Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v únoru 2019
Redakce 05/02/2019 Koncertní tipy, Magazín

I v novém roce vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. A nezapomeňte sledovat i náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

Komplikations (Clown And Bard, Praha – 7. 2. 2019)

Německo-belgičtí Komplikations se v rámci turné k právě vydané desce poprvé představí v Praze, což by mohl být výživný zážitek. Komplikations patří svým syntetizátory poháněným spratkovským punkem k jedné z nejzajímavějších kapel posledního desetiletí, mísící inspirace v synth punkových klasikách Screamers či Units s frackovským projevem zpěvu.

Steve’n’Seagulls, Hentai Corporation (Lucerna Music Bar, Praha – 15. 2. 2019)

Jedním z adeptů na nejbláznivější večer měsíce února je pátek 15., kdy do pražského Lucerna Music Baru zavítají finští Steve’n’Seagulls. Pokud vám jejich název nic neříká, klidně bychom se vsadili, že jste se někdy ocitli na mejdanu, kdy při výběru hudby z Youtube došlo i na jejich klipy. Někde ty desítky milionů zhlédnutí prostě nahnat museli. Pořád nic? Tak si představte partu rednecks hrající na banjo, mandolínu, akordeon, kontrabas ad. covery kapel AC/DC, Guns N’ Roses, Metallica nebo The Offspring. Co na tom tak funguje, se nás neptejte. Šílenost akce pak jenom podtrhuje fakt, že volba supportu padla právě na Hentai Corporation.

Delikvence, Telex Tribute, The Wilderness (Vegalité, Brno – 16. 2. 2019)

Vegál na konci ledna oslavil jak jinak než pořádnym koncertem 10 let svojí existence. Tím ale letošní program v oblíbeném brněnském podniku rozhodně nekončí, naopak. Pokračuje se už v polovině února, kdy Vegalité obsadí strakoničtí hardcore punx Delikvence. S nimi přijede také Karel Bouša, hlas kultovní zaniklé punkové kapely Telex, který si se členy Delikvence střihne speciální Telex Tribute set. Sestavu doplní slovenští noise punkeři The Wilderness. Určitě přivezou taky single Čo s tým hnevom, který na sebe upoutal pozornost na konci minulého roku.

CHVM, VBPS  (Stejdž,Trenčín – 16. 2. 2019)

Tento večer nám zahrajú známe trenčianske legendy CHVM a VBPS. CHVM – za touto zdanlivo nenápadnou skratkou sa už od roku 1980 skrýva partia nestarnúcich pánov trenčianskeho undergroundového podhubia. Vo svojich pionierskych časoch, keď mnohí poslušne kráčali za červenou vlajkou, narobili staršej generácii nejednu vrásku. A VBPS? Vydrapená Bužírka Punk System vznikla začiatkom tohto tisícročia ako umelecká odpoveď na dominanciu fitness klubov na Slovensku. VBPS sú prvou punkovou skupinou s vlastným čašníkom, ktorý sa stará okrem samotných členov aj o odvážnych návštevníkov, ktorí sú ochotní vychutnať si borovičku so žinčicou, či pepermintový likér s burčákom. Absolutely No Sport!

Indian Nightmare, Demolizer (Klub 007, Praha – 17. 2. 2019)

Berlínský metal punk, ve kterém se sešla skvadra postav z nejrůznějších koutů světa, předvádí tu nejlepší možnou kombinaci thrash metalu s punkovou energií. Výsledek je možný popsat jako srážku klasického německého thrash metalu s divokostí jihoamerického hardcore dokořeněnou špetkou zlounského soundu Gism. Pokud máte rádi sekané thrashové kytary a zároveň jste stále spíš punks než metalisté, tahle akce je jasným aspirantem na koncert měsíce.

John Wolfhooker, Glad For Today, The MayRevolution (Melodka, Brno – 21. 2. 2019)

Dobří holubi se vracejí! A to i do Brna, kam v únoru přiletí populární John Wolfhooker. Na křídlech s sebou přinesou nový setlist obohacený o songy z nové desky, která se právě nachází v procesu přípravy. John Wolfhooker podpoří jejich souputníci Glad for Today, kteří taky mají na svém kontě nějaké novinky, konkrétně Epíčko Ready for a Show. Ještě před nimi se na startovní čáru postaví talentovaní The MayRevolution se svým nabitým debutem Reborn. Party zaručena, a jestli budete její součástí, je už jenom na vás.

The Rocket Dogz, The Beautifuls, The Desperate Mind (Velbloud, České Budějovice – 22. 2. 2019)

Večírek převážně v rytmu rock’n’rollu, rockabilly a psychobilly pod taktovkou koho jiného než Rockeťáků, „slušňáků“ z The Beautifuls s punkovou podporou česko-německých The Desperate Mind nás čeká na jihu Čech v budějovickém Velbloudu. The Rocket Dogz slibují kultovní párty, tančit se bude jistě až do rána. Nemluvě o další šanci vidět The Beautifuls v nový sestavě. Nálož americkýho punk rocku naservírujou The Desperate Mind.

Pushteek Fest (Kabinet Múz, Brno – 23. 2. 2019)

I am Pentagon, Hopes, Decultivate, Repelent SS, Vole, Lavra, Idea, Fyasco, Bonus and Mary C. Asi by nebylo potřeba nic víc než tenhle seznam, aby bylo jasný, o jak nabitou akci půjde. První narozeniny labelu Pushteek přitáhnou do Brna program nacpaný až po strop. A stejně plnej bude i Kabinet Múz až Pushteek Fest začne. Po jeho konci pak zůstane rozbořenej nejen tenhle skvělej klub, ale s ním nejspíš i půlka Brna. Tahle akce stojí i za cestu po D1 z Prahy, fakt fakt. A pokud vás ani tohle nenaláká, Pushteek fest má vlastní teaser s velmi procítěnou dramaturgií, here

Scalp, Ginnungapap, Morkhimmel, Slavery (U Jordyho, Přeborov – 23. 2. 2019)

Hudbou k lepším zítřkům. Jo, zní to trochu socialisticky, ale pro někoho může muzika představovat opravdovou pomoc v nouzi. Platí to i pro malého Kubu, který trpí autismem a pomoct se mu rozhodli lidi z okolí milevský scény. Uspořádali pro něj koncert, na kterém vystoupí čtyři domácí kapely. Ty vám v průběhu večera nandají tolik, že další den budete nejspíš taky odkázáni na pomoc druhých. Předchozí benefit v Přeborově, který byl zároveň posledním koncertem nadějných Loosers, dopadl výborně a laťka je vysoko. Tak můžete dojít a pomoct ji přeskočit. 

Aktuální posty přímo z koncertů sledujte na našem Instagramu.

Foto: Rusty Shepherd

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com