Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v dubnu 2015
Michaela Klocová 02/04/2015 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Danny

Miniaturní prostor mého nejoblíbenějšího klubu přivítá 28. dubna kapelu, která je natolik nadžánrová, že se nemusí bát společných koncertů ani s The Computers, ani s Dimmu Borgir. Do toho s těžkým distortion zvukem coveruje The Hives a celé to psychedelicky prokvétá synťáky, aniž by to na minutu ztratilo koule. Řeč je o Turbowolf, čtveřici, která sere na škatulky a na Sedmičku přiveze ještě horkou desku Two Hands. Proč jít? Protože přijede skupina, o které se nedá říct, že měla přijet před pěti lety, a ne teď, když už vyhasla. Turbowolf hoří právě teď a naživo se můžou opřít o nezaměnitelný projev frontmana Chrise Georgiadise, monstrózní linky basačky Lianny z Pettybone i hutné riffy Andyho Ghoshe. Žádnej hajp, ale poctivá práce, roky dřiny, jasné odkazy ,ale ne bezduchá kopírka. Další kapela, která má „turbo“ v názvu a stojí za to. Takže se vidíme na Strahově, žejo.

Facebook event

Johnny

V Portlandu si můžete koupit chlast od sedmi ráno do půl druhé odpoledne. Na druhou stranu je tu hodně levné bydlení, a proto se sem stahují mladí lidé ze všech koutů Ameriky, a místní scéna je jedna z nejzajímavějších na světě. Jednou ze skvělých místních kapel byli power popoví Exploding Hearts, kteří bohužel v roce 2003 tragicky zahynuli v autě cestou z koncertu.
The Cry! jsou ze stejného města a pokračují tam, kde Exploding Hearts skončili, a 7. dubna se konečně objeví v Bubnu, společně s Brain Drain a slovenskými Dafy and The Rafters.
Koncert roku?

Facebook event

 

Martin Suicide

Králové temnoty, králové punku, nejtěžší punkové kapela, ale také autoři desek, jejichž tituly se staly evergreenem. „Record Collectors Are Pretentious Assholes, Kings Of Punk, War All Time, Feel The Darness, We Must Burn…“ Kapela mísící rocknroll, hardcore, nihilismus, temnotu i politiku do jednoho tak jako nikdo jiný, i kapela která na rozdíl od značného množství svých hardcore punk vrstevníku nikdy nespadla do kategorie generačního produktu, jenž nezvládl přežít zkoušku časem, to jsou Poison Idea. Portland se svou temnotou ve své čisté a původní podobě, kdy ještě nebyl hnízdem všech patetických hipsterů, nic víc, nic méně. Ano, Tom Pig Champion už není mezi námi, ale Jerry A táhne jedovatou ideu dál a dle ochutnávek z právě vycházející desky Confuse and Conquer vycházející u Southern Lord ještě nepatří do starého železa. Snad tomu tak bude i živě, ale to ukáže 28. duben v Rock Café.

Facebook event

Nekro

Už jste slyšeli o The Howling Wolfmen? Ne? Ideální čas to vynahradit. Tohle drážďanský trio totiž vyje ve stylu klasickýho 80’s psychobilly s pořádnou energií a humorem navrch. S timhle větrem v plachtách se přeženou začátkem dubna i Českem. Na plánu tu mají hned tři zastávky v rámci svýho jarního evropskýho turné.

Začínají 9. v klubu Buben v Praze, kde jim předskočí česká rockabilly pecka Slapdash, 10. se objeví na Azyl festu v libereckém Azylu za doprovodu norských punkrockovek Fork, Göttemia a italských hardcorovek MuD a Vibratacore, a na závěr se ukážou 11. v čajovně Utopia v Pelhřimově. Co dodat? No že půjde o skvělou party, to k tomu přece patří. Problémy nech doma a přijď se zasmát nad pár mrtvolama.

Facebook event

 

Pionýr

Oi, v rámci toho, že abych v dubnu stihnul všechny akce, co bych chtěl, musel bych se rozkrájet, tak bylo docela těžký vybrat jeden koncert za všechny. Nakonec zvítězila nostalgie v podobě Oi Polloi. Anarcho punk poháněnej revolučníma myšlenkama a hektolitrama cideru neztratil ani po 24 letech existence nic ze svojí nasranosti a radikálnosti. Slovy jednonohého klasika – žádný skrejvačky – věšení buržoustů, vypalování jatek a laboratoří, sabotáže lovů a podobný oje nejsou v textech Oi Polloi ničím netradičním. Koncert proběhne 13. dubna v pondělí od 20:00 v klubu Buben, kde už byl spuštěn předprodej. Kapacita je omezená, ale v případě velkýho zájmu bude ještě jeden koncert vpodvečer. Takže oi oi skinhead, sežeňte si lístek!!!

Facebook event

 

SABINA

Můj dubnový tip si nenechte utéct, uskuteční se totiž hned na začátku měsíce, a to konkrétně v úterý 7. dubna v pražském klubu Podnik. Osobně jsem kouzlo Russian Circles objevila teprve nedávno, a přestože mě instrumentální kapely v minulosti nikdy moc nezaujaly, s touhle to bylo něco úplně jiného. Tak jako asi většina lidí, i já prožívám při poslechu hudby různé emoce – jenom Russian Circles mi ale v průběhu poslechu jediného alba dokážou navodit pocit zamilovanosti, melancholie, smutku a téměř až strachu. Nejvíc jsem si zatím oblíbila Memorial, a přestože to možná bude znít trochu směšně – při poslechu mám občas pocit, jako bych si spíš četla nějaký příběh v knize, než poslouchala desku. Od živého vystoupení mám docela vysoké očekávání, a doufám, že neodejdu domů bez husí kůže. Na turné, v jehož rámci vystoupí Russian Circles i v Praze, je budou doprovázet Helms Alee, kolegové z labelu Sargent House.

Facebook event

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com