Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v únoru 2018
Redakce 05/02/2018 Magazín

I v únoru vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Baretta Love, Black Holes (Café Na půl cesty, Praha – 5. 2. 2018)

Od alba Minimal Play už sice nějaký ten čas uběhl, ale berlínské streetpunkové trio Baretta Love si nepotřebovalo nic dokazovat zběsilým nahráváním další hromady zbytečných písní. Jenže teď mají venku nový song Freezing Loneliness i s klipem a chystají další desku! Pokud myslíte, že by vám při pondělku mohla sedět špetka poetičnosti Johnnyho Cashe zamíchaná s The Clash v garáži na zaflusaným předměstí, určitě doražte do Café Na půl cesty. Jako support se ukáže pražské duo Black Holes. Jen basa a bicí, tak má vypadat indie-rock!

Tall as Trees, Weights, Pacino, Emardee (Bajkazyl, Brno – 8. 2. 2018)

Česko-německá kooperace vezme útokem brněnský Bajkazyl. Dohromady se tu představí čtyři kapely, dvojice domácích a další dvě z Berlína. A zatímco domácí část line-upu dostala na starost tu melodičtější část večera, ze západu dorazí dvě emo hardcore sestavy. První jsou Weights, kteří si více hrají s melodiemi a punkovým vlivem. Druhou stranou mince představují Tall as Trees, nekompromisní, ukřičený, emotivní a srdce i kule rvoucí emo. Formaci doplňuje brněnská instrumentálka Emardee a nejde opomenout ani Pacino, na které jejich loňská deska Půl Litru Země přitáhla zaslouženou pozornost. Chytlavý kytary zabalený v noise kabátku. Start v sedm.

Dr. Living Dead, Comaniac, Rezet (Klub 007, Praha – 8. 2. 2018)

Po delší době pořádná porce kvalitního thrashe na Sedmičce. Švédští maskovaní zloduši Dr. Living Dead dovezou zpunkovatělý thrash, inspirovaný tou nejbéčkovější filmovou tvorbou, jakou kdy véháesky a projekční plátna snesla. Ještě horká deska s názvem Cosmic Conqueror ukazuje, že po deseti letech se Dr. Living Dead neskutečně sehráli a našli pod těmi maskami svou tvář. Švýcaři Comaniac taky vloni vydali nové album, ctí ale starou dobrou klasiku. No a němečtí Rezet? Hrají rychle. Hodně rychle!

The Junk Food, Bad Taste (Pub U Dvou přátel, Brno – 9. 2. 2018)

Jedinečná možnost seznámit se s novou krví české punk/rocknroll scény. Žádní dinosauři, zároveň však harcovníci se zkušenostmi z mnoha jiných kapel jako Gangnails, Nežfaleš, Cirguz či Clean Slate. To vše v prostorách království malých pivovarů, U Dvou přátel. Co víc chcete řešit? O den později v Opavě si pak můžete Junk Food dát spolu s Fertile Hump, Wild Books a Dáša Fon Fľaša.

Hopes, Groswell, Chasing Christy (Eleven Club, Brno – 10. 2. 2018)

Desátýho ledna poteče v Brně pot proudem. O to se zaručeně postarají tři české hardcore kapely, které si vás, jedna po druhé protáhnou kotlem pod pódiem. Za 120 vás nejdříve předžvýkají Chasing Christy, hrající melodický hardcore přesně takový, jaký teď frčí. Pak si vás podají suroví a drsní Groswell a to všechno jenom proto, aby vás na konci večera rozmáčkli mezi zuby neúprosní šílenci z Hopes. To vše v duchu GNWP. A to za to stojí. Odpich v půl osmý, před vstupem se rozcvičte!

Kalle, Kochlea (Kabinet Múz, Brno – 10. 2. 2018)

Kalle míří do Brna! Jeden z prvních koncertů této táborské dvojice v novém roce proběhne 10. ledna v Kabinetu Múz. Kdo Kalle jsou? Snad nejlepší post-rock kapela v našem domácím rybníčku. Melancholie, pocity štěstí i smutku, krásné melodie a naprosto perfektní vokál, to vše zabalené do minimalistického balení. Jejich nové album Safron Hills je podle Full Moonu domácím počinem roku. Kalle doplní brněnská Kochlea, trojice hudebníků, bicí, saxofon, basová kytara, spousta dalších udělátek a post-rock zase trochu jinak, intimně.

Throne, Tarlung, Vertikal (Kabinet Múz, Brno – 14. 2. 2018)

Pamatujete na Monolord a Conan v Kabinetu Múz? Dodneška se nám z té hutné atmosféry občas klepou kolena. Kabinet Múz se rozhodl uspořádat druhé kolo stoner doom metalovýho večírku. Čekat na vás bude temnota z Itálie, Rakouska a taky z brněnských zákoutí. Začne se na trochu lehčí notu, brněnskými Vertikal, pak už to ale bude jen hlouběji a hlouběji do bahna. Zatímco Tarlung jsou tak temní, že by mohli fušovat do black metalu, Throne jsou poctivej, řádně fuzzy doom, co vám naživo rozvibruje kosti. Přijďte se nechat rozesmutnit.

Bitch Queens, Supertesla (Underdogs‘, Praha – 15. 2. 2018)

Nekorunovaní králové topořivého evropského rock’n’rollu Bitch Queens se vrací do ČR. Jako vždy čekejte spoustu hluku, potu, pižma, třpytek a navrch i spoustu pecek z nového alba L.O.V.E. Čtveřice Švýcarů v denimu těsnějším, než je vhodné, ukáže v smíchovském klubu Underdogs‘ nekompromisní kytarovou práci a refrény, co nedostanete z hlavy. I’m a lipstick, lipstick, lipstick lover! Supportem jim budou brněnsko-pražští srdcaři Supertesla.

