 06/02/2020 Magazín

Ani v roce 2020 nepřijdete o naše tradiční tipy na akce, co budou s největší pravděpodobností stát za to. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

Abbath, 1349, Vltimas, Nuclear (Fléda, Brno – 8. 2. 2020)

Vidět naživo legendy black metalu se nepoštěstí každý den. Na Flédě jich za jeden večer můžete vidět hned několik. Po letech se k nám vrací živoucí meme norského black metalu Abbath. Na Youtube se objevilo několik záběrů z koncertu v Buenos Aires, kde mu alkohol nedovolil ani dokončit koncert. Snad mu pomohla odvykačka, kterou si poté naordinoval. Pokud ne, stále se můžete těšit na 1349 s Frostem za bicími, Vltimas s Blaspherem nebo thrashové Nuclear z Chile. Černější akce se asi v únoru nepořádá.

The Maine, Stand Atlantic (Futurum Music Bar, Praha – 11. 2. 2020)

Občas se někdy povede, že jedete na koncert spíš na support než na highlight. No a to je i případ této akce. Rock For People přiveze takřka v půlce února prověřený emo post rock The Maine. Nás ale daleko víc zajímá australská partička Stand Atlantic. Tahle trojka/čtyrka v čele s okouzlující zpěvačkou a kytaristkou Bonnie Fraser hraje naprosto přiznaný 00’ pop punk. Poctivě, osobitě a hlavně atraktivně, a to je u muziky s nálepkou 00 pop punk snad to nejdůležitější. 

Gaddavír, Dead Herring, Góðxæri, Lakka (Klub 007 Strahov, Praha – 12. 2. 2020)

Trojitá dávka islandského hard coru zaútočí v krátkých, ale velice intenzivních dávkách na Sedmičku. Straight edge hardcore, power violence a trocha experimentu na úvod večera. Domácí scénu bude zastupovat Lakka.

Napalm Death, Eyehategod, Rotten Sound, Misery Index, Bat (Roxy, Praha – 12. 2. 2020)

V Roxy se zastaví package tour s hodně zajímavou sestavou, o které se bez nadsázky dá říct, že reprezentuje to nej ze současné extrem metal/grind scény. Napalm Death jsou stálicí na scéně od konce 80. let, to samé se dá říct o Eyehategod. Rotten Sound převzali po Nasum pomyslnou vlajku skandi grindcoru a na podiích už si taky pomalu krouíj třetí dekádu. Misery Index je stálice US grindcoru řízlého death metalem v tý nejlepší americký tradici kapel jako Suffocation nebo Dying Fetus. Poslední do party budou Bat, kapela, kde se vyskytují dva členové Municipal Waste, což by samo o sobě mělo být zárukou kvality.

Thy Art Is Murder, Carnifex, Fit For An Autopsy, Rivers of Nihil, I AM (Meet Factory, Praha – 13. 2. 2020)

Uf, absolutní zabíjená. Deathcore. Technical grinde a do toho progressive a jazz a možná djent a symphonic. Zkrátka Obscure obstaral na den před svátkem zamilovaných hodně našlapanou tour. Všechno se bude točit kolem u nás populárních Thy Art is Murder, kteří v rámci monstrózní šňůry k poslední desce s sebou vezou i legendy žánru Carnifex i aktuální světovou špičku. Fit For An Autopsy, Rivers of Nihil, I AM. Plán na zničení světa známe. Zbraně, datum i místo konání taky. 

Guilty Echoes, Fvtvre, Small Town Life (Kabinet Múz, Brno – 13. 2. 2020)

Od triumfu Guilty Echoes na Full Moon Stage na festivalu Colours of Ostrava uplynul rok a půl, a tak nadešel čas, aby kapela konečně zužitkovala svou odměnu za vítězství – je jí debutová deska Learning to Swim, která sice vyšla už v prosinci, až nyní se však dočká svého oficiálního křtu. Trojice Guilty Echoes se na nové desce veze na vlně vrstevnatého post punku, který v Kabinetu doplní Fvtvre a Small Town Life. První zmíněné noise-hardcore nejspíš ani není třeba představovat, druzí zmínění dorazí ze Slovenska a za sebou mají třeba set na festivalu Pohoda. Do Brna přivezou trochu ušpiněného kytarového umu s vyhlídkami na ponurou budoucnost.

