Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v únoru 2017
Michaela Klocová 14/02/2017 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Danny

Předposledně jim to trvalo jedenáct let, teď už jenom dva. The Dandy Warhols, kultovní kapela z kultovního Portlandu se vrací, aby 22. února představila v Lucerna Music Baru pražskému publiku svojí loňskou desku Distortland. Módní posedlost devadesátkami a miléniem jim nahrává, vždyť znějí jak soundtrack ke každému filmu, kde hrála Shannyn Sossamon nebo kdokoliv, komu tričku končilo u pupíku. The Dandy Warhols jsou améba, co se stejnou lehkostí zahraje veselý song o heroinu i psychedelické plochy na pomezí harmonie a disharmonie. Autentická indie rocková odpověď americké scény na brit-pop v plné nádheře, vyzrálá, ale pořád živoucí, nevyčpělá a sexy. A aby toho nebylo málo, večer otevře londýnská indie kytarovka Telegram, kterou do minulosti klidně mohl poslat Centrální Mozek Lidstva, jenže se seknul se o čtyři dekády. Takže přijďte včas!

Fb event

Gzs

Plzeňská Papírna se v průběhu prvního pololetí promění v xarénu smrtix. V řadě první, 20. 2. 2017 se můžete těšit na pořádnou dávku nevlídných kytar. Ve spolupráci s Goulash Crew a Power Trip Records si na vás prstem přijedou ukázat švédští Lowest Creature a němečtí Deathbearer. Tihle mazáci se s váma rozhodně srát nebudou a napálí do vás svoje thrash hc sety tak, že budete roztřepený jako cirkusácká bambitka. Pro ty, co rádi do hudby víc zapekají a pokyvují hlavou rychlostí takovou, aby se z ní nepoblili, pořadatelé supportují dvě francouzské kapelky, které stojí na pomezí garage punku a stoner thrashe. Cyanth a duo Sandstone Castle. Věřte, že to bude opravdu výživné pondělí. Takže ještě jednou: 20. února, Papírna Plzeň. Sleduj komín.

Fb event

MARTIN

Beach Slang, relativně nová kapela seskupená kolem Jamese Alex Snydera, kytaristy v devadesátých letech poměrně populární melodicko punkové kapely Weston, se zastaví během aktuálního turné 16. února v pražském Crossu, aby předvedla velice vyzrálou dávku melodického lehce melancholického rocku stojícího někde na pomezí mezi The Replacements a Jawbreaker. V tvorbě Beach Slang se přirozeně prolíná osmdesátkovým punkem nasmrádlý college rock s tím lepším z devadesátkového melodického punku, doplněn občas hitovým power popovým šmrncem. Před nedávnem vydané aktuální album A Loud Bash Of Teenage Feelings rozhodně stojí za poslech. Tenhle koncert může být více než příjemným překvapením a především pak garancí z pódia se linoucích silných melodických kompozic. Takže tip měsíce je jasný, 16. 2. v Crossu.

Fb event

Luxusní dvojice rapperů z ruské hardcore antifašistické scény opět v Práglu! Moskevská zakuklená skvadra Moscow Death Brigade zahraje 15. února v pražském klubu Žižkostel v rámci první části One For The Ski Mask Euro Tour k jejich připravované desce. Moscow Death Brigade vznikli roku 2007, za svojí existenci vydali dvě studiová alba, několik společných songů a kompilací s ruskou HC kapelou What We Feel nebo s německými Stage Bottles. Jejich rytmický hip hop sladěný s našláplým hardcorem a dokonale podtržený výraznou agresivní ruštinou se vám jednoduše zaryje do hlavy a už je odtamtud nedostanete. Takže 15. února v Žižkostelu, společně s německou hip hopovou kapelou Refpolk a řeckou rapovou zpěvačkou Daisy Chain. Circle Pit Hip Hop Moscow Death Brigade!

Fb event

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com