Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v listopadu 2017
Redakce 07/11/2017 Magazín

I v listopadu vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

P.R.O.B.L.E.M.S., RÜBÄNÏSKÖ, Brunner Todesmarsch
(Kabinet Můz, Brno – 7. 11. 2017)

Brno v listopadu nabízí abnormální dávku zajímavostí. Portlandští P.R.O.B.L.E.M.S. se na aktuálním turné bohužel vyhnou Praze, a tak je možnost dát si jejich enormně šťavnatou špinavě rocknroll hardcore punk jízdu v moravské metropoli. Aktuální LP je skvělé, a kapela je naživo esencí živelnosti. V sestavě lidé z Resist, Detestation, Helshock, Pierced Arrows atd.

The Virus, Just Wär
(Eleven, Brno – 9. 11. 2017)

Tohle bude už od pohledu pořádně angry večer. O jeho rozjezd se postarají Just Wär, kapela z nejtemnějších koutů Prahy, ze Žižkova. Just Wär valí poctivej hardcore, který zdobí kytarové vyhrávky ze staré metalové školy. Navíc mají nového zpěváka, se kterým nedávno vydali videoklip. A víte co? Je to dost dobrý! The Virus si jedou anti-systémový, naštvaný street punk made in the USA, a ani třináct let hraní a sedm let trvající pauza jim nesebraly vítr z plachet. Ruce i nohy do vzduchu, tohle bude divoký!

Dead Hero, Primer Regimen
(Bajkazyl, Brno – 10. 11. 2017)

Překvapení měsíce může přinést koncert kolumbijských Oi! punx Dead Hero a Primer Regimen. Dead Hero zní jako esence toho nejlepšího z Blitz doplněná o nakřáplý ženský zpěv ve španělštině. Debutové LP je jedním z největších překvapení posledních měsíců a právě vyšlo pod hlavičkou německého labelu Sabotage Records. Pokud si chcete užít skvělý punk dochucený jižanským temperamentem a kouzlem, neváhejte.

Oi Polloi, The Lab Rats, Just Wär
(Klub 007 Strahov, Praha – 10. 11. 2017)

Skotští Oi Polloi mají dnes už ve svém ranku status legend. Po dobu existence stojí rozkročeni mezi Oi! punk a anarcho scénou a jako jedni z mála se s tou poněkud prazvláštní kombinací dokázali řádně vypořádat. Jejich úderné songy jsou plny naštvanosti a ke skandování vybízejících refrénových sloganů.

Mark Lanegan Band, Joe Cardamone, Lyenn
(Lucerna Music Bar, Praha – 10. 11. 2017)

Bouřlivák Mark Lanegan z grunge klasiky Screaming Trees, v zásadě provařené dík filmu Singles, se dobral svého hudebního vrcholu až na sólové dráze. Jeho alba vydaná pod hlavičkou Mark Lanegan band jsou skvělou ukázkou amerického alternativního desert rocku s notnou příměsí blues a rozhodně patří ke klasikám nového milénia. V pátek 10. listopadu se ukáže v Praze v Lucerna Music Baru, o den dříve na brněnské Flédě.

Wall of Trash, Dezinfekce, ThANX
(Orion, Tábor – 10. 11. 2017)

V japonském hudebním podhoubí se noise skvěle daří. Navíc to vypadá, že na japonské scéně je jedno svaté pravidlo: Čím rychleji, tím líp. A toho se pevně drží i Wall of Trash, thrash noise violence z japonského města Kochi. Nářez, který mezi domácími kapelami moc nenajdete. Před Wall of Trash se v Orionu protočí ještě dvě kapely, obě domácí a hrající hardcore punk, pražští ThANX a budějovická Dezinfekce.

Triggerfinger, The Drain
(Lucerna Music Bar, Praha – 11. 11. 2017)

To potěší, když vaši kapelu nejčastěji přirovnávají ke Queens of the Stone Age, co? Belgické trio Triggerfinger, které v příštím roce oslaví 20 let na scéně, má ale vlastní osobitou tvář. Charisma, energie, chytlavé melodie, ostré riffy, hard rock, glam, stoner, blues? Je tam všechno. O tom už se české publikum mohlo několikrát přesvědčit a teď má šanci znova. Tentokrát se bude hrát hlavně z nové, srpnové řadovky, a láká taky support – pražskou glamrockovou partu The Drain, která doprovodí Triggerfinger i na čtvrteční zastávce v Bratislavě a páteční v Plzni, předchází bouřlivá pověst, takže to vypadá na víc než slušný večírek.

