Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v červnu 2017
Redakce 01/06/2017 Magazín
I v červnu vám přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. A tentokrát je tam toho dost i mimo Prahu!

 

Nežfaleš (Music club Jižák, Praha – 1. 6. 2017)

Unikátní přivítání nové řadovky do života si pro fanoušky připravila pražská punk rocková banda Nežfaleš. Hned 1. června v Music Clubu Jižák, který je součástí komplexu Zkušebny Praha, kde i nová nahrávka přímo vznikala, Nežfaleš zahraje všech dvanáct songů z novinky Zločin z vášně, a navíc i stěžejní písničky patnáctileté historie kapely. Pánové se dušují, že něco podobného se nebude opakovat, takže povinnost pro všechny kočičky a chuligány!

Nowherebound, Arrogant Twins… (Divadlo Pod Lampou, Plzeň – 2. 6. 2017)

Za léta od konce Born To Lose si fanoušci, sledující dění kolem zpěváka Chrise Klincka, zvykli na projekt navazující, jímž je folk country punk rock’n’rollová sebranka Nowherebound. Ta se stala v našich končinách velmi oblíbenou a má pevnou základnu oddaných podporovatelů díky vytrvalosti a srdcařskému přístupu. Na aktuálním turné se 2. června zastaví i v Plzni. Koncert by neměli propásnout věrní fans, ani ti, kdo tvorbu kapely neznají, ale mají v oblibě vybranou kombinaci country desperátského vypravěčství a punkové dravosti s výraznými rock and rollovými prvky. O support se postará „arogantní“ punk rock and rollová senzace z Prahy, duo Arrogant Twins, a plzeňská punkovka Indiánská Rezervace.

Blešák na Půlce (Café Na půl cesty, Praha – 3. 6. 2017)

První červnová sobota si víc než jasně říká o to strávit ji s pivem na dece v centrálním parku Na Pankráci. Už od poledne to tam ožije blešími trhy, vegan grilovačkou a celodenní DJs session (za pultem se vystřídají Hadgi, Frankie, Vítek, Pionýr a Aktajsa) vyvrcholí koncertem na venkovní stagi přímo před Café Na půl cesty. Těšte se na našlapaný hardcore od Flowers For Whores, energický punk rock od Kung-Fu Girlz a The Junk Food, ale i electro/soul/dance projekt Blastersex s bývalou zpěvačkou Prague Ska Conspiracy za mikrofonem.

Ducking Punches, The OXX, The Hills (Rock Café, Praha – 3. 6. 2017) 

Britští Ducking Punches se naposledy v Praze ukázali před Frankem Turnerem a předvedli, že s publikem umí pracovat na jedničku. Tentokrát se vrací se solo tour a s poslední deskou Fizzy Brain. Předskokany bude pražská parta The Hills, která k Ducking Punches naprosto sedne (housle included!), a rozjeté mělnické trio The OXX. Zkrátka večer plný rock’n’rollu, ale i trochy melancholie a smutku.

The Creepshow, Time Shifters (Furutum, Praha – 4. 6. 2017)

Ještě pořád brečíte kvůli odchodu sester Blackwoodových? Tak rychle zamáčkněte slzu, protože i když je současná zpěvačka Kenda už třetí v řadě, do kapely zapadla, jako by v ní hrála odjakživa. Kanadské Creepshow jen tak něco nepoloží a dál si to ženou tou svou károu plnou chytlavých melodií, klapajícího kontrabasu a notné dávky sexy klišé, které jde s psychobilly ruku v ruce. V neděli 4. června se o tom můžete přesvědčit v pražském Futuru, kde jim společnost budou dělat místní Time Shifters složení z ostřílených ex-členů Gangnails nebo Barockers.

Nowherebound, Dead Letters (Klub 007 Strahov, Praha – 6. 6. 2017)

Texaská kapela kolem frontmana toho času populárních Born To Lose Evropu miluje a Českou republiku snad ještě víc. Po necelém roce se tak Nowherebound opět vrací na pět tuzemských akcí a kromě Plzně, Brna, Teplic a Českých Budějovic zahrají i 6. června na strahovské Sedmičce. Bandu sympaťáků se srdcem na dlani doplní v sympatickém prostředí legendárního klubu neméně sympatická mělnická dvojice Dead Letters. Sorry jako, nevidíme důvod, proč s úterní návštěvou váhat!

Insanity Alert, Comaniac… (Modrá Vopice, Praha – 7. 6. 2017)

Rakouští thrash metal hardcore divoši Insanity Alert dorazí 7. června do Modré Vopice. Pro ty, kterým učaroval osmdesátkový crossover stejně jako jeho revival posledního desetiletí, jasná volba. Pivo, skateboardy, trička Municipal Waste a DRI, thrash metalové kytary i punková energie budou mít ve Vopici pré.

