Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v prosinci 2015
Michaela Klocová 01/12/2015 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

jimmy o black

Poslední měsíc v roce začne pěkně zvostra, kdy rozbalí nejprve v klubu Futurum svůj 77 punk severoirští Stiff Little Fingers. Loni kapela z Belfastu vystoupila v Lucerně a z dostupných informací se jednalo o nezapomenutelný zážitek. Kapela, na které ujížděl samotnej John Peel, ovlivnila řadu dalších jmen žánru, proto si druhý prosinec zapište do paměti. Navíc album No Going Back z minulého roku neztrácí na síle a dokazuje, že skupina nehodlá žít pouze ze slávy věků desky Inflammable Material. Hned den poté vystoupí na sedmičce snoví Westkust, jejichž alternativní post rock rozvibruje příznivce shoegaze. Následně vyrukuje se svojí mikulášskou nadílkou v podobě nenásilnýho rapu Johnny Násilník a to na několika místech po ČR. Nastaví tak andělskou tvář a laťku disciplíny určitě vysoko. V polovině měsíce vtrhnou na strahovské podium britští punks GBH a věřme, že nedojde k těžkému ublížení na zdraví. GBH tak uzavřou pomyslný kruh prosincové hudební radosti. Pak už jen koleda, koleda Štěpáne…

Martin SuicideNač vyrazit v prosinci dle Martina Suicide? Proberme to lehce na přeskáčku a poněkud pragocentricky. V půli prosince se na Sedmičce ukáží staří dobří GBH, kapela která byla naprosto zásadním jménem mého patnáctiletého Já, a dnes po desítkách let jí to stále hraje, navíc ze tří čtvrtin dosud v klasické sestavě, to se jen tak nevidí. Přesně o dva týdny později na stejném placu to do posluchačů naperou italští mistři metal punkového braku Children Of Technology spolu s neméně divokými kolegy Barbarian. Hudební doprovod tradiční silvestrovské dekadentní party na Sedmičce obstarají The KDV Deviators s Koefrem z Mad Sin. Ve stejný den jako GBH, zahrají v Crosu na raw/d-takt notu syrový B.E.T.O.E. z poněkud exotické Venezuely. V půli měsíce v Bubnu po roce opět zahrají švýcarští punks Nasty Rumours, ale již o něco dříve tam zahrají ska klasici The Toasters. Jak se dneska hraje klasický hardcore punk v Polsku, dorazí do Prahy i Brna ukázat Government Flu. V Brně zahrají na již tradiční a návštěvy hodné akci Killed By Brno. Prosinec v podstatě odstartuje s klasiky Stiff Little Fingers, tentokrát hrajícími ve Futuru. Soudě dle loňského koncertu patří k těm, na něž i po všech těch letech stojí za to vyrazit. No a „that’s all folks“, konkrétní data najdete, pomocí několika vteřinového polopatického úkonu, tady na těch internetech.

Tony

Jsou tady prosincové koncertní tipy, na klubové scéně se toho děje více než dost, je z čeho vybírat, ale já se pro tentokrát budu držet klasiky a doporučím dvě profláklé akce, které jsem zmínil již v loňském prosincovém sloupku. První položkou budou samozřejmě Kids And Heroes Punkrock Xmas – během čtyř bláznivých večerů bude možnost vidět stálice místní scény i jednu zahraniční kapelu. Základní sestavu tvoří opět The Fialky, Staré Pušky, Muerti a Nežfaleš. Xmas odpálí večerem v plzeňském Divadle Pod Lampou 11. prosince. Na pražské verzi večírku v klubu Storm o den později uvidíme navíc ještě Zatrest a Saints & Sinners, zahraničními special guesty budou letos italští plešatí veteráni Klasse Kriminale. Po kapelách budou následovat dvě afterparty, ve Stormu bude pouštět Peterka punky a power popy, v Bubnu se pojede ska, reggae a oje! O týden později bude víkend patřit Olomouci (18. 12. – U Klub) a Brnu (19. 12. – Favál) v sestavě Fialky, Pušky, Muerti, Nežfaleš a Zatrest. Důvody, proč vyrazit, jsou tentokrát více než pádné – Fialky slaví 15 let, Nežfaleš po pauze odehrají pouhé čtyři letošní koncerty a vůbec – vidíme se pod pódiem. Druhým tipem bude osvědčená před-silvestrovská akce. Letošní ročník plzeňské „fast drinking rock’n’roll party“ bude již jedenáctým – datum třicátého prosince je neodmyslitelně spjato se Silvestrem pro nedočkavé v Divadle Pod Lampou. Vystoupí klasici Mordors GangSlapdash Rockabilly, o afterparty se postará DJ Monster. Rock’n’roll, bejby!

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com