Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v květnu 2017
Redakce 02/05/2017 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

OC45, The Jukebox Romantics, Cirguz (Cross Club, Praha – 2. 5. 2017)

O bostonských OC45 jsme naposled psali před dvěma lety, kdy jeli turné po Spojených státech a během 65 dnů odehráli 65 koncertů. Nadšení jim, zdá se, vydrželo doteď, a tak je máme konečně i v Praze. Jestli máte rádi punkrock US střihu, kapely jako Far From Finished nebo Street Dogs, jejich sousedi OC45 jsou přesně pro vás. Krýt záda na pódiu i na baru jim budou newyorští punks Jukebox Romantics a domácí Cirguz. Ti na konci měsíce zavírají krám, takže jedna z posledních šancí je slyšet live!

P.U.F.F., Cuntroaches, Povodí Ohře (Klinika, Praha – 2. 5. 2017)

Dokonalý start měsíce nabízí koncerty berlínských schizoidních new wave punks P.U.F.F. elektronika, punková chytlavost i krautrocková divnost se u nich mísí v jeden geniální koktejl doprovázený divokou pódiovou prezentací. Nikoliv nadarmo má kapela aktuální album na americkém vydavatelství Slovenly Recordings.

Tides Denied, A Saving Whisper, CallTracy (Papírna, Plzeň – 5. 5. 2017)

Ze začátku měsíce čeká Papírnu pořádný hácé kolotoč. Call Tracy je melodický pop punk z Prahy ovlivněný kapelami, jako jsou Knuckle Puck či Moose Blood. A Saving Whisper jsou z Norimberku a kombinují emo hc, tak jako třeba pozdější Underoath či ranní Touché Amoré. Tides Denied hrají oldschool hardcore, řízlej energetickým punkrockem. Ostré rify, krátké songy, heavy části. To všechno tahle kapela má a umí to velmi dobře použít.

Catastrofy, Kaar, Čad, Diphteria (Modrá Vopice, Praha – 5. 5. 2017)

Thrashová párty ve Vysočanech v rámci tour Valašky a buzogáne je svátkem pro všechny bastardy, zbojníky, antikristy, satany a vyvrhely! Co Čad urvou silou, to Catastrofy doženou nadhledem. K tomu nejlepší pražská thrashová banda Kaar a deathcorový záškrt Diphteria. Berte, co mají!

Bad Taste, Arrogant Twins, The Shifty Grifts, Burning Arrows (Fatal, Praha – 6. 5. 2017)

Co podniknout první květnovou sobotu v Praze? Možností je spousta, jedna z nich je vyrazit do žižkovského doupěte Fatal (bývalá XT3), kde kromě nejvyššího klubového pódia (navíc do zatáčky!) na světě narazíte na čtyři domácí sebranky. Mladíky Burning Arrows s jejich melodickým punk rockem, nový ska core projekt The Shifty Grifts se členy třeba 5 Finger Discounts, přísné punk’n’roll duo Arrogant Twins (ex-Anyway, Dirty Blondes…) a Bad Taste s jejich vysoce nakažlivým ’77 punkem. Výtěžek celého koncertu jde navíc na Akci Cihlu (sbírka na podporu lidí s mentálním postižením), takže podpoříte i dobrou věc.

TV Smith & The Bored Teenagers, Time Shifters (Rock Café, Praha – 9. 5. 2017)

Říkáte si, proč bych chodil/a na samostatný koncert TV Smithe, když se u nás každý rok zastaví na tradičním lednovém koncertě s UK Subs? Protože tentokrát si s sebou nepřiveze jenom kytaru, ale rovnou celou kapelu! Doprovod mu na turné budou dělat Španělé The Bored Teenagers, a co víc – zazní kompletní album Useless, které před šestnácti lety nahrával s Die Toten Hosen. Jako support se předvedou pražští Time Shifters, čekejte punk’n’roll, ženský zpěv a staré známé firmy.

Davová Psychóza, Rübäniskö (Klub 007 Strahov, Praha – 11. 5. 2017)

Davová Psychóza svojí třicetiletou cestu asi minimálně jednou protkla s cestou každého punkera. A teď těch třicet let oslaví šňůrou, která se zastaví i na strahovské Sedmičce. Davovka měla za poslední roky koncertů pohříchu málo, teď jim k tomu Stupavar uvařil vlastní pivo a na kopci jim budou krýt záda strašliví nihilisti z hor Rübäniskö. Hledáte autenticitu? Tady jí máte se vším všudy!

