Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v listopadu 2018
Redakce 01/11/2018 Koncertní tipy, Magazín

I v listopadu vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. 

 

Rock’n’roll Halloween (Stejdž, Trenčín – 2. 11. 2018)

Rock´n´ rollová tancovačka v trenčianskom Stejdži, pri ktorej nikto nezostane sedieť. Random Choices – táto partia sa nebojí žiadneho žánru a rôznorodosť ich muziky nemá hraníc. Ich hudba je vždy plná energie a ich koncerty vždy stoja za to. Fraktúra je kapela, ktorej vznik sa datuje od roku 2017. Vznikla z úprimnej túžby reflektovať svoju hudbu a názory na citlivé témy spoločnosti. V ich piesňach sa s nadhľadom a vtipom snažia reagovať na spoločenské témy, či problémy bežného života.

Doom, See You In Hell, Encore (Klub 007 Strahov, Praha – 3. 11. 2018)

Britští klasici škatulky jménem crust Doom se po delší době opět ukáží v Praze. Jejich debut War Crimes z roku 1988 je jednou ze žánrových klasik, nicméně kapela v posledních letech chytila druhý dech a poslední kousky v její diskografii jsou vzácnou ukázkou toho, že s věkem lze i v rámci punku ve výjimečných případech zrát jako víno. Jako partneři se ukáží See You In Hell a Encore. Adept na crustcore koncert letošního podzimu.

Acid Row, Thrashsurf, Snyder (Mersey, Brno – 3. 11. 2018)

Acid Row a Snyder na tour! Podzimní minivýlet dvou hřebců ze stáje Slush Records čeká zastávka i v Brně. Konkrétně v kultovním klubu Mersey, kde to rozpálí hned ze začátku listopadu. A nebudou na to úplně sami, přidají se k nim ještě Thrashsurf. Acid Row je punkový nářez s příchutí trochy stoneru. Na tour povezou svoje vůbec první LP s názvem Spikes. Pár kousků s sebou určitě přivezou i do Brna. O poznání špinavější jsou pak Snyder, kteří se do toho taky určitě opřou naplno! Nevezou sice žádnou novinku, ale i tak vám svým špinavým rock’n’rollem rozklepou kolena!

The Koffin Rockers, Kungpao Cowboys (Klub 007 Strahov, Praha – 4. 11. 2018)

Dobrého rockabilly a psychobilly není nikdy dost, samozřejmě. Druhý domov všech pražských norků, strahovská Sedmička, přivítá v neděli 4. listopadu australské Koffin Rockers a bude to velkolepý večírek, jelikož townsvillská trio zde zakončí své evropské tour. Živnou půdu jim připraví líbeznická psychobilly sebranka Kungpao Cowboys s pořád ještě čerstvým EP M21. Dáme taneček?

Dead To Me, Kung-Fu Girlz (Klub 007 Strahov, Praha – 5. 11. 2018)

Někdo napsal, že všechno, na co sáhne Jack Dalrymple, je zlaté. Jedna z mála pravd, s nimiž můžeme bez výhrad souhlasit. Od One Man Army a Swingin‘ Utters, přes Dead To Me až po toyGuitar. Originální a nezaměnitelný chraplavý hlas, úderné i zvonivé kytary, Jack je mistr a nanejvýš zajímavá postava ze zasněného San Francisca. Příští jaro to bude už tři roky, co se na sedmičce se Swingin‘ Utters zastavili i toyGuitar. Tentokrát máme šanci zažít kapelu Dead To Me, jež se vrací po dlouhých osmi letech. Neměl by chybět nikdo, komu srdce bije v rytmu slunné Kalifornie a zbožňuje kombinaci skejtů, punk rocku a letní nálady. Snad se dočkáme i ochutnávek nové tvorby. Roli zvláštního hosta večera budou mít zuřiví pražští harcovníci Kung-Fu Girlz. Chytlavý melodický punk rock, co ctí starší vzory a moc dobře ví, odkud čerpat kvalitní inspiraci, a zároveň si umí uchovat osobitý přístup. Silná kombinace námi milovaných kapel slibuje nezapomenutelný večer na legendární strahovské Sedmičce.

