Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v říjnu 2015
Michaela Klocová 04/10/2015 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Johnny

Skandinávie je nevyčerpatelným nalezištěm úžasných kapel, a dánští mods The Movement jsou jednou z nich, přestože při jejich poslechu si spíš představuju anglické počasí pod psa. Levičáci jak řemen, společenská kritika, smysl pro melancholické melodie stejně jako energie, každým coulem „catchy as hell“. Mimo mod jména mi to vždycky svým způsobem připomínalo Clash, ať už kvůli strummerovskému chrapláku zpěváka Lukase, nebo tím, že revoluční hity jako More Products nebo Get Pissed (a desítky dalších) byly svou naléhavostí skoro až dojemný. A navíc mám dodnes v živé paměti, jak dokázali před několika lety pouze ve třech lidech naprosto rozsekat ještě dost líný odpolední dav na Mighty Sounds. Tehdy jsem je ani neznal, přesto to byl nejlepší zážitek celého festivalu. V pátek 9. října budou tihle fešáci v saku určitě stát za to, abyste zabloudili na adresu Myslíkova 8.

 

Martin Suicide

Co nás čeká v říjnu za koncerty, co stojí za návštěvu? Samozřejmě první jméno, jež mi vytane na mysli, jsou Negative Approach. Ti se v Praze ukáží již podruhé a jsou nesporně jednou z mála kapel z éry hardcore punku raných osmdesátých let, jež má i po návratu na pódia v podstatě stejné koule, a John Brannon je zkrátka a dobře frontman, jakých je jen poskrovnu. Politickou agendu spolu s totálně chytlavou muzikou naservírují posluchačům v Bubnu The Movement, ve kterých najdete mod punk i ska v jednom mixu. Bohužel pouze Brno navštíví potemníci Cross Stitched Eyes a Alaric během svého evropského turné. Sedmičku poctí svou návštěvou Zig Zags, zajímavé nové jméno pro fandy spratkovského amerického punku. Saturday’s Heroes zahrají v Bubnu. The Stops se během turné zastaví opět pro mě bohužel pouze na Moravě. Svátek místní státnosti si můžete užít s finskou smrští z pod nástrojů dvojice Uhrit a Carnival. Ve stejný den by v Cafe na půl cesty měli zahrát Rotten Mind, nový objev švédského punku. Ti, kdož pak holdují extrémním formám punku, by mohli vyrazit do Liberce na festival More Noise For Life a v Praze vyrazit na berlínské crusties Earth Crust Displacement, kteří, aby nedošlo k mýlce, mají slovo označující škatulku přímo v názvu.

 

Nekro

Již ve čtvrtek 15. října se na naši bezbožnou zem snesou jako supi králové psychobilly The Meteors, kteří jsou ve svém úřadu již celých 35 let. A vzhledem k tomu, že energie jim pořád neubývá a na cestě je po geniální Doing The Lord’s Work z roku 2012 další deska Power of Three, ze které snad uslyšíme už nějaký nový materiál i naživo, vypadá to, že se svého titulu nehodlají ještě dlouho vzdát. Proto se hned po parádním úvodu v podání české stálice Green Monster v čele s charismatickým Kosmem můžeme těšit na hodinový průřez toho nejlepšího z tvorby The Meteors, tedy na hodinu peklem poskvrněného rockabilly dovršeného neurvalostí punku a textu pozbývajících nějakou hlubší myšlenku. A zábava na celý večer je samozřejmě zaručena. Zkrátka neseďte doma, naposledy se pomodlete a doražte na tenhle předčasnej halloween! Takže 15. 10., 20:00, Futurum, Praha.

 

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com