Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v dubnu 2016
Michaela 11/04/2016 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

BROUMISPoison Idea, 14. dubna v milovaném klubu na Strahově, který nese číslo 007, tak postav bodliny, natuž číro, nalešti pleš, ohni kšilt, nasaď si triko, které můžeš zničit, a mazej se kurevsky bavit! Tohle by mělo stačit a mohl bych přestat psát, ale ok. Portland v Oregonu vyplivl spoustu vynikajících kapel, já si vždy vybavím hlavně Defiance a právě Poison Idea. Kapela svůj nekompromisní punk střílí do lidí již od roku 1980, akorát v roce 1993 si prošla pětiletou pauzou, kterou oplakal nejeden fanoušek. U téhle mlátičky slintám a začíná se mi při poslechu sama od sebe kroutit zadnice, jak dokážou krásně střídat tempa, zpěvákova skvělá poloha hlasu i jeho projev tomu dávají osobitý říz a vše dohromady tiká jak časovaná bomba. Pokud máš rád brutální upřímný hardcore punk staré školy, tak doraž na kopec a přesvědč se sám. Jako předkapela pod kotlem zatopí českobudějovické hardcore tornádo Better Way.

Danny

V dubnu to bude v Myslíkově ulici žít, Klub Buben totiž přichystal spoustu skvělých akcí. A třeba hned 18. dubna Buben přivítá anglickou partičku The Bar Stool Preachers, kterou jsem poznal před rokem díky debutovému sedmipalci pod Pirates Press Records (recenze). Ska mixnuté rock’n’rollem, punkem a velkou dávkou stylové Británie; tak jak to umí jedině ostrované. The Bar Stool Preachers přivezou do Bubnu svůj absolutně čerstvý dlouhohrající debut, který je zatím velkou neznámou. To je samozřejmě o důvod víc, proč dorazit na jejich koncert, na kterém The Barstool Preachers doprovodí kladenští Reckless. Mimochodem, zpěvák The Barstool Preachers je synem Colina McFaulla z Cock Sparrer, ale hraje to vůbec nějakou roli?

jimmy o blackDuben, fůra dobře vyhlížejících koncertů a Protomartyr. Když poslouchám nahrávky Protomartyr, zmocní se mne zvláštní pocit. Pocit z něčeho nevšedního, který na mě doléhá skrze hlas hlavní postavy seskupení Joea Caseye. Introvert v sáčku, líčící svůj svět zpoza všudypřítomných černých brýlí, jakoby ventiloval všechna svá dosavadní trápení, úzkosti a krize středního věku v jednom melancholicky poetickém balení. Rytmická sekce výrazných bicích a basy společně s řezavou kytarou gradují v postpunkový ódy na radost/smutek a atypická stavba skladeb zajišťuje sympatickou nepředvídatelnost songů. Jasná volba. Kapela představí výborné album Agent Intellect vydané loni koncem roku a pokud vás baví Joy Division, The Fall nebo třeba Nick Cave, přijďte se zhypnotizovat 21. dubna do klubu Basement v pražských Vršovicích. Why does it shake?

michaela klocováPamatuju si, jak jsem někde poprvé zaregistrovala jméno Frank Turner. Už si nevybavím název videosinglu, ale přesně vím, že mě vůbec nenadchl, naopak – Turner mi byl napoprvé strašně nesympatický. Ostatně jako všichni muzikanti, co se bezdůvodně zubí na všechny strany a s kytarou skáčou snožmo (!!!). Naštěstí žiju ve vesmíru, kde se nesoudí podle jednoho songu, a i vám doporučuju Franka Turnera vyndat z přihrádky „další nudný písničkář“, jestli jste ho tam někdy uklidili. Jeho hudba má kouzlo, může sice chvilku trvat, než ho člověk objeví, ale někde tam je. V textech, melodiích, přístupu, i v tom (třeba až na druhý pohled) upřímném úsměvu. A to neříkám jen proto, že nosí tričko Queen. Pojďte se přesvědčit naživo sami, ve čtvrtek 14. dubna do Lucerna Music Baru. Tohle totiž bude instantní Británie!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com