Kolaudace domečku Šrot (Domeček Šrot, Milevsko – 9. 11. 2018)

Domeček Šrot kolauduje a po několika měsících práce slavnostně otevírá svoje oprýskané dveře! Šrot je komunitní prostor, který v posledních několika měsících budovali lidi kolem milevské hudební scény. Totální D.I.Y a totální underground! Ke sváteční příležitosti kolaudace zahrají akusticky dvě místní hardcorové kapely, takže nevšední zážitek zaručen. Budou to My Hard Lesson a Nondescript. Spolu s koncertem začnou ve Šrotu také dvě výstavy a celý komunitní život. Buďte u toho!

Castle, Trahir, The Corona Lantern (Klub 007 Strahov, Praha – 11. 11. 2018)

Heavy psych-doom stoner a podobné zvěřiny stojí na Sedmičce vždycky za to a nejinak tomu bude 11. 11. Do Prahy totiž míří kanadsko-americká trojice Castle a představí tu hodně silné album Deal Thy Fate, které láme kosti v okultním rituálu. Support bude domácí a neokoukaný – überchujská sekta v psychedelických košilích Trahir a podvratný pražský sludge Corona Lantern. Tohle bude bolet!

The Guests, Chorobopop (Bajkazyl, Brno – 12. 11. 2018)

Jak může znít osmdesátkový post punk v roce 2018, hraný lidmi, kteří dost možná v době slávy jeho původních interpretů ještě nebyli na světě? Odpověď je – jako The Guests! Kapela, ve které najdete členy vyhajpovaných Sheer Mag, servíruje podmanivý temný rock s odkazy na new wave, silným akcentem na politická témata a nezpochybnitelným hitovým potenciálem. Publikum se dostaví rozžhavit rožnovští Chorobopop.

Never Say Die Tour (Storm Club, Praha – 12. 11. 2018)

Metalcore a hardcore neumírají! A už po několikáté se v podstatě světové špičky těchto žánrů ženou do Prahy v rámci Never Say Die tour 2018! Každý fanoušek už má nejspíš datum 12. listopadu v kalendáři dávno označeno velkým červeným křížkem, přesto to radši připomínáme pro opozdilce ještě jednou. Storm vezme útokem natlakovaná nálož kapel pod vedením špičkových Being As An Ocean a Northlane. Kvalitu ale nese každé jméno v tomhle podzimním line-upu, hned za hvězdnou dvojicí totiž stojí Alazka, Casey, Polar, Currents a Thousand Bellow, a to je seznam, jehož kvalita praská ve švech. Never Say Die je navíc už léty prověřená akce pořádaná Impericonem, a jen tak stát vás nenechá.

Idles, John (Futurum Music Bar, Praha – 13. 11. 2018)

Joe Talbot a jeho Rychlý Stíhy po roce a kousek opět v Čechách. Po venkovním premiéře se 13. 11. odbude ta klubová. Autenticky agresivní punk s jasným odkazem na původ, avšak žánrem nevykastrovaný. Loňský veledebut Brutalism dostal brášku v podobě na konci léta vydané desky Joy as an Act of Resistance. Ta je podle uznávaného serveru AOTY (album of the year) na vrcholu dosavadního žebříčku letošního roku, napříč žánry. Brutalism byl v roce 2017 na 15. místě. Každopádně čekejte náser hodný mistrů jednoduché geniality. Přicmrndávat jim budou jejich ostrovní kamarádičkové John. Destruktivní dvojka, která si s mistry kytarové destrukce nikterak nezadá. Taková letošní náhrada za chybějící koncert Fucked Up.

Kalle, Billow (Kabinet Múz, Brno – 15. 11. 2018)

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. V šestičlenném složení, kdy na pódiu místo pedálových efektů uvidíte klasické akustické nástroje, které nahradí kytarové smyčky i bicí samply. Zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello v souhře, která zachovává post-rockovou atmosféru živých koncertů Kalle a vkládá do ní nový rozměr. Průřez z obou desek Saffron Hills a Live from the Room doplní i nově vznikající songy. Druhou kapelou jsou dream popoví Billow, jejichž polovinu tvoří členové lo-fi folkových Strangers in the City. Billow se svými zasněnými skladbami, jimž vévodí křehký vokál Lenky Zbořilové, připomínají americké kapely jako Mazzy Star nebo Mojave 3. Zatímco na nahrávce jsou skladby intimní a šepotavé, naživo získávají za doprovodu bicích mohutnější, shoegazový ráz.

