Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v květnu 2019
Redakce 02/05/2019 Koncertní tipy, Magazín

I v květnu pro vás máme tipy na koncerty, které by byla škoda vynechat. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

No Problem, Innoxia Corpora (Kabinet Múz, Brno – 2. 5. 2019)

V Brně se představí kanadští hardcore punks No Problem, kteří s moderním zvukem oživují odkaz klasických zámořským souborů, stojících za definováním slovního spojení hardcore punk. Výsledek zní jako navýsost vitální kříženec DOA, Germs a Regulations. Jako předskokani se navíc představí skvělí Innoxia Corpora.

The Varukers, Jonestown (007, Praha – 2. 5. 2019)

Britské klasiky divokého punku není bez pochyb potřeba jakkoliv představovat. Rat a spol. táhnou svou nasranou hardcore punk káru již čtyři desetiletí a neubývá jim energie ani motivace. Sedmičkou budou otřásat nesmrtelné načuřené klasiky ostrovního punkového podzemí. Jako předkapela se představí reinkarnovaní Jonestown.

Zig Zags, Pacino, Kurvy Češi (Zahrada AVU, Praha – 6. 5. 2019)

Punk Fucking Metal. Dřevní kalifornská trojice a lopata v nejlepším slova smyslu. Duch starých dobrých Misfits z nejsmradlavější dodávky, plné prázdných plechovek od piva. Jak kdyby John Carpenter ve filmech vyměnil svou ikonickou muziku za Black Sabbath. Riding Easy Records jako záruka. Máte rádi The Shrine? Tak milujete Zig Zags! Vezou čerstvou desku They’ll Never Take Us Alive a bude to jízda. K tomu Pacino se svým anachronickým emíčkem a premiéra nového uskupení Kurvy Češi. Tak pojď!

Guttersnipe (Potrvá, Praha – 6. 5. 2019)

Guttersnipe z anglického Leedsu přivezou nespoutanou dávku skřípajícího uječeného hluku, který v konečném důsledku vyznívá jako nesnesitelně iritující riot grrls verze japonského noise punku, kde kytarové vazby zní jako zubní vrtačka. Výsledek je noise za hranicí snesitelnosti, trochu no wave a hodně nonkonformní provedení punku. To celé navíc pod hlavičkou našeho oblíbeného čtrnáctideníku A2.

Leiah, Empty Hall of Fame, Snackthief (Bajkazyl, Brno – 8. 5. 2019)

Vznik švédských Leiah se datuje ke konci 90. let. Kapela, která nikdy nebyla velkýma hvězdama, ale i přesto na jejich návrat čekalo spoustu lidí. Vystupovali na prvních edicích Fluff Festu. Za sebou mají turné po boku zásadních kapel jako Hot Water Music, Children Of Fall, At The Drive-In nebo The Get Up Kids. Sestavu doplní Empty Hall Of Fame. Mají novýho bubeníka, ale nic se nemění – pořád drží pochodeň 2000’s hardcoru. A první koncert tady odehrají Snackthief, kapela vzniklá z brněnských Emardee.

Morrow, Canine (Eternia, Praha – 9. 5. 2019)

Temnota přichází, je zahalená v černých hadrech a nášivkách. Je jí crustové ostrovní peklo, které povstalo z náhrobků dávných padlých bohů černé muziky Fall of Efrafa – Morrow. Dvě desky lamentující nad promarněnou minulostí a budoucností řítící se spirálovitě dolů, atmosféra hustější než pálící se deštnej prales a síla stovka buldozerů. A ještě před tím vám díru do hlavy vykřičí Canine, emíčkovej hardcore ze země Eifellovky a žlutých vest.

Shonen Knife (Klub 007, Praha – 12. 5. 2019)

Japonské ženské trio Shonen Knife je bez nadsázky globálně kultovní záležitostí. S diskografií jdoucí v čase zpět až k raným osmdesátých letům jsou skvělou ukázkou garážové rozhašenosti s citem pro bubblegummovou melodiku. To vše pak samozřejmě s charakteristicky japonským provedením s každým aspektem dotažených daleko za jeho konvenční hranice vnímání. V kulisách Sedmičky a s jejím fenomenálním zvukem má tato akce nakročeno k tomu být nezapomenutelným zážitkem.