Chee Chaak 2017 (Důl Hlubina, Ostrava – 9. 6. 2017)

Čtvrtý ročník festivalu v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice, který pořádá sympatická, tak trochu squatterská, ostravská banda. Vystoupí například slovenští The Wilderness, Or nebo Pacino. Nebudou chybět ani takzvané battly, tedy půlené živočišné koncerty. Zajímavým střetnutím bude jistě souboj Vole s Apolitou nebo klání hardcore rapperů Násilníka s Ghettoblasterem.

Long Knife, Dezinfekce (Eternia, Praha – 10. 6. 2017)

Pokud by se mě někdo zeptal na nejvýraznější hardcore punk záležitosti poslední pětiletky, ve výčtu by nechybělo jméno Long Knife. Portlandská kapela hrdě navazující odkaz Poison Idea v jejich nejlepších a nejdivočejších časech. To doplňují příměsí inspirací od evropských hardcore kapel jako BGK nebo Raw Power. Což je vpravdě parádní koktejl. Naživo se ukáží 10. června ve smíchovské Eternii a těch nemnoho z nás, co je vidělo před pár lety na Sedmičce, ví, že tenhle koncert bude stát za to.

Propadák 2017 (Rokle pod Čeřovkou, Jičín – 10. 6. 2017)

Kompletně DIY festival v romantickém prostředí města pohádek, to je Propadák. Zajímavý na něm je už promo, kdy se už třetím rokem šíří sociální sítí, že tohle bude ten nejhorší festival všech dob. Ve skutečnosti to ale byla v obou předchozích ročnících neskutečná jízda. Letos by tomu nemělo být jinak, však v line-upu naleznete jména jako The OXX, Kluci, The Atavists, Mara Jade, Madhouse Express, Wasted Whatever nebo i vůbec prvního hosta ze západu, holandské heavy metalisty Death Alley.

Dead Neck, Louty, Deep Shining High (Cross Club, Praha – 11. 6. 2017)

Dead Neck jsou zas zpátky! Po x šílených večírcích na Žižkovských nocích nebo Mighty Sounds se právě ve spolupráci s tímto festivalem vracejí. Mighty Tour 2017, na které je doprovází Louty a němečtí Deep Shining High, startuje 2. června v Roudnici nad Labem a pokračuje přes Suchdol nad Lužnicí, Brno, Velké Meziříčí, Kolín, Litvínov, Liberec, Milevsko a Okrouhličku až do cílové stanice Praha.

Aerodrome festival (Letiště Letňany, Praha – 11. 6. 2017)

Aerodrome festival už stihl během tří uplynulých ročníků do Prahy přivézt spoustu zvučných jmen rockového světa, a ani letošek nebude výjimkou. Tentokrát se v pestrém line-upu sešli Linkin Park, Simple Plan, Enter Shikari, Royal Republic nebo Counterfeit a akce se z Tipsport arény na pražském Výstavišti, která festival hostila minulý rok, přesouvá na letiště v Letňanech. Sklidí set Linkin Park tak negativní kritiku jako jejich aktuální deska? Budou Royal Republic nakopávat zadky stejně jako loni na Rock for People? Propukne při vystoupení Counterfeit podobné šílenství jako nedávno ve vyprodaném Rock Café? Hodně otazníků a my jsme zvědaví na odpovědi!

Swain, Donnie Darko, EFCO (Papírna, Plzeň – 12. 6. 2017)

Swain. Jedna z nejzajímavějších kapel evropské kytarové alternativní scény poslední doby konečně v Plzni. Akci v Papírně obohatí plzeňští rocks stars Donnie Darko a kytarový floutci EFCO.

Adrestia, Hymn, Kaczynski (Café Na půl cesty, Praha – 12. 6. 2017)

V pondělí 12. června se vyplatí vyrazit do parku na Pankrác, neboť se Na půl cestě zastaví švédští Adrestia. Ti mají na svém kontě skvělé album a jejich death metalem poháněný hardcore bez pochyb nakope nejeden crustový zadek.

Salem’s Pot, The Tower (Klub 007 Strahov, Praha – 13. 6. 2017)

Dřevní doom metal mixovaný s psychedelií zní ve skutečnosti tisíckrát líp než jen jeho žánrový popis. A švédští Salem’s Pot mají z tohohle mixování minimálně doktorát! S parádní deskou Pronounce This! na krku se přijedou poprvé ukázat do sklepa strahovského bloku 7. Opiová riffáž, upířina, feeling jak z právě probíhajících šedesátek, flower powder, chápeme? Supportem jsou tuzemská proto-doom senzace The Tower a k tomu si připočtěte jistotu, že zvukař z tohohle mejdanu vyždíme absolutní maximum.

