Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v dubnu 2016
Michaela Klocová 11/04/2016 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

BROUMISPoison Idea, 14. dubna v milovaném klubu na Strahově, který nese číslo 007, tak postav bodliny, natuž číro, nalešti pleš, ohni kšilt, nasaď si triko, které můžeš zničit, a mazej se kurevsky bavit! Tohle by mělo stačit a mohl bych přestat psát, ale ok. Portland v Oregonu vyplivl spoustu vynikajících kapel, já si vždy vybavím hlavně Defiance a právě Poison Idea. Kapela svůj nekompromisní punk střílí do lidí již od roku 1980, akorát v roce 1993 si prošla pětiletou pauzou, kterou oplakal nejeden fanoušek. U téhle mlátičky slintám a začíná se mi při poslechu sama od sebe kroutit zadnice, jak dokážou krásně střídat tempa, zpěvákova skvělá poloha hlasu i jeho projev tomu dávají osobitý říz a vše dohromady tiká jak časovaná bomba. Pokud máš rád brutální upřímný hardcore punk staré školy, tak doraž na kopec a přesvědč se sám. Jako předkapela pod kotlem zatopí českobudějovické hardcore tornádo Better Way.

Danny

V dubnu to bude v Myslíkově ulici žít, Klub Buben totiž přichystal spoustu skvělých akcí. A třeba hned 18. dubna Buben přivítá anglickou partičku The Bar Stool Preachers, kterou jsem poznal před rokem díky debutovému sedmipalci pod Pirates Press Records (recenze). Ska mixnuté rock’n’rollem, punkem a velkou dávkou stylové Británie; tak jak to umí jedině ostrované. The Bar Stool Preachers přivezou do Bubnu svůj absolutně čerstvý dlouhohrající debut, který je zatím velkou neznámou. To je samozřejmě o důvod víc, proč dorazit na jejich koncert, na kterém The Barstool Preachers doprovodí kladenští Reckless. Mimochodem, zpěvák The Barstool Preachers je synem Colina McFaulla z Cock Sparrer, ale hraje to vůbec nějakou roli?

jimmy o blackDuben, fůra dobře vyhlížejících koncertů a Protomartyr. Když poslouchám nahrávky Protomartyr, zmocní se mne zvláštní pocit. Pocit z něčeho nevšedního, který na mě doléhá skrze hlas hlavní postavy seskupení Joea Caseye. Introvert v sáčku, líčící svůj svět zpoza všudypřítomných černých brýlí, jakoby ventiloval všechna svá dosavadní trápení, úzkosti a krize středního věku v jednom melancholicky poetickém balení. Rytmická sekce výrazných bicích a basy společně s řezavou kytarou gradují v postpunkový ódy na radost/smutek a atypická stavba skladeb zajišťuje sympatickou nepředvídatelnost songů. Jasná volba. Kapela představí výborné album Agent Intellect vydané loni koncem roku a pokud vás baví Joy Division, The Fall nebo třeba Nick Cave, přijďte se zhypnotizovat 21. dubna do klubu Basement v pražských Vršovicích. Why does it shake?

michaela klocováPamatuju si, jak jsem někde poprvé zaregistrovala jméno Frank Turner. Už si nevybavím název videosinglu, ale přesně vím, že mě vůbec nenadchl, naopak – Turner mi byl napoprvé strašně nesympatický. Ostatně jako všichni muzikanti, co se bezdůvodně zubí na všechny strany a s kytarou skáčou snožmo (!!!). Naštěstí žiju ve vesmíru, kde se nesoudí podle jednoho songu, a i vám doporučuju Franka Turnera vyndat z přihrádky „další nudný písničkář“, jestli jste ho tam někdy uklidili. Jeho hudba má kouzlo, může sice chvilku trvat, než ho člověk objeví, ale někde tam je. V textech, melodiích, přístupu, i v tom (třeba až na druhý pohled) upřímném úsměvu. A to neříkám jen proto, že nosí tričko Queen. Pojďte se přesvědčit naživo sami, ve čtvrtek 14. dubna do Lucerna Music Baru. Tohle totiž bude instantní Británie!

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com