Nikander, Five Seconds to Leave, Tosiro (Kabinet Múz, Brno – 13. 5. 2019)

Stavitele bahenního chrámu Nikander nemusíme spřízněným brněnským sebemrskačům představovat: po delší době nám znovu dovalí propláchnout ušní bubínky svým stále hutnějším a beznadějnějším evangeliem. Kapela předvede několik nových songů, které, doufejme, také brzy spatří světlo světa! Jindřichohradecké trio Five Seconds To Leave buduje svou zvukovou zahradu už od roku 2008. Pozvolně budovaná atmosféra si bere z Neurosis, Pelican nebo Russian Circles, ale i z temného folku nebo bezútěšných newyorských kapel jako Swan. Melodický zpěv posouvá původní zvuk do neprobádaných sfér k naprosto vlastnímu výrazu. Nenápadný klenot české tvrdé scény! Tosiro si svůj název zvolili příhodně. Jako představitel samurajů z Kurosawových filmů i jejich hudba osaměle putuje romantickou krajinou lemovanou podivně rostoucími stromy i ojedinělými květy. Na této cestě buďte ve střehu, za zatáčkou se možná skrývá nepřítel a svištící čepel se vám za chvíli začíná prořezávat kůží.

Thee Melomen, The Junk Food, Naive Cactus (Stará Mydlárna, Mělník – 23. 5. 2019)

Čtvrteční večírek v Mydlárně ve znamení vzácných hostů z Balkánu a osvědčených jmen nejen z mělnické scenérie. Thee Melomen přivezou výtečně nakažlivý punk’n’roll až z chorvatského Záhřebu, pražsko-mělnická skvadra The Junk Food přidá načichlý přímočarý punk plný plameňáků a ananasu a mladá mělnická kytarovka Naive Cactus jejich zasněný indie-rock.

Thee Melomen, Bad Taste (Klub Famu, Praha – 24. 5. 2019)

Chorvatští Thee Melomen se představí kromě Mělníka také v pražském Klubu Famu. Kapela čerpá z těch nejlepších odkazů melodického punku a power popu sedmdesátých let se šmrncovní garage rockovou polevou a nutno říci, že to dělá vážně skvěle. S Thee Melomen se vrací na scénu tradice skvělého rocknrollu z bývalé Jugoslávie. Fanoušci Johnnyho Thunderse, The Strollers ani The Romantics by si tento koncert neměli v žádném případě nechat utéct. Thee Melomen mají navíc právě venku naprosto skvělé druhé album. Večer otevřou místní Bad Taste s hrdě ortodoxním zpunkovaným rocknrollem.

Fear Fest (Modrá Vopice, Praha – 24.-25. 5. 2019)

Již tradiční víkendový d-beat ú crust masakr v Modré Vopici. Stenchcore klasici Deviated Instinct jsou patrně letošním lákadlem number one, ale celý seznam nemá v podstatě slabé momenty,pokud tedy preferujete divoké a řádně neurvalé podoby punku. Fear Fest navíc jako vždy samozřejmě nabídne obligátní smrští švédského d-taktu a již tradiční příjemnou atmosférou.

Vivisektio (Hospoda Brouk, Praha – 30. 5. 2019)

Finský hardcore punk naprosto klasického střihu, který okouzloval punkové podzemí osmdesátých let předvádí Vivisektio. Ostatně počátky kapely sahají až do oněch časů. Původní inkarnace souboru fungovala mezi lety 1983 až 1986. Vivisektio se nadechli k novému životu roku 2008 a od té doby vydali krom archivních nahrávek i dvě aktuální EP. Doražte je zkouknout do smíchovské putyky Brouk.

Lydia Lunch’s Big Sexy Noise, Wilderness, Cardio Radio (Kabinet Múz, Brno – 31. 5. 2019)

Jídlo místo zbraní, hudba proti válce. Přijďte podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku. Po nějaké době se k nám vrací legendární postava newyorského no-wave undergroundu 80. let, zpěvačka a spisovatelka Lydia Lunch, tentokrát se svojí kapelou Big Sexy Noise. Dekadentním noise rokenrolový kabaretem v podání těch nejpovolanějších. Jako support trnavští The Wilderness, kteří hudebně i svým fungováním posouvají slovenskou hardcore scénu do míst, kde nikdy nebyla, a Cardio Radio, nový projekt s Banánem za mikrofonem, melodický hardcore punk s chytlavými slogany, další kvalitní želízko syčící v ohni pražské hardcorové galérky.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com