Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v prosinci 2019
Redakce 03/12/2019 Koncertní tipy, Magazín

Poslední měsíc v roce je tady a s ním naše tradiční tipy na akce, co budou s největší pravděpodobností stát za to. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

M.O.D. (Futurum, Praha – 3. 12. + Barrak, Ostrava – 4. 12. 2019)

Když se 80. léta překlopila do své druhé poloviny, dřívější nepřátelství byla dílem zapomenuta a crossover metal s hardcore punkem začal oslovovat široké spektrum lidí na obou stranách barikády. Jednou z klíčových záležitostí této doby bylo album projektu SOD a na ně volně navazující kapela MOD, jejichž společným jmenovatelem byl tlouštík za mikrofonem, Billy Milano. Alba USA for MOD nebo Gross Misconduct jsou žánrovou klasikou, mísící thrashové riffy s pubertálně nablblou lyrikou. Method Of Destruction navíc nežijí pouze z dávné minulosti, ale mají na svém kontě i relativně aktuální desku Busted, Broke & American vydanou roku 2017. Přesvědči se můžeme už v úterý 3. prosince v pražském Futuru a o den později v ostravském Barráku.

True Fir, Prodavač, Pulsar (Bajkazyl, Brno – 5. 12. 2019)

Hřejivou vzpomínku na 90. léta přinesou na svátek Mikuláše do brněnského Bajkazylu True Fir. Oproti původní atmosféře, prostupující debutovou nahrávkou téhle kapely, ale True Fir oznamují změnu, která bude pro návštěvníky překvapením. Dalším překvapením může být i návrat projektu Prodavač a jeho kreativního písničkového popu, který s léty svůj punc ani trochu neztrácí. Do třetice všeho dobrého vystoupí a trochu psychedeliky do večera vnesou Pulsar.

Kids and Heroes Punkrock Xmas (Pod Lampou, Plzeň – 6. 12. + Storm, Praha – 7. 12. + Favál, Brno – 14. 12. 2019)

Poslední ať zhasne! První Xmas večírky pořádané kluky z The Fialky se v klubu Matrix (dnes Storm) odehrály před Vánoci už v letech 2007 a 2009. Naší hlavičku akce dostala poprvé v roce 2010. Všechno ale jednou končí, a tak se letos uvidíme na Kids and Heroes Xmas naposled. Díky všem kapelám, co to těch deset let táhly s náma! V Plzni se bude těšit sestava The Fialky, Nežfaleš a Baby Secondhand,  v Praze navíc doplněná o Superteslu a Copycats, a v Brně pak The Fialky, Nežfaleš, Supertesla a Baby Secondhand.

Killed By Brno vol. 17 (Yacht, Brno – 7. 12. 2019)

Killed By Brno bude speciální příležitostí, jak zavzpomínat na Filipa Fuchse, a to jak za účasti jeho kapely See You In Hell, tak třeba valašské Innoxia Corpora nebo ze stejného regionu pocházející Homoconsumens, kteří se probrali z hibernace pouze pro tuto příležitost. Dále vystoupí Dezinfekce, Kullervo, Lahar, How Long? a Sheeva Yoga.

Zeměžluč, Chorobopop, Angry Brigade, Idiot Crusoe (Kabinet Múz, Brno – 7. 12. 2019)

Kolik a komu? Tak se jmenuje nové album kultovní Zeměžluče, která desku poprvé představí 7. 12. právě v Kabinetu Múz. Tahle sebranka má na kontě 33 let existence a deska spolu s nabitým koncertem je tím nejlepším způsobem, jak takový kapelní věk oslavit. Novinku v tento večer představí i Chorobopop, kteří přivezou ještě horké EP. K dvojici se připojí Angry Brigade, se kterými Zeměžluč vydala před několika lety splitko, a kapela Idiot Crusoe.