The Sound Of The Underground Festival (Modrá Vopice, Praha – 16.-17. 11. 2018)

Nový klubový festival je na světě. Pod názvem The Sound Of The Underground se v Modré Vopoci představí pestrá paleta kapel, mezi kterými je záhodno vypíchnout berlínské bubble gum punks Erotic Devices, britské Sick On The Bus nebo divoké punx Breakout. Návrat na pódia v jeho rámci hlásí také žižkovští Just War. Pestře obsazených punk akcí je dnes jako šafránu, tak věřme, že stojíme na počátku nové tradice.

10 Rôckov Uhol Dopadu (Stejdž, Trenčín – 17. 11. 2018)

Uhol dopadu. Trenčianska skupina, ktorú netreba nejako zvlášť predstavovať. Pri príležitosti 10 výročia vzniku sa rozhodli osláviť vo veľkom štýle. Jediný a jedinečný koncert, keďže zahrajú kapely z dávnych čias a všetci členovia, ktorí kedy hrali v Uhle dopadu. Spolu s nimi totiž zahrá aj skupina Anonym Kids, ktorá sa dala znova dokopy práve pre tento koncert. Túto skvelú zastavu doplna funk-punková skupina Patália.

Zeal and Ardor (Futurum Music Bar, Praha – 17. 11. 2018)

Legendou se Zeal & Ardor stali poté, co loni vystoupili v kostele na festivalu v Roadburnu, kde jim během jejich padesátiminutového vystoupení dvakrát vypadl zvuk a na výzvu Manuela Gagneux je v mrazivé skladbě jejich průlomového alba „Devil Is Fine“ doprovodilo publikum. Za střídání bluesového hlasu frontmana a hlasy několika stovek hrdel publika zrodilo cosi velkého a působivého. V Praze sice nevystoupí ve svatostánku, ale ve Futurum Music Baru, i tak si ale 17. listopadu hudební fanoušci přijdou na své. Kombinace amerických spirituálů, vězeňských písní, blues a satanského black metalu spojila Skandinávii s deltou amerického jihu. Rouhavé zlo Severu s krví potřísněnou historií Jihu. V roce 2016 švýcarský label Radicalis Records nabídl kapele možnost vydat jejich debutové album Devil Is Fine a od toho okamžiku černá hvězda projektu jen stoupala.

Frank Turner & The Sleeping Souls, PUP, Xylaroo  (Roxy, Praha – 18. 11. 2018)

Frank Turner je přesně ten člověk, pro kterého neexistuje hranice mezi umělcem a „prostým lidem“ a mezi jednotlivými fanoušky nedělá rozdíly. Zapomeňte na VIP vstupenky s meet and greet, s Frankem má možnost prohodit pár slov naprosto každý. Je vidět, že je vděčný za to, že někdo utratí peníze za vstupenku na jeho vystoupení, a tak dělá vše pro to, aby ani jeden jediný návštěvník neodcházel z koncertu zklamaný, otrávený, naštvaný. A je to právě tahle vlastnost, která dělá z upřímného a usměvavého chlapíka jménem Frank Turner opravdového pankáče. Přijďte se přesvědčit do Roxy.

Hopes, Flowers for Whores, Suppresser (Eleven, Brno – 20. 11. 2018)

Tohle bude solidní náser, který bez poctivého protažení před koncertem nejspíš ve zdraví nikdo nepřežije. Ručníky kolem krku a pak skok do mosh pitu namísto ringu. O pořádnou bojovou muziku, která rozproudí krev v žilách, se postarají nekompromisní domácí štváči Hopes, Flowers for Whores a Suppreser. Nechcete snad tančit? Nevadí, stejně budete muset.

Gary Numan (Lucerna Music Bar, Praha – 22. 11. 2018)

Kmotr synth popu i gothiky Gary Numan se představí v pražském Lucerna Music Baru. Původně frontman new wave punkových Tubeway Army se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let vydal na sólovou dráhu, aby odvrhl konvenční pojetí rocku a pustil mísení svého talentu na hity s experimentováním. Jeho hity jako Cars nebo Complex jsou nesmrtelné klasiky.