Shoshin, Dildo Boyz (Papírna, Plzeň – 15. 6. 2017)

Manchersterští Shoshin se poprvé představí v prostorách plzeňské Papírny a věřte, že s sebou přivezou i svoji syrovou, neučesanou punkově grunge dub rockovou pouť a hlavně – novou desku A Billion Happy EndingsSupport bude. A to v podobě pomatených Mozartových pohrobků, po lokále známých jako Dildo Boyz. Těšte se na pořádný grunge/surf/fucked up. Panáčkové se toho rozhodně nebojí a švihají to jak honák bičem mladý krávy. Pokud vás baví nová punková vlna kapel alá Wavves, Together Pangea anebo Fidlar, máte na cz scéně jasnýho favorita.

Makabert Fynd, Violent Party (Baryton, Praha 16. 6. 2017)

V pátek 16. černa zahrají v Barytonu na Žižkově v místních luzích a hájích již dobře známí Makabert Fynd ze Stockholmu. Parta chlápků, co předvádí divoký švédský hardcore v jeho klasické podobě, dokáže vždy rozjet divokou show. S nimi se představí Američané Violent Party, bordelózní noise punk z Portlandu.

Flaming Cocks, Prague Conspiracy… (Morrison, Mariánské Lázně – 16. 6. 2017)

V dnešní podivné době, plné bezduchých konzumentů, různých nesmyslných omezení, „klacků pod nohama“ a kolísající návštěvnosti, mají plné ruce práce s přežitím i kluby ve větších městech, natož pak podniky, nacházející se na periferii. Jedním z mála subkulturních přístavů, stále fungujících na samém západě Čech je legendární Rock Club Morrison v Mariánských Lázních. A právě tam se 16. června odehraje poslední akce klubové sezony na tomto místě. Bude to večírek nejen pro příznivce klubu a klasických akcí, jež se tam uskutečňovaly, ale i pro návštěvníky festivalu Mighty Sounds a fanoušky tří kapel, jež se postarají o hudební zážitek. Hned první jméno má výjimečný status, už proto, že kapela Flaming Cocks už dávno běžně nehraje. Na mejdanu nebudou chybět Prague Conspiracy s jejich živelnou show ani punkový rock and roll s dechy Queens Of Everything.

Sorry Holka, Saigon Scum (Café V lese, Praha – 17. 6. 2017)

Dvě pecky ze stáje tuzemských Dogtown Records se představí v podzemí Café V lese. Tepličtí Sorry Holka přivezou svůj čerstvý debut Krušný. Zapomeňte na jednoduchou škatulku Nirvana / Vypsaná Fixa – Sorry Holka jdou hlouběji k Pixies, Dinosaur JR i Sonic Youth, navíc s osobitou lyrikou. Saigon Scum je pak stále ještě nové jméno z Mostu s žánrovým přesahem a pár týdnů starým a znepokojivým EP Disharmony Diary. Vršovice poznají, zač toho jsou Sudety!

BTYE – Stay Together Hc/Punx Fest (Městská plovárna, Plzeň – 17. 6. 2017)

Poslední dobou se na Městské plovárně rozjel zajímavý program a díky mnoha organizátorům přibylo večírků a akcí. Naštěstí i mezi mladými se ještě najdou tací, jež přemýšlejí vlastní hlavou a hledají možnosti kulturního vyžití pro sebe i ostatní kluky a holky mimo mainstream. S myšlenkou zaujmout místní věrné fanoušky napříč tvrdšími žánry i nové duše přišla parta Bigger Than Your Ego Booking. Na festivalu zahraje šest kapel (čtyři české, dvě z Německa), žánrově jdoucích od melodického post rocku a devadesátkového ema, přes hardcore punk až po crust nebo disbeat, afterparty pod taktovkou Pilsen Owls Of Soul je samozřejmostí, na místě budou stánky, distro Food Not Bombs, Anarchistická Federace, V.A.P. a Divá Bára, přednášky a diskuze o veganství, anarcho pacifismu nebo feminismu.