Spirit Desire, Le Bain de Maid (Café na Půl Cesty, Praha – 16. 2. 2018)

Občas se prostě hodí koncert, kde si vydechnete a klidně se zavřenýma očima si vychutnáte něco pomalejšího. Přesně to v polovině února v Praze v Café na Půl Cesty nabízejí rakouští Spirit Desire, mladí kluci z Linze hrající naprosto pohodový a poutavý post rock, ze kterého občas vystrkuje růžky dávno zapomenutý čertík jménem grunge. Prostě něco, co hladí na duši. Druhou kapelou pro tento večer budou domácí Le Bain de Maid z Chebu. A kdyby třeba někdo nestíhal, nebo po jednom koncertu neměl dost, může den poté dorazit do Milevska, kde se představí ty samé kapely, doplněné ještě o Screampillow a Totally Nothin.

Slush Fest – Snyder, Efco, Dildo Boyz, Ed Rosenthal, Povodí Ohře, Thrashsurf, Rutka Laskier, Jack Prescott (Papírna, Plzeň – 17. 2. 2018)

Slush se už před nějakou dobou modifikoval i ve Slush Records. Nyní se poprvé můžete na jednom pódiu setkat takřka s kompletní sestavou ze západočeské stáje hudeních outsiderů. Ty doplní znojemští fešáci Thrashsurf, oblíbení introverti Rutka Laskier, fuzz fuck kapela Jack Prescott a lokální Povodí Ohře.

Dopelord, Blues For The Redsun, G# (Bajkazyl, Brno – 18. 2. 2018)

Čtyři dny po stoner doom temnotě v Kabinetu Múz se na Brno přivalí další dlouhá noc. Tentokrát se v jejím čele ponesou polští Dopelord, jedna z těch kapel, jejíž hudební styl poznáte už podle názvu. Nic než těžký riffy, bicí jako hromy a zvuk, co zpomaluje i čas. Na předskokany si zahrají domácí Blues For The Redsun, vyvrženci z toho samýho pekla, možná jen ještě trochu temnější. Publiku v Brně se představí i slovenský umělec G#, který kromě kytary přiveze i spoustu čertovských krabiček, s jejichž pomocí bude vyvolávat své drone doomové skladby.

Napalm Death, Deathrite, Decultivate (Palác Akropolis, Praha – 19. 2. 2018)

Napalm Death, pionýři extrémního rocku se vrací do Prahy. Kapela, kterou lze označit za Sex Pistols grindcore (ve smyslu – nebyli jsme první, ani nejlepší, ale dík nám obskurní žánr pronikl do médií a hitparád), má i dnes fůru energie a smrtící rychlost spojenou s výrazným politickým nábojem svého sdělení. To i při vědomí toho, už více než dvě desítky let v sestavě není nejen ani jediný zakládající člen, ale ani nikdo, kdo se podílel na nahrávání prvního alba. Jako výrazný support se představí němečtí Deathrite servírující ukázkově špinavého křížence death metalu s punkem.

Game Over, Slander, Battlecreack, Spreading Dread (Papírna, Plzeň – 21. 2. 2018)

Huby dokořán. Thrashová jízda napříč vlivy. Italští mohykáni aktuálně vydávají nové songy, no tak proč si taky nezajet na nějaký to tour. Do jedný ruky čapnout veterány Battlecreack z Německa a do druhý taliánský kumpány Sander, a je to. V kufru zbylo místo i pro cz support Spreading Dread.

Kung-Fu Girlz, Burning Steps, P:N:S, Loosers (Underdogs‘, Praha – 22. 2. 2018)

V místním prostředí nevzniká moc desek, které by měly nějaký hlubší smysl, krom bytí sama sebou. Jednou z výjimek bude split EP Kung-Fu Girlz a Burning Steps s názvem Bez hranic, které je benefitem pro, jak napovídá název, Lékaře bez hranic. Release party desky proběhne v Eternii a krom toho, že stojí za podporu, obě kapely jsou živě ve skvělé formě. Sestavu doplní dnes jen sporadicky vystupující P:N:S a mladá hardcore punková krev z jihu Čech Loosers.

Stillborn, Empty Hall of Fame, War Reporter (Bajkazyl, Brno – 23. 2. 2018)

Třetí pozvánka do Bajkazylu na únor. První byla na emíčko, druhá na temnej doom a třetí tentokrát táhne na poctivý hardcore, navíc s jednou návštěvou zpoza hranic. Těmi turisty budou rakouští Stillborn, nečekejte ale žádný zmatený kluky s foťáčky, z jejich ostrého tempa vám budou drkotat zuby a jejich texty tnou do živých témat. Stillborn doplní domácí matadoři Empty Hall of Fame, jedna z kapel na seznamu Artists for Seashepherd, poctivý hardcore se světovým potenciálem. Opomenout nelze ani poslední kapelu War Reporter, ve které najdete jednotlivce z Blues for The Redsun nebo My Funeral. Vlez 160,- a kvalita zaručena.

The Rocket Dogz, Jack Ice (Klub 007, Praha – 23. 2. 2018)

Na konci února ze sálu Sedmičky poteče krev, protože domácí psycho trio The Rocket Dogz oslaví celých 10 let hraní. Při takové příležitosti kapela navíc ještě pokřtí svoji novou desku Bad Blood, kterou už teď usilovně propagují zveřejňovačkami jednotlivých songů. Celou tuhle parádu doplní německá psychobilly kapela Jack Ice, pro kterou to bude premiéra před pražským publikem. To znamená, že plán na 23. máme všichni jasnej.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com