Skindred, Blood Command (Lucerna Music Bar, Praha – 8. 12. 2019)

Britští Skindred pocházejí z Newportu, hrají ragga-punk-metal a jejich živá vystoupení jsou pověstná. Třeba v minulém roce po Aerodrome Festivalu o nich básnil náš redaktor Gzs (report). Skindred mimo jiné získali nejvyšší ocenění od prestižních časopisů Kerrang! a Metal Hammer. Vznikli roku 1998 okolo zpěváka Benjiho Webbea. V Česku koncertovali už mnohokrát, například na Rock for People 2010 nebo na Mighty Sounds 2013. Tentokrát se vydají do pražského Lucerna Music Baru, na jehož podiu vystoupí 8. prosince.

Belgrado (Underdogs, Praha – 10. 12. 2019)

Ve Španělsku usazení Belgrado rozvířili vody punkového podzemí už svou první deskou na počátku desetiletí a od té doby se proměnili v ceněnou post-punkovou stálici, mísící v sobě jižanský temperament s intenzivní zádumčivostí polské dark wave. To je velkou měrou umocněno i v textech s používanou polštinou. Trocha temnoty před Vánoci navíc není vůbec na škodu.

Giuda, Booze & Glory (Futurum, Praha – 11. 12. 2019)

Booze & Glory jsou v našich končinách celkem zdomácnělou komoditou. Tentokrát se ve Futuru ovšem po jejich boku představí italští parádníci Giuda, kteří již pěkných pár let okouzlují svět svým punkovou energií okořeněným glam rockem, chytlavým jako molotovův koktejl. Rocknrollové odrhovačky jak z roku 1973 v podání Giuda dokáží strhnout, což ostatně dokazuje i jejich úspěch v zámoří.

Municipal Waste, Toxic Holocaust, Enforcer, Skeletal Remains (MeetFactory, Praha – 14. 12. 2019)

Metal punkovo crossoverová smršť v tom nejlepším slova smyslu se prožene skrze pražskou MeetFactory. Municipal Waste jsou dnes už moderní klasikou ortodoxního crossover hardcore se svým chytlavě divokým projevem a pěknou řádkou desek na kontě. O Toxic Holocaust se dá říci totéž, jen v projevu loví v poněkud temnějších a syrovějších vodách. Venku mají navíc aktuální album. Enforcer jsou neméně skvělou moderní variací na poctivý osmdesátkový speed metal.

Northlane, Polaris, Void Of Vision (Palác Akropolis, Praha – 14. 12. 2019)

Australská banda Northlane míří po téměř vyprodaném turné po Severní Americe a Austrálii do pražského Paláce Akropolis představit svou novou desku v rámci Alien World Tour. Nová deska Alien je nejen zpovědí frontmana Marcuse o jeho smutném dětství plného drog, násilí a alkoholu, ale i dávkou živelných elektronických prvků a pestrých melodií. Do Akropole s sebou přivezou ještě Polaris a Void of Vision.

Gattaca, Protijed, 0100 (Kabinet Múz, Brno – 15. 12. 2019)

Našlapaný program, který navíc pomůže lidem, kteří to nejvíc potřebují. Účastí na téhle akci přispějete organizaci Jako doma podporující ženy bez domova. Oplátkou za to dostanete hudební zážitek z rukou těch nejpovolanějších. Čtyři roky trvalo, než se hardcore crust sestava Gattaca pochlubila novou desku. Teď jsou ale Monumenty selhání venku a jsou připravené vás naživo rozdupat. Vůbec poprvé v Brně vystoupí straight edge hardcore úderka Protijed, která s sebou přiveze i velmi čerstvou novinku, pojmenovanou Stres. Sestavu doplní binární kód zahalený do ponuré atmosféry post metalových Sudet.

Stray From the Path, The Devil Wears Prada, Gideon, Loathe (MeetFactory, Praha – 21. 12. 2019)

Okolo Stray From the Path se jen zřídkakdy rozhostí ticho. Provokativní texty, drzý hardcore punk a nekompromisní smršť plná energie, tím se tahle smečka z New Yorku vepisuje do tváře scény. Kapela si na pódiích už potřásla rukou se jmény, jako Architects, While She Sleeps nebo Stick to Your Guns, a ani do Prahy nepřijíždí sama. Kromě dobře známých The Devil Wears Prada je v MeetFactory doplní také dvojice Gideon a Loathe.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com