Flogging Molly (Majestic Music Club, Bratislava – 20. 6. 2017)

Že už vám všechny ty folk-punkové kapely lezou krkem? Ale jděte, Flogging Molly to pořád sluší! Důkazem jsou ukázky z nové desky Life Is Good, která vychází k 20letému výročí kapely a fanoušci na ni čekali dlouhých šest let. A je fajn slyšet, že Flogging Molly nic nezapomněli a stále s lehkostí jim vlastní kombinují punkrock s lidovou hudbou tak, jak to mají fanoušci po celém světě rádi. A co víc, irská krev se prostě nezapře, takže i naživo je to pěkná divočina. Tak si ji zajeďte užít do bratislavského Majesticu!

Metronome Festival (Výstaviště, Praha – 23. – 25. 6. 2017)

Už to možná bude znít jako klišé, ale je to zkrátka pravda: takový festival hlavnímu městu sakra chyběl. Metronome Festival si nás na loňském debutovém ročníku nekriticky získal tím, že přivezl Iggyho Popa nebo Ivana Krále. Letos je největším zvířetem v line-upu Sting, britský legal alien, co se nestydí v playlistu sáhnout i po největších hitech jeho bývalé kapely Police. Velkým lákadlem jsou i jeho krajani Kasabian, známá kytarovka, která letos slaví 20 let na scéně, nebo brightonští Blood Red Shoes, kteří si na našlapaný noise-pop/rocknroll vystačí jen ve dvou. K nim přidejte pár z nejskloňovanějších jmen domácí popové i alternativní scény současnosti (Lenny, Tom Artway, Wild Tides…), příjemný areál výstaviště a plán na poslední červnový víkend je na světě.

Tsar Bomba (Chemiefabrik, Drážďany – 23. – 25. 6. 2017)

Malý výlet za hranice neuškodí. Navíc Drážďany jsou doslova za rohem, a pokud vás baví klasický punk, festival jménem Tsar Bomba, který proběhne v Chemiefabrik poslední červnový víkend, rozhodně stojí za to navštívit. Zahrají tam irští veteráni Outcasts, německé nezdolné punk legendy Razors, Švédi Real Tears, mající na kontě jednu z nejlepších a nejchytlavějších desek posledního roku, a k tomu pěkných pár dalších kapel, které mohou příjemně překvapit.

D.R.I., Isolated… (Eternia, Praha – 24. 6. 2017)

V sobotu 24. června znesvětí smíchovskou Eternii klasici crossover hardcore D.R.I. Nezdolní veteráni mísení hardcore punku s metalem patřili k nejzásadnějším tvrdým kapelám druhé půle osmdesátých let a k nejdivočejším půle první. Jejich desky jsou nadčasové.

Against Me!, Tim Vantol (Lucerna Music Bar, Praha – 26. 6. 2017)

Against Me! se v malé Lucerně předvedli jako nejpozitivnější punkeři na světě – tak jsme před dvěma lety psali o zatím posledním pražském koncertě Against Me! V pondělí 26. června se tahle americká mašina na hity zase vrátí na místo činu. A už teď se nemůžeme dočkat, až na tom zakulaceném pódiu znovu spatříme zářící zpěvačku Lauru Jane Grace, ve které by dnes už jen málokdo hledal Toma Gabela. Dáme klidně krk na to, že tou neuvěřitelnou energií zase nakazí celý klub, tak si taky přijďte pro dávku!

Za koule punk fest (Modrá Vopice, Praha – 29. 6. 2017)

Tradice. Jeden z možných způsobů, jak si jít pro vysvědčení s kocovinou, je vypravit se do Modré Vopice na Za koule fest. Kapely sice lavicím už dávno odrostly, zvyky se ale nemění. Letos se můžete těšit na 77 klasiky The Fialky, ve skvělé formě hrající SPS, už víc jak tisíckrát prověřenou Houbu, našláplé Punk Floid, srdcaře ze Supertesla, nedoceněné The Smokers a v neposlední řadě talentované bratry Hrčkovce, kteří už nějaký ten pátek válí s Personálem Sveťa Korbela a vždy skvělými Kaktus. Jak už bylo řečeno: tradice.

Mystic Sk8 Cup 2017 (Štvanice, Praha – 30. 6. – 2. 7. 2016)

Pražskou Štvanici čeká opět pořádné peklo. Králové NYHC Madball přijedou završit letošní Mystic Sk8 Cup, který poslední roky táhne do Prahy čím dál větší hvězdy. Madball se během léta v České republice představí pouze na Mysticu, takže pokud ještě nemáte koupené lístky, není na co čekat. Celou pozvánku na letošní ročník Mystic Sk8 Cup si můžete přečíst zde. Hardcore still lives!

Nenašli jste tady vámi pořádanou akci nebo koncert vaší kapely? Přidejte si ho k nám na web do přehledu koncertů!

Danny, G.Z.s, Helmut, Mario, Martin Suicide, Michaela, Tony

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com