Los Fastidios, Uhol Dopadu (Kulturák klub, Bratislava – 22. 11. 2018)

Slovensko-talianska nálož punku v bratislavskom Kulutárku. Los Fastidios, synonymum pre taliansku Oi! punk scénu, ktorú táto kapela už dobrých 25 rokov obohacuje svojou muzikou, sa na Slovensku tento rok objavili už niekoľkokrát a vždy dokázali vytvoriť dokonalú show. Spolu s nimi vystúpi aj trenčianska skupina Uhol Dopadu. Tento rok táto partia oslávila 10 rokov na scéne a rozhodne sa ich oplatí vidieť naživo.

ČAD, Catastrofy, Beautiful Bastards (Klub Lúč, Trenčín – 24. 11. 2018)

Legendární turné pokračuje. Slovenské trio ČAD ze Svätého Jura a Bratislavy je díky neutuchající píli na naší scéně dostatečně prověřenou a vyhledávanou značkou. Minulý rok vydali nadupané album s názvom Bastard. Kdo je ještě neslyšel naživo, měl by to napravit. Na minitour je doplní bratislavští Catastrofy, jedno z nejlepších jmen na slovenské alternativní scéně. Nedávno vydali nový album s názvom Besnota. Nahrávka je posunula od Zbojnického tance zas o kus dál, a tak dochází i na odbočky k death metalu i slovenskému folklóru, pořád si ale Catastrofy zachovávají svou originální zbojnickou tvář a svérázný humor. V Trenčíně je doplní ještě topoľčianská punková skupina Beautiful Bastards.

Gattaca, Remek, Kruhy (Vegalité, Brno – 24. 11. 2018)

Podzimní plískanice jsou jako stvořené ke koncertu tklivé hudby v temném sklepě, však to znáte. Špína, hluk, emoce. Kapely, které vytvoří line-up pro tenhle večer, není v podstatě ani třeba představovat. Hardcore, emo, temnota, a to vše postavené na pilířích D.I.Y, to jsou stavební kameny trojic kapel Gattaca, Remek a Kruhy. Veganství a roztočenej pit, je na co se těšit!

Anthrax, S.D.I. (Roxy, Praha – 25. 11. 2018)

Thrash metalová klasika se řítí na Prahu. Newyorští klasici žánru vydali v osmdesátých letech několik nezapomenutelných desek, které i po letech dokáží rozpumpovat publikum. Němečtí S.D.I. si v druhé půli osmdesátých let odkroutili svých pár minut relativní slávy a jejich nahrávky patří ke klasikám německého thrashe.

Rutka Laskier, FVTVRE, Decultivate (Kabinet Múz, Brno – 27. 11. 2018)

Kabinet Múz uvádí: Parta FVTVRE má za sebou divokej rok, v létě objeli, co se dalo, a na pódiu nechali všude a vždycky všechno. Letos se vrací ještě jednou do Kabinetu a to v tý nejlepší formě. S jarem snad přijde i nová nahrávka. Pernej rok má za sebou i Rutka Laskier. Dvě tour po Evropě a skvělá nová deska. Prožít to v Brně naživo je v podstatě povinnost, tím spíš když je tu Rutka jako doma. A co Decultivate? Sedmnáct minut a nic víc. Sedmnáct minut absolutní destrukce, temnoty a nihilismu. Decultivate vám protrhnou ušní bubínky a semelou do krychle. A kdo jinej by měl akci zakončit než domácí rezidentní asociální hvězda Násilník.

Skeletonwitch, Mantar, Evil Invaders, Deathrite (Nová Chmelnice, Praha – 29. 11. 2018)

Tak tohle je pecka pro fajnšmekry a jeden z vrcholů podzimu, fakt že jo! Skeletonwitch se vrací do Prahy s novou deskou Devouring Radiant Light a jejich styl nasákl vším možným z mnoha metalových subžánrů. To dvojice Mantar má také na kontě novou desku a dokazuje, jaký bugr se dá udělat jen s kytarou a bubny. Evil Invaders jsou se svým speed/thrashem skrytý poklad celého večera a velkým tahákem pro spoustu fanoušků. Tady je všechno v naprostém pořádku.

Aktuální posty přímo z koncertů sledujte na našem Instagramu.

Foto: Julien Dubois

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com