Nasty Rumours, The Unholy Preachers, The Junk Food
(Underdog’s Ballroom, Praha – 16. 11. 2017)

Švýcarští elegáni se po nějaké době vrací do českých luhů a hájů se svým klasickým punkem plným melodií, ve kterých se snoubí melodika původního punku se šmrncem rocknrollu. Nasty Rumours mají na kontě již pakl sedmipalců a žádný nepřinesl zklamání. Živě jsou pak zárukou kvality. Jako třešnička na dort se v roli předskokanů ukáží místní bouřliváci The Unholy Preachers a svěží krev v podobě The Junk Food.

Wild Mohicans, Wasted Whatever
(Eternia, Praha – 16. 11. 2017)

Portlandští metal punx ovládnou Eternii, jen pár metrů od místa, kde hrají Nasty Rumours. Pokud vás baví punk v jeho šíři, je to výzva k přebíhání ze sálu do sálu. Wild Mohicans jsou naprosto skvělý mix Motörhead, Poison Idea, GBH a raných Onslaught, s fůrou výborných skladeb a energií stříkající z každého tónu. Jejich zatím jediné album slibuje zážitek jak se patří. Patříte-li mezi ty, jimž učarovali Inepsy či již zmíněná jména, tohle je koncert, který si nenechte ujít.

Bad Co. Project, Kung-Fu Girlz
(Klub 007 Strahov, Praha – 17. 11. 2017)

Pamatujete na kdysi kultovní street punkovou kapelu Oxymoron? Tak už rovnou kupujte lístky na Sedmičku, protože tohle výročí Sametové revoluce vypadá na jednu z punkových akcí roku. Bad Co. Project dal v roce 2006 dohromady právě původní zpěvák Oxymoron Sven Sucker, přibral členy z Mad Sin nebo Towerblocks, a patřičný nástupce byl na světě. Kapela navíc nepatří k těm koncertně nejaktivnějším, tak neváhejte. Večer otevřou místní punks Kung-Fu Girlz. O těch nebylo dlouho slyšet – byli totiž zavření ve studiu, kde vznikala jejich debutová deska. Těšíme se na nový materiál!

Thalidomide, Scalp, Victims of Hate, Jet8, Apolita
(Pivní bar Azyl, Liberec – 17. 11. 2017)

Po dlouhé pauze se znovu vrací na pódia Thalidomide a jejich nezaměnitelná směska melodických punkrockových melodií s dravostí raného 80’s hardcoru. Pražští V.O.H. a liberečtí SCALP, kteří mimo jiné oslaví rok a den od prvního koncertu, ale hlavně představí své nové split LP z letošního října. Hardcorepunkovou notu pak lehce naruší svým ska-corem pražští Jet8 a nutno neopomenout ani moravskou DIY punkovku Apolita. Celý koncert pod heslem “Přijď na koncert, zachraň prales” bude pojat benefičně a podpoří kolektiv Bosque Medical, který v pralese v Ekvádoru buduje ekologickou rezervaci El Paraíso. Celá akce se, navíc doplněná o brandýský crustcore Rožava, opakuje další den v brandýském Saloonu. Tak vyražte spojit příjemné s užitečným!

Testament, Annihilator, Death Angel
(Sono Centrum, Brno – 19. 11. 2017)

Pro fanoušky klasického thrash metalu je tohle možná nejočekávanější koncert roku. Tady se sází na jistotu, na špičky žánru – nečekejte žádné experimenty, ale pořádnou thrashovou řež, ze které budou půlce Brna skřípat zuby. Dva dny po koncertu v Košicích tam do Sona Centra dorazí tři esa tohoto žánru. První kartou na stole budou Death Angel, pětice ze San Franciska, ve kterém si vybudovali fanouškovskou základnu jak Brno, a ta je jim věrná i po desetiroční odmlce na přelomu milénia. Kvalita zaručena. Pro druhou kapelu sáhli Obscure hned vedle, do Kanady. Odsud vytáhli Annihilator, nezastavitelnou thrashovou sypačku, která se už 23 let nezasekla a vtáhne vás s sebou do toho zběsilého soukolí. A komu ještě zbydou síly, dočká se vrcholu večera – kapely, která si může sednout ke kulatému stolu s největšími metalovými jmény jako rovní s rovnými – Testament. Dvanáct vydaných dlouhohrajících alb a, i přes spoustu útrap, 22 let pohromadě. To a mnohem víc stojí za tím precizním thrash metalem, který Testament hrají a kterým by se daly vymezovat hranice tohoto hudebního žánru. Není třeba troškařit, tohle bude velký večer.

