Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v červnu 2018
Redakce 31/05/2018 Magazín

I v červnu vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. 

 

!Mess!, The Junk Food, Louty (Velbloud, České Budějovice – 1. 6. / Stará Mydlárna, Mělník – 2. 6. / Cross, Praha – 3. 6. 2018)

Rakouští !Mess! sice hrají relativně krátce, ale již dokázali zaujmout jak svým prvním sedmipalcem, tak i albem vydaným u Wanda Records. Kapela hlásící se k hudebnímu i vizuálnímu odkazu kapel jako US Bombs hraje svěže, energicky a melodicky s moderním pojetím retro punkové estetiky, čerpající v v rebelující subkultuře sedmdesátých let, ovšem se zvukovou a aranžérskou stopou vyšlapanou od půle let devadesátých. Jako partneři se představí místní floutci The Junk Food se svým spratkovsky znějícím rockem a roudnická punk rock parta Louty.

Baroness, Arrogant Twins (Lucerna Music Bar, Praha – 4. 6. 2018)

Baroness jsou už více než desetiletí uznávanou veličinou ve světě tvrdého rocku, vzešlou z punk / metalového podzemí v jižanské Georgii. Desky mísící silné rify s geniálním vizuálem z dílny kytaristy a zpěváka Johna Baizleye jsou nepřehlédnutelnou a nepřeslechnutelnou moderní klasikou. Co víc, jejich koncerty pak opakovaně přináší garanci intenzivního zážitku.

Rise Against, From Our Hands (Fórum Karlín, Praha – 5. 6. 2018)

Chicagská punk rocková legenda Rise Against se po třech letech vrací do ČR. V úterý 5. června ve Foru Karlín uslyšíme průřez jejich bohatou diskografií čítající osm řadovek, včetně loňské novinky Wolves. Předskakovat bude bratislavská sebranka From Our Hands.

Macho Boys, Aliusterra (Kabinet Múz, Brno – 7. 6. 2018)

Až z Portlandu se na Brno valí osmdesátkový naštvaný punk Macho Boys! Chlapácký název je ale jen silná ironie, skupina je genderově přesně vyvážená a ve svých písních dává nahlas vědět o svém feministickém postoji. Jejich energie a řízný dámský vokál vám pod pódiem rozklepou kolena! O rozcvičku před Macho Boys se postará domácí temnota Aliusterra, která si tak v Kabinetu odbude svou premiéru.

Protester, Line In Sight, Clean Break (Café na půl cesty, Praha – 10. 6. 2018)

Chcete nasraný hardcore punk amerického střihu tak, jak se hrál v osmdesátých letech? Nenechte si utéct Protester v Café Na půl cesty. Kapela z Washingtonu D.C. stylově čerpá z odkazu navztekaných kapel jako Antidote, Negative Approach nebo Last Rights, což doplňuje o straight edge estetiku odkazující do časů počátků Dischord Records. Spolu s nimi se na koncertě představí rovněž z D.C. pocházející Line In Sight, a portugalští Clean Break.

The Bellrays, The Unholy Preachers (Rock Café, Praha – 12. 6. 2018)

Kalifornští The Bellrays jsou více než dvě desetiletí svébytným fenoménem ve světě nezávislého rocku. Jejich bluesový garage punk se zcela přirozeně potkává s odkazy černého funku a vytváří osobitou hudební koláž plnou přirozeně tryskající energie. Velké rockové rify oživující odkaz MC5 se u The Bellrays prolínají s motivy hodnými soundracku k sedmdesátkovým dílům Kojaka.

Flash Forward (Rock Café, Praha – 14. 6. 2018)

Německá alternativně rocková čtyřka přijede do Prahy představit svoji poslední desku Revolt vydanou na konci minulého roku. Tenhle kytarový mix na pomezí Billy Talent a Bring Me the Horizon představuje budoucnost rockového žánru nejen v Německu. Zkrátka a dobře, kvalitní práce a živé vystoupení nabité veskrze pozitivní energií.

