Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v únoru 2015
Michaela Klocová 08/02/2015 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Danny

Fuckin‘ Amen Baby! Jo, tohle je přesně to, co v únoru potřebujete. Vystoupat na Kopec, zalézt do místního podzemí a užít si pornokutilskou show pražských divočáků Unholy Preachers. Kapela, jejíž kořeny sahají k nezapomenutelným Phantoms On Fire, navazuje na skvělou desku s kolouškem na obalu novým desetipalcem, který je první částí chystané trilogie. Desku, ze které jsme Vám přinesli první ukázky, pokřtí Unholy Preachers 20. února v kultovním klubu 007, ve kterém moje máti pívávala s Miky Volkem. Své první vystoupení si na ten stejný den přichystala i nová psychobilly parta The Train Robbers, ve které se sešli současní i bývalí členové Green Monster a kterou nechcete zmeškat. Načesat kníry, natáhnout si těsný džíny naostro, režnou na kuráž a hurá podpořit jednu z nejlepších českých kapel při jejích velkých křtinách!

Martin Suicide

Člověk potřebuje někdy přitvrdit, a tak můj únorový typ nese jméno Crowbar. Kapela z amerického New Orleans, jejíž kořeny vycházejí z hardcore punku osmdesátých let a která je pod tímto jménem na scéně již bez mála čtvrtstoletí, dorazí 27. února na pražskou Sedmičku. Připravte se na brutální nihilistický rock v podání zasmušilých zlounských delikventů s plnovousy a vizáží působící, jako by se ze ZZ Top stali vařiči amphetaminu v polorozpadlém baráku někde na předměstí. K tomu podlazené nástroje, pomalá tempa, metalové rify a výpovědi o životě bílého odpadu zkomprimované do temno rocknrollových kompozic s nezaměnitelným charakterem neworleanského tvrdého rocku, jenž dal světu krom Crowbar i záležitosti jako Pantera, EyeHateGod či Corrosion Of Conformity.

SABINA

Moc často se mi to u českých kapel nestává, ale songy z nové desky Just for Being mě fakt chytly. Nejde o to, že by byly něčím převratné, jsou prostě dobře nazpívané, upřímně zahrané a celé to tak dohromady parádně funguje. Nejvíc mě momentálně baví All We Need (což je rychlá hitovka, kterou kdybych jen tak někde slyšela, tak asi ani netipuju, že ji hraje česká kapela) a So Much Emptier. Moc se těším, až si to všechno poslechnu naživo, a pokud se chcete taky naladit, tak navštivte některý z kapelních profilů JFB a běžte poslouchat. Just For Being pokřtí novou desku There is a LIE that never goes out za necelé dva týdny, a to konkrétně 13. února na pražské sedmičce. Společnost jim budou dělat domácí Kung-Fu Girlz a němečtí First Class Ticket.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com