Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v červnu 2019
Redakce 31/05/2019 Koncertní tipy, Magazín

I na červen pro vás máme přehled koncertů, které by byla škoda vynechat. Nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

2019 Ještědská Odysea (Sportovní areál Vesec, Liberec – 1. 6. 2019)

Začátek června s výhledem na Ještěd. Nadupaný line-up za pár korun na festivalu, otevřeném i rodinám s dětmi, pro které je určen doprovodný program. Na několika stagích se představí elektronika i tvrdé kapely jako DROM, Pacino, V0nt, Vole, I am Pentagon, FVTVRE, Ptakz či Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip.

Skejťáci dětem: The Atavists, Jet8, B_side (Skatepark, Mostek u Dvora Králové nad Labem – 1. 6. 2019)

Skatepark v obci Mostek u Dvora Králové bude první červnový den patřit skejťákům a benefici pro nedalekou ozdravovnu Království. Doražte podpořit dobrou věc, podívat se na závod ve skateboardingu, pole dance nebo výstavu obrazů Anety Noskové a poslechnout si kapely The Atavists, Jet8 a B_side.

Their Methlab, Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, Edain (Underdogs, Praha – 5. 6. 2019)

Řekové Their Methlab letos vydali svou první dlouhohrající desku The Last Second, na které kombinují svůj dosavadní instrumentální post-rock s originálními vlivy stoneru a psychedelie. V rámci prvního evropského turné se zastaví i v Praze, a to ve středu 5. června ve smíchovském klubu Underdogs. O support se postarají domácí Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip a Edain z Brna.

Burning Kitchen, Kultura!, See You In Hell (Sibiř, Brno – 7. 6. 2019)

Švédští punks Burning Kitchen v posledních letech nehýří přílišnou aktivitou a jejich živá vystoupení jsou v zásadě vzácností, takže nechat si utéct jejich brněnský koncert by byla vyložená škoda, zvláště pokud jste fandové melodického punku s ženským zpěvem a výrazně politickým postojem.

Samorast, zozoo (Bajkazyl, Brno – 7. 6. 2019)

Nevelký večírek v režii nemilosrdného a nesmlouvavého slovenského hardcoru. Dvojice jmen Samorast a zozoo může neznalému připomínat vlastně relativně roztomilé duo, opak je ale pravda. Obě kapely se valí neúprosně vpřed poháněné nasraností a vztekem a malý prostor Bajkazylu bez problémů rozvlní nemilosrdnou dávkou hardcoru a raw punku. Přijďte si užít ty vibrace.

Propadák (rokle pod Čéřovkou, Jičín – 8. 6. 2019)

Další ročník nejen lokální stálice láká jako vždy na kapely i stylově vyzdobené okolí. Dobrovolný vstup bez plotů, vše v duchu DIY a přitom naprosto profesionální. Na hlavní stage i legendární „Stage na hovno“ uslyšíte rakouské kapely Mother’s Cake a Ultima Radio nebo aktuálně opěvované Povodí Ohře, dále také Kakktus, Karel Braun and the Black Magic, Margo nebo Tribe-J. Více na Facebooku festivalu, kde také okusíte nevšední promo festivalu.

Dropkick Murphys, Booze & Glory (Tipsport arena, Praha – 11. 6. 2019)

Irsko-americká celtic punková ikona Dropkick Murphys se po roce vrací do Prahy. Bostonští patrioti dokázali, že tenhle subžánr u nás nepatří už jen do klubů. Pořádné show plné irských odkazů to sluší i na velkém pódiu a 11. června nám to ukážou v Tipsport areně po boku londýnských Booze & Glory.

Neighborhood Brats (Kabinet Múz, Brno – 13. 6. 2019)

Bude to sice opakování, zde již nesčíslněkrát řečeného, ale Neighborhood Brats jsou jednou z nejlepších kalifornských punk kapel posledních dvou dekád, jasně čerpající z odkazu regionálních klasik. Kombinace vlivů The Avengers, Black Flag a TSOL zní jako extrémně vysoko nasazená laťka, ale tvorbu Neighborhood Brats přesně takové přirovnání vystihuje.

Dead Boys (Klub 007 Strahov, Praha – 16. 6. 2019)ZRUŠENO!

Se čtyřicetiletým zpožděním, ale přece. To by se dalo napsat o blížícím se koncertě Dead Boys,  jedné z nejzásadnějších amerických punk kapel vůbec. Z Clevelandu pocházející pětice se v okamžiku punkového boomu usídlila v New York City, okouzlila CBGB’s a u Sire Records vydala dvě nadčasová alba. Dead Boys v podstatě sumarizují punk v jeho provokativnosti, syrovosti i esenciální rocknrollové bezprostřednosti. Otázkou zůstává, jací jsou Dead Boys dnes, navíc ochuzeni o natolik signifikantního frontmana, jakým byl Stiv Bators, každopádně proč to nepřijít zjistit na Sedmičku a i tím uctít jeho nesmazatelnou stopu v dějinách pop kulturního rebelantství. Navíc kdo nezná skladbu Sonic Reducer, nemá právo se označovat za punka. :)