Bongzilla, King Keporkak, Blues For The Redsun (Klub 007 Strahov, Praha – 16. 5. 2017)

Bongzilla, to voní už podle názvu. Samotná definice stoner metalu, nejhutnější možné, až doomové riffy, prostupující celým tělem. Dva roky po svém reunionu se Bongzilla, zelená perla z Relapse rodiny, podívá opět i do Evropy a rozechvěje zdi strahovské Sedmičky. Support v podobě dvou domácích kapel je už jen třešničkou!

Punx Picnic (Modrá Vopice, Praha – 19. 5. – 20. 5. 2017)

Punx Picnic si pro fanoušky tvrdých podob punku a hardcore punku připravil slušnou nálož kapel. Programu vévodí legendární švédští hardcore veteráni Mob 47, naživo ze řetězu utržení Crutches, britští crust punks Hellcrusher, italští metal punks Overcharge nebo odrbaní potemníci z Hamburku Instinct Of Survival. A to je pouze pár ze jmen, které se představí ve dvou dnech. Punx Picnic, to je navíc garance příjemné atmosféry, zajímavých dister a podařených večírků.

Na Scénu fest (Cross Club, Praha – 25. 5. 2017)

7 kapel, 7 měst, 7 žánrů, 7 zážitků. Tak zní motto prvního ročníku festivalu pořadatelské agentury a nově vzniklého labelu Na Scénu. Zajímá vás, kterým kapelám se aktuálně vyplatí věnovat pozornost? Pak budete na Plynární 23 na správné adrese. Přehlídka mladých nadějí v čele se slovenskou garážovou bandou Genuine Jacks začne už v šest večer před klubem a po policejní hodině se přesune dovnitř. Z domácích jmen se těšte na The Oxx, Psychocandy nebo Acute Dose. A to všechno s dobrovolným vstupem.

Cirguz, Remember the Heroes, Louty (Stará Mydlárna, Mělník – 26. 5. 2017)

Cirguz jsou na české punkové scéně docela úkaz. Jako jedni z mála nezamrzli v pubertě, u songů s texty o cadillaku, holkách a Sidovi Viciousovi, které by do zblbnutí museli hrát dalších dvacet let. Vždycky si playlist nacpali čerstvými kousky a kašlali na to, co chtěj lidi zrovna slyšet. Možná proto zůstali věčnou předkapelou, ale koho to sere, když se můžete podívat do zrcadla a odejít s čistým štítem. Poslední kapitola Cirguz se po deseti letech dopíše kdy jindy než v páteční večer, kde jinde než na soutoku sedm a sedmdesát, po boku kapel Remember the Heroes a Louty. Rokenrol a nic víc!

Cauldron, Laid To Waste (Klub 007 Strahov, Praha – 26. 5. 2017)

Kanadský hevík s přesahem, tak to jsou vystajlovaný Cauldron. Může být takový žánr vůbec melancholický? Může! Cauldron mají svůj sound, který vychází z tradičních britských osmdesátek, ale přesto je vždy zaručeně poznáte, protože mají to „něco“, co je odlišuje. Je to ta melancholie? Sedmička se opět o něco víc žánrově rozkročí a jako předkapela se představí plzeňští thrasheři Laid To Waste s úplně čerstvou deskou Mental Decay.

Preoccupations, Lab Coast (Futurum, Praha – 27. 5. 2017)

Kanadští post punkáči se po dvou letech vrací do Prahy. Tentokrát s jiným jménem, ale ve stejném složení, s loňskou skvělou deskou a s chutí vám opět poplivat vaše usměvavé ksichtítky. Překvápkem by měla být kapela Lab Coast, tahle hipsťárská ležérka z Calgary nás hodně zajímá.

Pretty Hurts, Cold Leather (Boss Bar, Poděbrady – 27. 5. 2017)

Duo navýsost aktuálních německých temných punk kapel a ideální příležitost udělat si výlet do Poděbrad. Pretty Hurts mají aktuální desku na Rockstar Records, Cold Leather na Sabotage, obě vydavatelství jsou zárukou nadprůměrné úrovně.

Martin Suicide, Michaela, Danny, G.Z.s

Nenašli jste tady vámi pořádanou akci nebo koncert vaší kapely? Přidejte si ho do našeho přehledu koncertů!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com