Red City Radio, Krang, The Desperate Mind (Mersey, Brno – 15. 6. 2018)

Ze Země červených lidí se k nám skoro po třech letech vrací Red City Radio. Naposledy tahle kapela v Praze předskakovala Anti-Flag. Teď hlavní město vyměnili za moravskou metropoli, kde odehrají jediný koncert v ČR. Rozhodně to pro mimobrněnské stojí za výlet, protože jejich EP Sky Tigers opravdu stojí za to – hrubě naléhavý, nakřáplý vokál si zachovali stejně jako melodické kytary a smrtelně rychlé tempo. Jako support vystoupí domácí Krang a The Desperate Mind.

Less Than Jake, Krang (Futurum, Praha – 16. 6. 2018)

Krang jakožto zástupci toho nejlepšího, co se dá dnes u nás ve vodách punkrocku a skate-punku najít, rozhodně nezahálejí a hned po Brně vyrazí do Prahy jako support další americké kapele. Tentokrát nejde o nikoho jiného než o samotné legendy ska-punku, Less Than Jake. Na kapelu, která minulý rok vydala EP Sound the Alarm na oslavu svého čtvrt století na scéně, mají pořád síly na rozdávání. Ideální příležitost zaskákat si na jejich nejznámější hymny a pro někoho možná i zavzpomínat na mládí nebo minulé, veselejší časy.

Setsuko, Prescriptiondeath, High Purity (Bajkazyl, Brno – 18. 6. 2018)

Swedish Grind Attack! Název akce hovoří v podstatě za vše. Švédové, grind, masakry na pódiu i před ním. Setsuko možná vypadají jako neškodná partička středoškoláku, jejich stockholmský grind set vám ale protrhne bubínky. Pokud ale nějakou náhodou vydržíte, o poslední síly vás připraví ještě Prescriptiondeath se svojí dávkou čtyřiceti vteřinových sypaček. A celý tenhle grind večírek v Bajkazylu odstartují domácí High Purity.

SHIT, Brunner Todesmarsch, Lži (Kabinet Múz, Brno – 19. 6. 2018)

Jak pojmenovat kapelu, když vás všechno sere? Podobnou otázkou nejspíš vznikla torontská smečka SHIT, v jejíž sestavě najdeme členy Violent Future nebo Purity Control. SHIT se do Kabinetu Múz opřou nevybíravou násilnickou muzikou a společně s nimi zahrají domácí, neméně nevybíraví Brunner Todesmarch. Představí svůj přímočarý hardcore i úspěšné album Legální lágry, ilegální lidé. A aby toho nebylo málo, přidají se ještě Lži. Kraď, zabíjej, Lži! Není už na co čekat, zbývá jen křik. Punk a nic víc, to jsou brněnské Lži.

Respire, Love/Lust, Zmar (Bajkazyl, Brno – 21. 6. 2018)

Zhasněte světla, zabouchněte dveře a vzdejte se vší naděje. Tenhle večer bude trhat na kousky, tělesně i emocionálně. Prvním krokem do tmy budou Zmar, domácí emo s metalovými vzpomínkami a s novým albem v rukách. S každým dalším krokem trochu dál od vlasti, druhá kapela přijíždí z Německa a jmenuje se Love/Lust. S ohledem na muziku, kterou kapela hraje, je v názvu pořádná dávka ironie. Love/Lust s sebou totiž do Brna přivážejí black metal, navíc ochucený o screamo. Posledním krokem k beznaději pak bude kanadská kapela Respire. Nefalšovaná temnota z Toronta, která vás vezme za srdce. A pak ho hodí na zem a rozdupe.

