Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v lednu 2017
Michaela Klocová 06/01/2017 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Gzs

José González, papírově jeden z adeptů na koncert zimy 2017. Tenhle nenápadný Švéd mé pronásleduje už od roku 2000, kdy jsem se s ním poprvé setkal v kapele Only If You Call Me Jonathan. O pět let později jsem ho zaregistroval na jeho sólové dráze. Uhrančivě osobitý a totálně upřímný projev v kombinaci s nezaměnitelným autorským a kytarovým rukopisem udělal z Josého globálního písničkáře, který plní divadelní sály, komorní kluby i větší haly. José se nebojí ani experimentování a svou přítomností často upozorňuje na věci, které by v nekonečné záplavě všeho jednoduše nevynikly, a to by byla škoda. Ať se jedná o kapelu Junip, kterou se svými kamarády založil už v roce 1998, nebo o snímek The Secret Life of Walter Mitty, ve kterém můžeme zaslechnout jak Gonzálesovy písně, tak tvorbu Junip. 27. ledna vystoupí v pražském Foru Karlín s orchestrem String Theory, se kterým už několikrát obletěl svět. Jejich koncerty jsou považovány za naprostou emocionální katarzi a hudebně se této kombinaci nedá prý nic vytknout. Takže se těšíme na vlastní uši.

Fb event

Den po Josém Gonzálesovi nás čeká na strahovské 007 chicagská retro senzace Twin Peaks. Jejich obstarožní rock uctívající The Beatles, The Kinks nebo Rolling Stones, který je v rukou těchto usoplených lenochů jakoby sám sebou, uhranul už nejednoho kritika a milovníka hudby. Dnes již loňská deska Down In Heaven je považována za jednu ze zvukově a producentsky nejzajímavějších nahrávek roku 2016. Ještě aby ne, když se na ní spolupodílel John Agnello. Ano, ten John Angelo, který má na svědomí nahrávky třeba Dinosaur Jr., Kurta Vileho nebo Sonic Youth. Chlapci už mají většinu nejzvučnějších festivalů za sebou, hráli třeba na Pitchforku, Lollapalooze, Readingu & Leedsu a Roskildu. Takže jim do úplnosti chybí už jen strahovská 007. Tak 28.1.!

Fb event

Helmut

Tohle mně udělalo velkou radost. Cali hardcore punx Piece By Piece se poprvé vydávaj na svoje evropský turné, a díky za to, že neminou Prahu! O Piece By Piece se ví hlavně díky frontmanovi Nicku Jettovi z Terror, kterej umí vzít do ruky kromě paliček i mikrofon. Největší slávy se jim dostalo především po vydání EP Primitive As Fuck s nahatou Bonnie Rotten na obalu a videoklipem Let’s Fuck, taktéž s Bonnie v hlavní roli. Jak bude vypadat jejich show pražskym klubu Buben, si zatim nedokážu úplně dobře představit, ale už teď nemůžu nadšením dospat. Jako support přijedou podpořit jižní pionýři Better Way. Pište si do upomínek: čtvrtek 19. ledna, Piece By Piece, Klub Buben. Pokud byste se na to z jakýhokoliv důvodu vysrali a radši pojedete v sobotu do Drážďan na našlápnutou Persistence Tour, tak máte štěstí. Piece By Piece tam uvidíte taky. Zastávky v Brně se to bohužel netýká.

Fb event

MARTIN

Projíždím lednovou koncertní nabídku na internetech místní provenience, a to, co mě ťuklo do nosu, je po dlouhých letech návrat bostonských klasiků Slapshot na strahovskou Sedmičku. Jejich vystoupení tamtéž před více než dvaceti lety zůstává v kategorii nezapomenutelných zážitků, a to i přestože jejich tehdy aktuální tvorba byla značně diskutabilní. Nicméně o pár let později se Slapshot vrátili do kolejí jednoduchého a nasraného hardcore punku v duchu svých raných desek a z této linie již kapela ke svému dobru neuhnula, stejně jako neubrala z energie svých živých spontánních vystoupení. Slapshot to je ale také ironie a nadhled, schopnost dělat si legraci ze sebe samých, což je v hardcore punku posledních dvou dekád úkaz z nejvzácnějších. Jako bonus na tomtéž koncertě krom Američanů Buried Cities ještě kultovní brazilští hardcore punk klasici After Radioactive Destruction, jejichž kořeny sahají do časů, kdy se etablovala tamní klasická hardcore scéna proslavená jmény jako Olho Seco, Ratos De Porao či Lobotomia. Takže 22. 1. Klub 007 slibuje hardcore punkový zážitek měsíce.

Fb event

Michaela Klocová

Doporučovat vám, našim čtenářům, koncert UK Subs je stejně bezpředmětný jako chtít po „normálních“ lidech, aby věděli, že Charlie Harper není jen postava z Dva a půl chlapa. Ale my víme svý. Děda Charlie, ročník 1944, je punková legenda. Zdaleka ale ne samozvaná a vyčpělá. Pořád z něj na pódiu srší energie takovým stylem, že si znovu uvědomíte, že věci maj smysl jedině, když se dělaj naplno. A to samý platí i u punkera – básníka s akustickou kytarou TV Smithe, který celý večer otevře. A tak v úterý 31. ledna všichni povinně vyhrabeme jejich stoletý tričko, nášivku nebo placku a vyrazíme do Futurum Music Baru rozněžnit se u The Lion And The Lamb a vypustit duši u Warhead nebo Emotional Blackmail. Protože kdo jinej by si už víc zasloužil klub narvanej k prasknutí?

Fb event

SABINAV rámci svého zimního evropského turné se v Praze zastaví izraelští Not On Tour. Kapela pochází z Tel Avivu a na kontě má tři alba a nemálo projetých kilometrů na koncertech po celém světe. V rámci jejich show se můžete těšit na nadupaný punkrock s parádním ženským vokálem zpěvačky Simy. Naposledy jsem Not On Tour viděla v přecpaném Café Na půl cesty, kde byla opravdu super atmosféra, a tak jen doufám, že jim Rock Café svojí velikostí sedne – pojďme ho 18. ledna naplnit, protože tahle kapela si to rozhodně zaslouží. Večer zahájí domácí rock’n’rolloví Time Shifters.

Fb event

 

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com