Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v prosinci 2018
Redakce 08/12/2018 Koncertní tipy, Magazín

I v prosinci vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. 

 

Killed By Brno vol. 16 – Filip Forever Gig (Yacht, Brno – 8. 12. 2018)

Tradiční zběsilé dostaveníčko, které již několikátým rokem uctívá památku Filipa Fuchse, který stál za zinem Hluboká Orba a po celý svůj život neúnavně spojoval svou posedlost podzemním hardcore punkem s občanským aktivismem. Na letošním ročníku se mimo jiné představí Risposta, Encore, See You In Hell, Brutally Deceased nebo relativně nová jména Coffin Varnish a Haters.

Contractions (Café Na půl cesty, Praha – 9. 12. 2018 + SF MINI, Olomouc – 10. 12. 2018)

Punk, ve kterém se snoubí chytlavost s melancholií made in France, to jsou Contractions, kteří se představí 9. prosince v Praze a o den později v Olomouci. Relativně čerstvá, a tím pádem ještě neokoukaná kapela, servíruje frankofonní rocknroll s odkazy na zámořský melodický punk kapel typu Hüsker Dü či Wipers. Jako lákadlo může na někoho zapůsobit to, že v sestavě najdete klíčovou postavu z Daïtro, což tedy neplatí na autora těchto řádků. Nicméně Contractions jsou navýsost zajímavou novou kapelou, na kterou stojí za to vyrazit, a možná se dočkat překvapivě dobrého zážitku.

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed, Bloodbath (Forum Karlín, Praha – 9. 12. 2018)

Jedno ze zásadních jmen thrash metalového světa a naprostí žánrový klasici. Němečtí Kreator jsou v rámci žánru pojmem a svým způsobem živoucí legendou. Na pražském koncertě se po jejich boku představí norští Dimmu Borgir s jejich na hranici grotesky lavírujícím symfonickým black metalem, američtí Hatebreed se svým utahaným metalem vzešlým z hardcore kořenů a Švédi Bloodbath se svým klasickým death metalem. Ti poslední sice koncert otevřou, ale mohou být zároveň tím nejvýraznějším z celého tohoto metalového dostaveníčka.

The Toasters, Discoballs (Klub 007 Strahov, Praha – 11. 12. 2018)

Začalo to před více jak třiceti lety v newyorském obchodu s komiksy. Vlastnil ho Robert Hingley a dnes mu nikdo neřekne jinak než Bucket. Původem Brit a naturelem zapálený fanoušek britského 2tone se po koncertě The Beat rozhodl, že si založí vlastní kapelu. Dneska mají The Toasters na krku stovky odjetých koncertů po celém světě. Do ČR se vrací v úterý 11. prosince na strahovskou Sedmičku, kam přivezou své chytlavé rytmy old school ska, které dokážou rozhýbat páteř i lidem, co tenhle žánr nemají zrovna dvakrát v lásce.

Hank Von Hell, Virginia Hill, Tyler Leads (Nová Chmelnice, Praha – 12. 12. 2018)

Koncert, který může být super, anebo super trapný. To je sázka do loterie s šancí tak padesát na padesát. Bývalý zpěvák Turbonegro, který před pár lety zmizel do ústraní, se s pompou a v bílém kostýmu, hodném retardovaného Elvise, vrací na pódia v novém projektu a s čerstvou deskou (recenze). Punkového ducha devadesátkových desek Turbonegro už dávno odvál čas a zbyl jen ironický rocknroll, nebojící se dotahovat žánrová klišé k dokonalosti ad absurdum.

Austin Lucas, Warshy (Klub 007 Strahov, Praha – 12. 12. 2018)

V tenhle den aby se člověk rozkrájel. 12. prosince má do Prahy namířeno i Austin Lucas, který přijede zavzpomínat na svou pražskou životní epizodu a vystoupí na strahovské Sedmičce. Přiveze aktuální desku Immortal Americans. Album vyšlo v srpnu letošního roku a Austin Lucas se s ním vrací na rodný Středozápad, který se pro něj dost změnil. V písničkách se vyrovnává s rozvodem, rakovinou partnerky, abstinencí i traumaty z dětství. Na Strahově ho doplní Darren Johnson z Crazy Arm, vystupující pod jménem Warshy.