Fuzzy Vox, Brandy Row And The Nightshades (Altán, Mladá Boleslav – 21.6. 2018 + 007, Praha – 22. 6. 2018)

Francouzští Fuzzy Vox jsou jednou z nejvýraznějších evropských garage rock kapel poslední dekády se vším všudy. Jejich album No Plan Landing patři bez debat k nejlepším subžánrovým deskám dekády, a to navíc kapela umocňuje energickým živým projevem na pódiu. Fuzzy Vox jsou v mnoha ohledech jako The Hives v časech, kdy byli svěží, nezatížený spojením s velkým vydavatelstvím, a navíc kdyby se občas nebáli nohu smočit ve špetce šedesátkové psychedelie. Kytarista londýnských The Gaggers Brandy Row se před pár lety vydal na sólovou dráhu písničkáře s akustickou kytarou, což posléze rozšířil do podoby kapely. V Brandym se snoubí cit pro silné písně spolu s fůrou tetování a zjevem elegantního psance. Tohle by mohl být na Sedmičce koncert letošního jara, nebo možná i roku. (O den dříve si to samé můžete dát v Mladé Boleslavi.)

The War Goes On, Baraka Face Junta (007, Praha – 28. 6. 2018)

Z popela dávno vyhořelých No Hope For The Kids vzešli The War Goes On nesoucí stejnou hudební pochodeň a operující stejnými zbraněmi. Jejich pojetí punku mísí inspirace v Kalifornii osmdesátých let s intenzivní melancholií a naléhavostí. Nová vlna dánského punku už dávno není nová a teenagerská, ale i dnes dokáže kousat. Jako tour partneři se představí polští Baraka Face Junta se svým lehce avantgardou prodchnutým punkem.

The War Goes On, Baraka Face Junta, Innoxia Corpora (Kabinet Múz, Brno – 29. 6. 2018)

Kdo si do svého mixu punkové muziky rád přimíchává nějaké melodie, musí při zaznění jména The War Goes On okamžitě zbystřit. Tahle kodaňská parta je možná jednou z nejzajímavějších současných evropských kapel plujících v punkových vodách. K-town hardcore, frustrace z celýho světa a melodie, to jsou The War Goes On a jejich songy, který se vám budou přehrávat v hlavě ještě několik dní po koncertu. Jestli něco v červnu fakt stojí za to, je to tenhle koncert! Jako support nezaměnitelní domácí Innoxia Corpora a navíc polští prog – punkeři se zvláštním názvem Baraka Face Junta. Ti ve své hudbě kombinují polštinu, ženský vokál a vzpomínky na starší polské punkové kousky.

Subhumans (Rock Café, Praha – 28. 6. 2018 + Vesmír, Vsetín – 29. 6. 2018)

Britští veteráni Subhumans se tentokrát zastaví kromě Prahy i ve Vsetíně. Autoři nesmlouvavých zhudebněných politických komentářů temného světa thatcheristické Británie jsou dodnes svěží živou kapelou a dokazují to i na relativně nových nahrávkách. Vypisovat superlativy spojené s jejich klasickou tvorbou z počátku osmdesátých let by bylo tak trochu nošení dříví do lesa, ostatně stačí si pustit album The Day The Country Died a nechat se unášet jeho intenzitou.

Mystic Sk8 Cup (Štvanice, Praha – 29. 6. – 1. 7. 2018)

Jako každý rok, tak i tento se na pražské Štvanici odehraje jeden z nejzásadnějších skate závodů v Evropě. Ten je i letos doplněn o parádní hudební doprovod, kterému vévodí punkrocková parta z New Yorku H2O. Ti zahrají v pátek v podvečer společně s mladou holandskou hardcore kapelou (s ženským vokálem!) All For Nothing. Lepší combo punkrocku a hardcore na Mysticu ještě nebylo. Jestli váš hudební okruh zasahuje částečně i do rapových vod, tak rozhodně zvažte návštěvu Štvanice i v sobotu. Večer tam totiž vystoupí oldschool rap duo ONYX z USA, které má v Čechách běžně vyprodané shows… a to oprávněně! Jejich vystoupení vás dostane do kolen, to nám věřte.

Foto: Hans Jørgensen

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com