Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v květnu 2018
Redakce 03/05/2018 Koncertní tipy, Magazín

I v květnu vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. Praha, Brno, Plzeň, Liberec i Olomouc!

 

Nebula, L RU (Rock Café, Praha – 3. 5. 2018)

V březnu jsme tu měli Fu Manchu a v závěsu za nimi dorazí i jejich neméně výrazní následovníci Nebula. Mistři stonerových heavy rifů a intenzivní nálady se představí 3. května v Rock Café. Kapela se v loňském roce po mnohaleté odmlce s úspěchem vrátila na pódia a vůbec poprvé se ukáže naživo i v České republice. Pro fanoušky stoner rocku nezbytnost.

To Languish, Kruhy (Bajkazyl, Brno – 3. 5. 2018)

To Lanquish je švédská sebranka s ženským hlasem v čele. Její členy můžete znát z dřívějška z kapely Vivre Sa Vie. Není vůbec jisté, jaká překvapení s sebou přivezou, ani jak moc vám jejich set nakope zadky. Na bandcampu kapely můžeme zatím totiž najít jen dva songy a strohé info. Věříme ale, že to překvapení bude stát za to. A to tím spíše, že To Lanquish doplní brněnská stálice, emíčko Kruhy.

DROM, ZMAR, Kosi Idina (Papírna, Plzeň – 7. 5. 2018)

DROM. Legendární libereckej post hc/metal po dlouhý době opět v Plzni. Tentokrát s novým, z lisu ještě horkým LP Tady bůh není! Plus pražský náplavy s Plzní v krvi ZMAR a jejich záhon kopřiv. Velmi hluboká sonda do screamo hc. A do třetice čerstvý plzeňský emo postavený na torzu Human Bites, Kosi Idina.

The Rememberables, FVTVRE, Povodí Ohře (007 Strahov, Praha – 8. 5. 2018)

Když si pustíte eponymní debutové album The Rememberables z Washingtonu DC, uslyšíte pod nánosy fuzzu to nejlepší, co nás v devadesátých letech mohlo potkat. Žádný eurodance a irská famílie, ale hezky pěkně Weezer, Dinosaur Jr., špetka grunge i britpopových rádiovek. Nic příjemnějšího v Praze v Den vítězství nad fašismem neseženeš. K tomu zahrají hluční FVTVRE s lidma ze Sunshine nebo Wild Tides a taky malebný underground Povodí Ohře. Sedmička znamená mejdan!

Crisix, Impaler, Surgical Strike, Mynded (Papírna, Plzeň – 8. 5. 2018)

Tohle brutální thrash combo nahrazuje Mikulášskou, loňskou a především neuskutečněnou tour. Crisix se vrací. Mají novou desku Against The Odds a navíc do ansáblu přibrali i další nálož v podobě kapely Impaler. Tohle musí být velký. Naživo to bude do mrtva. Jízda jízd.

The Bombpops, Despite Everything (Cross Club, Praha – 9. 5. 2018)

Fat Wreck Chords, takže paráda. The Bombpops jsou jedním z posledních přírůstků do Fat Wreck stáje a trvalo jim deset let vydat svojí první velkou desku. Vloni ale The Bombpops debutem Fear Of Missing Out nemálo vytírali zrak chytlavým pop-punkem s dvojitým frontwomenstvím. Do Crossu přivezou čerstvoučké EP s názvem Dear Bear a k tomu si přibalte hezký řecký kluky z Despite Everything. Původním headlinerem téhle show měli být izraelští Not On Tour, kteří se ale museli vrátit z rodinných důvodů dom a tak na tour nejsou. Omluvou budiž koncert za dobrovolné vstupné (což ale není zadarmo!!!).

Just Wär, SCALP, Dismörd, Hopes (Azyl, Liberec – 11. 5. 2018)

V Liberci se schyluje k dalšímu skvělému večeru, který nabídne některá z nejzvučnějších jmen současné české hardcore punkové scény. Celý koncert navíc funguje pod heslem “Přijď na koncert, zachraň dítě” a výtěžek z něho poputuje do indické sluneční školky Surya, kterou postavilo stejnojmenné české občanské sdružení. Na místě zahrají jak domácí hc punks SCALP nebo Hopes se svým moderním hardcorem, tak čím dál oblíbenější pražští motorpunx Just Wär, a dokonce nová motorcrustová sebranka Dismörd z Železného brodu. Večírek do pozdních hodin je tedy zaručen. Tak přijď na koncert a zachraň dítě.

Drom, Seanné, Isanasz (Kabinet Múz, Brno – 12. 5. 2018)

Po téměř pěti letech od vydání alba Hectop se Drom opět hlásí ke slovu s novou tvorbou. V prvních květnových dnech oficiálně vyjde koncepční album Tady bůh není! A krom vinylu s obsáhlým bookletem a silným příběhem si liberečtí Drom připravili v rámci křtu desky taky několik koncertů, z toho jeden v Brně. A kde jinde než v Kabinetu Múz. Společně s nimi si zde budete moci poslechnout Seanné a Izanasz.

