Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v listopadu 2014
Michaela Klocová 05/11/2014 Magazín
Festivalová sezóna se nám přehoupla do sezóny klubové, a tak přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Danny

Jasně, v létě tady byli Cock Sparrer, ale větší událost než listopadový koncert Stiff Little Fingers nás letos nečekala a ani nečeká. Severoirská kapela, hrající od roku 1977, se ukáže v naší republice vůbec poprvé, a to navíc na klubovém koncertě! Nejedná se o žádný ubohý reunion, Stiff Little Fingers byli funkční, vyjma asi čtyř let, po celou svou existenci. Letos vydali fantastickou desku No Going Back, a není to žádná hovadina jako The Way od Buzzcocks, najdete na ní plnokrevní hity, minimum vaty. Věřím, že když se 15. listopadu rozezní malou Lucernou „You know there ain’t no street like home”, „Ignore the bores and their laws” nebo „I’m not going back to my dark places”, bude to satisfakce za všechny roky, kdy jsme na Stiff Little Fingers museli čekat. A i kdyby ne, můžete si odškrtnout další políčko ze seznamu s nadpisem „další legenda, kterou jsem nezmeškal“.

Martin Suicide

Tip na měsíc listopad vystřihnu bez váhání, PISS TEST! Autoři jedné z mých nejoblíbenějších desek letošního roku a zároveň matadoři prošlí nejednou provařenou portlandskou kapelou. Trio servíruje chytlavé jednoduché rocknrollové kompozice stojící někde na rozhraní mezi garage rockem a raným americkým hardcore punkem. To celé navíc okořeněné charakteristickým portlandským šmrncem, spolu se sarkasmem a nespoutaností původního hardcore. To celé si můžete užít 20. listopadu v Brně, a já bych si to rozhodně nenechal ujít. Jediná výtka je nasnadě, sakra, proč takhle dobrý kapely nehrajou v Praze?
Michaela Klocová

Když tady hráli Baboon Show naposled, o tom, co v Popocafépetl předvedli, se mluvilo ještě hodně dlouho. A zaslouženě, protože tak živelnou show Praha nějakej pátek nezažila. Šílenec za bicíma udávající nekompromisně tempo, kytarista s pořádným movembrem sázející jednoduchý, ale naprosto elektrizující riffy, sexy basačka házející přísnej výraz i linky, to všechno v čele s neuvěřitelnou zpěvačkou Cecilií, která ač v pokročilym měsíci těhotenství lezla po bicích a snad i po stropě a nepřestávala štěkat na všechny strany. A tímhle ze Švédska přivlečeným virem šílenství se okamžitě nakazilo i publikum. Všichni si to užívali tak, jako by už nikdy neměl žádnej jinej koncert přijít… To se ale samozřejmě nestalo, koncertů je tolik, že by se člověk musel rozčtvrtit, ale věřte mi, že tohle zažít chcete. Tak ve středu 5. listopadu v Rock Café!

Nekro

Halloween byl minulej měsíc! Ne, pokud k tomu mají co říct známí francouzští úchyláci Banane Metalik. Ti rozpoutají své neskutečně oplzlé peklo ve čtvrtek 27. listopadu na pražské Sedmičce. A když mluvíme o peklu, tak samozřejmě, že k tomu bude hrát rock‘n‘roll… tedy gore’n’roll, protože jinak ani nejde žánr hlavní hvězdy večera popsat. Monstra a děs nás budou provázet celým večerem, neboť jako předkapela zazní ikona české psychobilly scény Green Monster, takže o záhrobní tématiku rozhodně nebude nouze, stejně jako o punkově našlápnutej rocknroll, věčně kvílející kytary a zlověstně cvakající kontrabas. To vše samozřejmě zalité vlnou krve, za jakou by se žádné pořádné horrorové béčko nemuselo stydět. Pokud je vám taková šílená scenérie aspoň trochu blízká, tak koukejte dorazit, protože kapela podobného ražení z hrobu jen tak zase nepovstane.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com