Bloodsucking Zombies from Outer Space, The Rocket Dogz, Kungpao Cowboys
(Cross club, Praha – 23. 11. 2017)

Party měsíce pro všechny zombies, upíry, ufouny a jakékoliv další kreatury závislé na hororech stejně jako na rocknrollu. Bloodsucking Zombies from Outer Space přivážejí z Vídně svůj nadupadný mix kombinující vše od punku přes psychobilly až po hard rock. Letos slaví 15 let fungování, a tak je jasné, že teď jsou pubertálnější a voprsklejší než kdy dřív. Nemluvě o tom, že je to zřejmě jedna z posledních možností vidět za kontrabasem Dr. He-mana Schrecka před jeho odchodem z kapely. Zombíkům navíc předskočí jedna z nejnovějších českých psychobilly band, drsní honáci krav Kungpao Cowboys, a staří dobří známí divočáci The Rocket Dogz.

Death Before Dishonor, Last Hope, NBF
(Melodka, Brno – 23. 11. 2017)

Ostré vokály, lidi ve vzduchu a nabroušené lokty. Tak bude na 100 % vypadat Melodka 23. listopadu. A to od chvíle, kdy spustí první kapela, až do finálního songu třetího setu. Večer otevřou táborská hardcore parta Meresiew a následovat budou Last Hope, bulharská sebranka brázdící Evropu a nechávající za sebou spoušť jak tornádo. Bordel a louže potu. Večírek zakončí bostonská hardcore parta Death Before Dishonor, která se prožene Melodkou a stáhne s sebou všechny do jednoho zběsilého víru. Pořádně se protáhněte. Radši chcípnout než se nechat zahanbit! Death Before Dishonor!

Podzimní Mighty Sounds
(Rock Café, Praha – 24. 11. 2017)

Stejně jako už si většina z nás nedokáže představit léto bez festivalu Mighty Sounds, z jeho podzimní indoor verze už se taky stává příjemná tradice. V pražském Rock Café se během jednoho večera bude hrát na dvou stagích – hlavní a vedlejší (ale neméně zajímavé, akustické). Ve velkém sále zazní ska od Oreskaband, The Toasters nebo DiscoBalls, celtic punk přivezou The Porters, našlapaný rock jen ve dvou The Picturebooks a srdceryvný melodický punkrock s českými texty Supertesla. Akusticky si to pak střihne Bart Tadla z německých Straightline a domácí Queens of Everything, Arrogant Twins, Rabies nebo OiOiPiratoi.

Mastodon, Red Fang, Russian Circles
(Lucerna Music Bar, Praha – 24. 11. 2017)

Americká metalová veličina nového milénia Mastodon se představí v Lucerna Music Baru. Kapela, která ve svých raných dnech míchala vlivy hardcore a stoner rocku, se na posledních deskách posunula mnohem blíže ke světu progresivního metalu a nabízí impresivní živá vystoupení. Jako partneři se na pódiu ukáží skvělí Red Fang se svým pivem nasáklým hitovým rockem a instrumentální trio Russian Circles.

StrgZ, The Pissed Ones
(Klub 007 Strahov, Praha – 24. 11. 2017)

Dvě relativně mladé německé punk kapely dorazí na Sedmičku. Ve StrgZ najdete ex-člena skvělých Zack Zack a debut je více než důstojným pokračováním jejich tradice, ovšem s poctivou dávkou příměsí new wave a melancholie evokující to nejlepší z klasického německého punku. Drážďanští The Pissed Ones předvádějí spratkovský klasický punk se vším všudy.

Commodore 64, Røst, Thalidomide
(Orion, Tábor – 24. 11. 2017)

Release party v táborském Orionu. A co, že vlastně vyšlo? Splitko, na kterém si spolu zahráli Commodore 64 a rakouští Røst. Tyhle dvě kapely logicky na release party vlastního splitka nesmí chybět, takže vás čeká hardcore nářez jako za starých časů, bez kudrlinek a servítek. Systém v plamenech a ostrý slova v češtině i němčině. A když křtít album, tak jedině pod dohledem kmotra. Někoho, kdo se pohybuje ve stejných vodách a dokáže být stejně nasranej. Volba padla na Thalidomide a ti tyhle požadavky splňují do puntíku.

Michaela, Hadr, Martin Suicide, Nekro

Aktuální posty přímo z koncertů sledujte na našem Instagramu.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com