Vaguess, Wasted Whatever (Cross, Praha – 14. 5. 2018)

Vaguess z jihokalifornské Costa Messy přivezou do Crossu navýsost aktuální podobu amerického podzemního rocku, který svým nábojem, neurvalostí i chytlavostí čerpá z raných punkových dnů, je ale navýsost aktuální svým provedením i reflexí neutěšené současnosti. Vaguess zní, jako by svou energii přenesli do dnešních dnů z divokých koncertů Germs a The Last v Hong Kong Cafe někdy v roce 1979. Jako důstojný support se představí místní snotty punk zevlouni Wasted Whatever. Tip na koncert měsíce!

The Generators, DNA (Cross Club, Praha – 15. 5. 2018)

Jasně, The Generators jste už viděli stokrát. Ale zklamali vás někdy? Skvělý kalifornský street punk, který funguje už dobrých dvacet let, letos navíc s novou deskou Broken Stars & Crooked Stripes. To DNA, kteří zahrají před nimi, jsou úplně čerstvé jméno. Berlínská galerka, členové Radio Dead Ones, Fightball nebo Rat City Riot. Jedna pusa nezůstane suchá.

Akrasia (Eternia, Praha – 16. 5. 2018)

Je libo špetku autentického stench core? Norští Akrasia ho servírují v ničím neředěné podobě a s odkazy na to nejlepší z tvorby Amebix či Axegrinder. Temné metalem prosáklé punk metalové kompozice navozují mrazivou náladu. V sestavě najdete členy Summon The Crows nebo Dishonorable Discharge.

Meresiew, Loosers, Ratpack (Bajkazyl, Brno – 19. 5. 2018)

Tady nevíme, kam dřív ukázat. Nabitou sestavu kapel ještě pár dní zpátky završovali pražští Grosswell, ti ale z lineupu bohužel vypadli. Za Grosswell se momentálně hledá náhrada. I v případě, že nebude nalezena, bude v tenhle večer rozhodně co poslouchat a při čem si skočit dokola. Hardcore ve stylu Terror apod. dovalí Meresiew, kteří právě vydávají novou placku. Trošku melodičtější a angažovanější hc punk přivezou Loosers, kteří budou mít s Meresiew podobnou cestu z jihu Čech. A do třetice ještě jeden hardcore, tentokrát domácí – Ratpack.

Life in Vacuum, Resurgam, Empty Hall of Fame (Bajkazyl, Brno – 20. 5. 2018)

Sotva se Bajkazylu podaří z klubu vykopat lidi po hardcore koncertu z předchozího dne, už tam budou zas! A s nimi tentokrát dorazí zahraniční návštěva, navíc zdvojená. Life in Vacuum přijedou do Bajkazylu až z Kanady a s nimi přijede porce hardcore řízlá math-rockem a dalšíma srandičkama. Zajímavý mix pro každé ucho. Z opačného směru, z východu, dorazí Resurgam, běloruská novinka postavená na sXe myšlenkách, zapřených o pevný metalcore základ. Dvojici zahraničních kapel doplní domácí, nicméně stejně dobří, Empty Hall of Fame. Tihle kluci mají už něco odehráno a v Bajkazylu vám rozhejbou kolena!

Pacino, Vole, Červen (Kabinet Múz, Brno – 22. 5. 2018)

Koncert pro všechny nedočkavce, kteří už od prvního teplejšího dne vyhlížejí letní počasí. A nejen pro ně. V Kabinetu Múz totiž začíná Červen o několik dní dříve, než všude jinde. A bude toho ještě více, společně s Červen tu budou čekat také Vole a stále obdivovaní Pacino. Taková sestava slibuje nevšední live zážitek: nejlepší math-rocková sestava v Čechách, jedno z nejlepších domácích alb loňského roku a kapela, jejíž zvuk je esenciálním punkem. Co z toho všeho dohromady vzejde? To přijďte ochutnat sami v úterý 22. května do Múzu v Brně.

Fear Fest aka Punx Picnic 2018 (Modrá Vopice, Praha – 25.-26. 5. 2018)

D-beatový svátek v Modré Vopice, který se stal už tradicí, co víc – vybudoval si i status skvělé akce, nesené v přátelském DIY duchu a nabízející zajímavé, ačkoliv stylově jasně ukotvené kapely. Švédské zastoupení bude stejně jako v minulých letech vydatné a mimo jiné nabízí legendární a především stále aktuální Asocial nebo Ursut s Rodrigem ze Satanic Surfers v sestavě. Crust mejdan par excellence.

DIY zine fest (SF Mini, Olomouc – 25.-26. 5. 2018)

Pokud jste z Moravy, do Modré Vopice to máte z ruky a baví vás melodický zámořský punk, nenechte si ujít chicagské Daylight Robbery v Olomouci, při jejich jediné zastávce v ČR. Ta proběhne v rámci DIY zine festu. Daylight Robbery produkují skvělý melodický punk s duálním žensko-mužským zpěvem, odkazujícím k legendárním X nebo dánským Gorilla Angreb.

Foto: Missaghast Photography

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com