Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v květnu 2016
Michaela Klocová 03/05/2016 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

BroumisVezměte si papír, kalendář, popřípadě chytrý mobil a pište si: „Ve středu 4. května 20:00 musím do Modré Vopice!“
Máte napsáno? Super, potkáme se. Ještě jsem se nestihl vzpamatovat z posledního punk útoku z Pekingu (viz report) a máme tu další streetpunk komando ze stejného města, nářez s názvem Gum Bleed. Upřímnost, nasranost, dravost, uvěřitelnost – to jsou věci, které mě na punku baví nejvíc, a Gum  Bleed tohle vše rozhodně mají. Pokud máte rádi kapely jako The Casualties a není vám cizí hardcore punk s lehkou příchutí thrashe, tohle je to pravé pro vaše uši. Kapela tento rok slaví deset let existence, pojďme jim turné do Modré Vopice zpříjemnit, lepší dárek k výročí, než je narvaný klub, kapela dostat nemůže. See you in the pit!

Fb event

 

Danny

V květnu zase z Bubnu nevylezeme, o tom žádná. V záplavě vynikajících jmen, které se v díře v Myslíkově ulici v Praze vyloupnou, jasně vyniká čistokrevně taneční záležitost jménem The Originators. Zmrtvýchvstalý Northern Soul v celé své kráse a nikoliv z praskajících vinylů, ale naživo v podání devítičlenné bandy. Tahle jediná nizozemská northern soulová kapela vloni vydala debut Be My Baby a jedná se bezkonkurenční krasojízdu přesně v duchu The Islay Brothers, Major Lance nebo The Chiffons. Ale zatímco na tradičním pražském all-nighteru, pokud nejste absolutní fanatik, z desek jen stěží rozlišíte jednotlivé interprety, tak vám garantuju, že The Originators si budete pamatovat nadosmrti. Čtvrtek, 12. května, Klub Buben. Taneční boty podmínkou!

Fb event

Martin Suicide

Co vypíchnout z květnové nabídky koncertů? Po chvilce projíždění nabídky koncertů na webu je má odpověď víceméně jasná. Punx Picnic, dva dny divokého punku a crustu v Modré Vopici, a zároveň i taková malá oslava patnácti let vydavatelství Phobia Records. Z vystupujících kapel ovšem vypíchnu jen pár. Švédi  Crutches, kteří mají ve vodách divokého d-beatu již světové jméno a na svém kontě několik skvěle hodnocených desek. Jejich krajané Förgiftad, vystupující jen sporadicky a s velkou deskou na cestě právě u Phobia Records. Geniální Slováci Beton, se skvělým loňským albem na kontě. Brněnský politický punk Aliusterra. Italský raw punk Call the Cops a pak fůra dalších v převážně většině tuzemských jmen. To vše zabaleno do dvoudenního mejdanu, co víc si přát.

Fb event

michaelaMáte rádi Ramones, Johnnyho Thunderse, Dead Boys nebo MC5? Pak zbystřete, New York Junk jsou stejná krevní skupina. Je sice k nevíře, že jsou stále mezi živými, když se s výše zmíněnými parťáky poflakovali před čtyřmi dekádami po New York City, o to hlasitěji vás o tom ale přesvědčí. Koncert je zároveň release party k desce Doing Time In New York City, kterou natáčeli v pražském studiu Golden Hive. Mimochodem na nahrávku se vešla i legendární hitovka Poison Heart, kterou kytarista kapely Joe Sztabnik napsal spolu s Dee Dee Ramonem. Když tady New York Junk hráli před čtyřmi lety, měla jsem zřejmě důležitější věci na práci, každopádně je to jeden z těch koncertů, o kterém píšu v perexu – dodnes se o něm mluví a mrzí mě, že jsem si ho nechala ujít. Abyste nedopadli podobně, přijďte pátek 13. strávit na Újezd. Když k tomu navíc připočteme support v podobě Spermbankers a Trailer Crash, a taky fakt, že v tomhle zákoutí Prahy plyne čas tak nějak podle sebe, vypadá to na slušný večírek.

Fb event

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com