Crust Fast Párty! (Široká, Liberec – 15. 12. 2018)

Poslední severský benefit před koncem roku se blíží, tentokrát výtěžek ze vstupného půjde na krmení pro psy a kočky ve zvířecím útulku v Lučanech nad Nisou. Akci podpoří crustpunkové a hardcopunkové kapely od Ještědu po jih Moravy. Zahrají: Drop The Bomb, Fasteratu, Krüger, Controlled Existence, Risposta a Blitzkrieg Boyz.

Viva Joe Strummer (Klub Lúč, Trenčín – 15. 12. 2018)

22. decembra uplynie 16 rokov od smrti Joea Strummera. Muzikanta, ktorý svojou hudbou a názormi ovplyvnil nejednu generáciu po celom svete. Aj tento rok si týmto koncertom uctia jeho pamiatku a prežijú tak príjemné rokenrollové chvíle v trenčianskom klube Lúč. Návštevníci sa môžu tešiť na rockovú partiu Živé Kvety, punk-rock’n’rollové zoskupenie Bratislavské Dievčatá a trenčiansku rock’n’rollovú skupinu BOX.

Adacta, Rozpor (Klub Lúč, Trenčín – 21. 12. 2018)

21. decembra sa trenčiansky Klub Lúč bude otriasať v základoch. Bratislavská crust/HC kapela ADACTA, ktorú netreba nejako špeciálne predstavovať, príde ukázať svoju hudobnú skazu, pri ktorej nikto neostane sedieť. Spolu s nimi príde aj slovenská oi-core stálica RozpoR, ktorá svojou hudbou dáva jasne najavo svoj názor na fašizmus.

Volume, Uhol Dopadu, MF, Particles (Klub Lúč, Trenčín – 22. 12. 2018)

Volume končí svoje 10 mesiacov trvajúce Pravá Tvár Tour 2018. Posledný koncert bude niesť tú istú myšlienku ako ten prvý, a teda celý výťažok poputuje na dobrú vec. Konkrétne pre trenčianske neurologické oddelenie pre pacientov so sklerózou multiplex. Túto myšlienku spolu s Volume podporia kapely Particles, MF a Uhol dopadu.

Bykovica vol. 5  (Piváren u Byka, Trenčín – 26. 12. 2018)

Aj tento rok sa môžu trenčania tešiť na další ročník Bykovice. Tento rok prídu zahrať punk-rock’n’rollá partia Fraktúra, ktorá roztancuje každého návštevníka, bratislavská skupina Paramones, ktorá vzdáva hold legendárnej skupine Ramones, punková banda z Nového Mesta Punková Knedla a túto skvelú partiu doplna trenčianska punková kapela Výstraha.

Fangs On Fur (Klub Famu, Praha – 28. 12. 2018)

V těsně povánočním termínu se do klubu Famu nastěhuje poctivá kalifornská temnota v podobě death rockových Fangs On Fur. Kapela, která navazuje na žánrové klasiky jako Superheroines, 45 Grave či Christian Death, v sobě snoubí punkovou přímočarost, teatrálně afektovaný projev i řádně excentrickou image. Ač mají Fangs On Fur na kontě všeho všudy jedno album a dva singly, předchází je pověst skvělé koncertní kapely, a navíc bude osvěžující odfouknout si od té vánoční přehršle konzumní lásky a krásy předcházejících dnů.

Call The Cops, NoWhiteRag, Obscene Revenge (Urxova 6, Praha – 31. 12. 2018)

Pražská novoroční party se zas a znovu opakuje, tentokrát s ještě větším nášupem italského street punku. Zahrát dorazí u nás více než dobře známí Call The Cops a s nimi jejich sousedi NoWhiteRag. Ti představí svoji novou desku Resilience z letošního října. Do třetice z nich nejmladší Obscene Revenge, také s novou říjnovou deskou Try to Deny This a svým syrovým soundem. Ideální koncert na pošlapání a poplivání všeho, co rok 2018 přinesl.

Aktuální posty přímo z koncertů sledujte na našem Instagramu.

Foto: Anna Conci

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com