Sumac, Daniel Menche, The Austerity Program (Futurum, Praha – 16. 6. 2019)

Sumac – kapela, která ohýbá hranice toho, co je “heavy”. Sumac vyrostli na základě kultovních Isis, a základní hudební vizi jim otiskla duše kapela Aaron Turner. Oproti Isis jsou ale Sumac o stupeň temnější, mizí atmosférické plochy, které nahrazuje nemilosrdný drtivý atak. V sestavě Sumac je krom Aarona také Brian Cook z Russian Circles a bubeník Nick Yacyshyn z Baptists. Sumac jsou kondenzovaný chlad a temnota, který vás ale rozpálí do ruda. Před Sumac na vaše sluchové aparáty zaútočí ještě The Austerity Program a portlandský experimentátor Daniel Menche.

Black Lips, Lazer Viking (Kabinet Múz, Brno – 20. 6. 2019)

Tady začíná a končí pravý rocknroll. Atlantší Black Lips korzují po scéně už 20 let a významnou část této doby je doprovází přezdívka postrachu promotérů a miláčků publika. Lidi z Black Lips si prošli snad vším, co si lze pod pojmem rocknroll představit – vyhazovy ze střední, alkohol, drogy, problémy se zákonem a močení během koncertů. A to je jen částečný výčet všeho, co kapela, mimo stvoření spousty nepřekonatelných hitů, dokázala. Po dvou dekádách prý ale Black Lips začínají dostávat rozum. Tak snad to nebude tak úplně pravda. Černé rty doprovodí v kabinetu laserový viking. Dříve sólová, teď již kapelní performance se silou orchestru. Rocknroll, duch sedmdesátkového glamu a perfektní písničkové formy, to vše Lazer Viking nabízí, okořeněné kontroverzí a absurditou, která je tomuhle světu tak vlastní.

Korrosive, Coffin Varnish (Kabinet Múz, Brno – 21. 6. 2019)

Hardcore punk jako řemen, americký řemen. Z Oaklandu se už do moravské metropole chystají Korrosive, kapela seskládaná ze členů smeček jako Odio nebo Side Effects. Korrosive letos vystřelili do světa debutovou desku, která ukazuje neskrývanou inspiraci skandidávským hardcore punkem, kapela tak odkazuje na jména jako Kaaos nebo Rutto, přičemž si udržuje špetku nezdolného amerického ducha. Tenhle večer se představí ještě neúprosná domácí sebranka Coffin Varnish. Muzikanti z Evidence Smrti nebo Brunner Todesmarch inhalovali nezastavitelnou náturu japonského hardcoru a vtrhli na pódia.

Cave In, Five Seconds To Leave (Café v lese, Praha – 25. 6. 2019)

Dnes již takřka zapomenutá legenda, která stálo u zrodu celé jedné hardcorové epochy. Na svém začátku na konci 90’ let kluci experimentovali s metalcorem. S nástupem nového milénia se zásadně změnil i hudební směr. Parta z Massachusetts vsadila na experimentátorský post hardcore se spoustou vazbení, gradací a vrstvení kytarových ploch s výraznými melodiemi. Desky Jupiter a Anathema je vystřelily až na oběžnou dráhu. Ale smlouva s velkou společností jim zlomila vaz a v roce 2006 kapela přestala na tři roky hrát. Poslední dekádu už zase kluci, kteří jednu dobu sdíleli zkušebnu třeba s Converge, znova tvoří a koncertují. Jejich pražské vystoupení by si neměl nechat ujít nikdo, kdo má rád kytarovou a progresivní muziku.

Nosferatu, Amenazas, Kaleidoscope – Pervitin Párty vol. 1 (Eternia, Praha – 26. 6. 2019)

Nosferatu jsou jedním z nejskloňovanějších jmen divokého amerického hardcore podzemí posledních několika sezón, dík svému primitivistickému dřevnímu hardcore punku, znějícímu jako extrémně přebuzený vnuk Koro, YDI nebo Die Kreuzen. To doplňují o zběsilé provedení živých vystoupení. Spolu s nimi se představí neméně zajímaví Kaleidoscope z New Yorku a kolumbijští Amenazas. Navíc na akci s pikantním názvem Pervitin Párty, což by mohl být zážitek za všechny prachy.

Melvins (Lucerna Music Bar, Praha – 29. 6. 2019) – ZRUŠENO

Vážně k téhle kapele musíme něco psát? Tak jo, pro ty, co měli tři dekády hlavu v písku. Melvins je funkční spoluzakladatel hudebního žánru grunge, který definitivně rozdělil rock na hvězdy a muzikanty. Žádný dědkové. Žádný umění. Jen tvrdá a syrová kytarovka, s rytmickým buldozerem. Poslední klubovka (spolu s Le Butcherettes a INVSN 2. července v Café V lese), než nás všechny naplno pohltí festivalová sezóna.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com