Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v únoru 2016
Michaela Klocová 15/02/2016 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Danny

V únoru jako by promotéři, kluby a kapely testovaly, co všechno snese náš organismus. Jedině kvůli Lemmyho smrti a rozhodnutí together PANGEA, že si z Berlína odskočí i do Prahy, je v kalendáři nějaký ten volný den, kdy může člověk relaxovat, ale stejně nakonec skončí v baru. Zatímco moje tělo funguje už pár let prakticky jen na kofein, na turné teď vyrazila dvojice, jejíž těla by už víceméně neměla fungovat vůbec. Braňo a Sveťo. Slobodná Európa ve svém nejlepším období. Sveťo se svým Personálem přiveze aktuální povedený debut, Braňo po jejich boku vzkřísí Drákulu a jiné vypečenosti ze své nedoceněné sólovky. Pražský koncert, který se odehraje 25. února na strahovské Sedmičce, je devátou zastávkou tohohle cirkusu a tak magická aura obou jmen vyvolává otázku, jak moc tohle turné všechny účastníky poznamená. A aby toho nebylo málo, večírek otevře Hulo z Inekafe a Plus Minus jako Romanes, což je akustický deluxe punk z Petržalky.

jimmy o black

Po zamrzlém lednu rozpohybuje ztuhlé svalstvo v těle hned několik zajímavých akcí. Výběrovou množinu převážně tvoří československá scéna proložená Kalifornií. To znamená, že v půli měsíce spadne posluchačům na hlavu Kovadlina a ještě než se stačí vzpamatovat, dostanou co proto Mečem naplocho. Tento milostný akt na strahovské sedmičce vystřídá Modrá Vopice, kde představí svou našláplou jízdu nasáklou nekompromisním punk rockem portlandští P. R. O. B. L. E. M. S. Pozornosti neunikne ani garáž vystoupení together PANGEA spolu s již dobře známými The Oxx v Crossu. Dílo zkázy bude dokonáno poslední únorový pátek v olomoucké SF mini rampě na akci s názvem Humbling Experience. Kopingy a doraživší rozvibruje rychlej thrascore v podání Boiling Point, výborní Telefon a závěr obstaraj samotní Hledání, neboli speciální punkovej set kapely ve speciální sestavě.

Martin Suicide

Než se člověk nadál, na spadnutí je již druhý měsíc nového roku. 16. ledna na Sedmičce naservírují svou hustou porci kalifornského stoner rocku Saviours a s nimi zahrají místní Mörkhimmel, v tvrdém ranku jedna z nejvýraznějších lokálních kapel současnosti. Vrcholy měsíce koncertně pro mě proběhnou dva, tím prvním budou devatenáctého portlandští P.R.O.B.L.E.M.S. se svým skvělým mixem hardcore punku a špinavého rocku. Jak jejich koncerty, tak desky jsou zárukou odvázaného rocknrollu. Nyní navíc s Brianem z Hellshock v sestavě, takže o další známou tvář víc. O dva dny později v Crossu zahraje jedno ze jmen výrazně prezentující současnou tvář zámořského podzemního rocku together PANGEA, ti patří k nové vlně tamních kapel, v jejichž hudbě se snoubí kalifornský surfrockem načichlý teenagerský punk s power popem i college rockem. Mezitím proběhne tentokrát v Plzni další kolo Fullmoonem pořádané vinylové burzy s názvem Gram bazaar. Bratislavský rocknrooll na Sedmičce rozbalí Braňo Alex & Jeho skromnosť Sveťo Korbel + Personál 25. února Braňo Alex navíc po dlouhých letech zpět na koncertním pódiu slibuje zajímavou podívanou. Pro fandy vinylových desek a různých punkových propriet pak stojí ještě za zaznamenání a nevynechání burza v Bubnu poslední únorovou neděli od pěti odpoledne.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com