Pushteek Fest II (Kabinet Múz, Brno – 22. 2. 2020)

Dlouho očekávaná návštěva z daleké Kanady už pomalu klepe na dveře. Koncert Baptists pro nás bude jednou z největších letošních událostí. Kabinet Múz bude v tenhle večer opanovat neurvalá temnota, která obejme a nepustí, dokud neprasknou alespoň nějaké kosti. Je na co se těšit. Spolu s Baptists se navíc na seznam tohohle večera připsala i zvučná domácí jména, která mají co dočinění se stále viditenějším jménem Pushteek. Pod jeho křídly tak v Brně vystoupí třeba Decultivate, Hopes nebo Protijed, nakonec toho ale bude ještě mnohem víc. Loňský ročník Pushteek Festu měl parádní atmosféru, tak si to letos nenechte proklouznout mezi prsty.

Amigo the Devil, Bookie Baker (Café V lese, Praha – 23. 2. 2020)

To se tak někdy přihodí. Jste Američan, máte hardcore punkovou kapelu, jezdíte evropská tour, ale pořád vás to táhne jinam. Láká vás akustická kytara. Láká vás bendžo. A tak jdete za tím, co chcete. Začnete zpívat o masových vrazích a pár lidí si vás všimne. A pak přijde zlom. Uděláte tu nejniternější desku, jaké jste schopen. Na půl dalšího roku vás to dostane do absolutních sraček, protože takhle se otevřít, to prostě není zdravý. A pak jedete americké tour před Dropkick Murphys. A Clutch. A Hatebreed. Hrajete pro vyprodané haly a utvoří se kolem vás absolutní kult. A pak se vrátíte do Evropy. Jen s tou kytarou a bendžem, protože to jste vždycky chtěli, a začínat se musí všude od začátku. Café v Lese. 23. 2. Amigo The Devil.

Okolojeled (Buranteatr, Brno – 28. 2. 2020)

Z letní přírody do zimního města, taková proměna čeká letos poprvé malý festival Okolojeles. Svůj premiérový zimní ročník si odbude v brněnském Buranteatru v doprovodu nemalého počtu zajímavých interpretů. Ti představují jak návrat do minulých ročník fesťáčku, tak možný pohled do budoucna. Zahrají Brnu dobře známí Pulsar, Nusle Sound System s loňskou deskou Welcome to the Dopíči, Laokoon nebo Násilník, takže i kdyby nakonec přeci jen byl okolo led, zima určitě nebude. Tak se přijďte zahřát.

Velká Válka (Hól, Praha, 28. – 29. 2. 2020)

V holešovickém Hólu se uskuteční dvoudenní akce věnovaná životu za Velké války – tak se říkalo té první. Hudební, vizuální a divadelní vystoupení i volná hra v prostoru mezi přítomností, minulostí a představou. Organizátoři vykopali zákop a slibují polní kuchyni a fotbal. Uvidíme, jak se podaří tohle těžké téma zpracovat. Dle vizuálů se to zatím organizátorům daří. Hudební program nabízí Tábor Radosti, Schloss Tegal, DoShaska!, Angel Epilepsia, Strakův pojízdný cirkus, Eine Stunde Merzbauten, Bahratal, Kapitán Ketamin, Sqare, Fuytayxxxl, Dissentods, Limping Unicorn Dance Collective, Gorale originale Pardubiciensis, Vyšehrad, Uncle Grasha’s Flying Circus, Karel Braun and the Black Magic a další. Vidíme se v zákopech!

Foto: Kelsy Filler

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com