Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v červnu 2016
Michaela Klocová 18/05/2016 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

BROUMISZnáte ten pocit, když ráno vstanete do práce, nevyspalí po předešlé noci na baru, kde vám kámoš vysvětloval, jak vše stojí za hovno, a po páté kořalce vám to pro jistotu ještě desetkrát zopakoval, aby řeč nestála, víkend daleko a kocovina na náladě nepřidá, pak se slepenýma očima zapnete compa a hodíte si tam něco, co vás postaví na nohy, najednou skáčete po pokoji, patří vám svět a jste kurevsky nabitý? Takhle mě dokáže probrat nová deska od Breakout z Paříže a moc se těším, až tohle moje hopsání po pokoji budu moc zopakovat 17. června v pražské Sedmičce na Strahově, ale pro jistotu nebudu jen v trenkách (snad). Pokud máte rádi pořádnej punkovej nářez zahranej s kurevsky upřímným nasazením, tak doražte zaskákat taky. Ještě jednou – 17. června, klub 007, jasný?

Fb event

 

Danny

Och Brandy, och Brandy. Místo všech slov v téhle pozvánce by stačilo dát sem jen jeho fotografii, ale bylo by to poněkud laciné. Brandy Row je z The Gaggers. Ani tohle nestačí? Krysa z Londýna, co si rozumí s akustickou kytarou a našla se v melancholickém písničkářství. Jeho pár roků starý sedmipalec The Drifter jsem si točil do zemdlení, do pražského Bubnu a brněnského klubu Na Dráze ale přiveze nový vinyl Hold No Shame, který je ve výsledku hodně „dylanovskou“ nahrávkou. Brandy Row se právě teď sám potuluje kontinentální Evropou, v Německu ale na další cestu směr Brno a Praha přibalí doprovodnou kapelu The Night Shades. Megasupertajná informace je, že se jedná o Radio Dead Ones v netradiční roli, ale nechme se překvapit. Jenže nechcete přeci riskovat, že vám taková pecka uteče, nebo snad ano? Takže 8. června BrnoBombs From Heaven a famózními ŇuŇu, 9. června pak pražský Buben. Nebo nejlépe obojí!

Fb event – Brno
Fb event – Praha

jimmy o black

Comeback folkově založených Brontosaurus bratří Nedvědů či další pokračování Spielbergova Jurassic parku jsou momentálně v nedohlednu, na Prahu se zato valí opravdoví dinosauři alternativního rocku. Tříčlenná kapela v původním složení v sestavě J Mascis, Lou Barlow, Murph kroutí knoflíky zesilovačů s přestávkou už tři dekády, a že je stále aktivní nejen koncertováním, dokazují svěží skladby z připravovaného alba. Ukázky z něj určitě zazní i naživo, a to 8. června v Lucerna Music Baru, stejně jako nejslavnější pecky průřezem celé jejich tvorby. Před zvukovými mágy se představí moravská smršť alá Black Sabbath skupina Laundred Syrup. Kytarové orgie a kvalitní večírek tak zaručeny jest.

Fb event

 

Martin Suicide

Červen je z mého pohledu překvapivě plonkový měsíc, co se týče nabídky koncertů. Kdybych měl čas a peníze, patrně bych vyrazil na K-Town festival. Ovšem vzhledem k tomu že neoplývám ani jedním, mé doporučení bude o intencích akčního rádiu tramvaje číslo 9. V samém závěru měsíce, 30. června, zahrají v Bubnu britští hejsci Cyanide Pills. Jejich desky jsou hravé, chytlavé a zábavné i fraškovité a totéž platí o jejich živých koncertech. Je to punk ctící ducha sedmdesátých let, ale zároveň navýsost současný, a to se cení. Navíc refrén I fell in love with suicide bomber nelze nemilovat. Jako support se představí místní mládí, Wasted Whatever, rozhašení, primitivní a hulvátští tak, jak to k tomu, co si říká punk, patří. Bolševické vítačské smažky v kostýmu střiženém podle současných amerických spratko kapel, který je zatím jen fušersky sešpendlený, takže sotva drží pohromadě, ale má jak se patří fešnou fazónu.

Fb event

michaela

Dvě slova. IGGY POP. Tenhle pán bez trička je to nejlepší, co se mohlo rock’n’rollu stát. Historek o divokých začátcích se Stooges koluje nespočet, většinou obsahují hodně drog, sexu a krve, a i když ne všechny musí být nutně stoprocentně pravdivé, jedno je jasné – raw power pohání tohohle devětašedesátiletého veterána dodnes. I přes svůj věk je neobyčejně aktivní – hraje ve filmech, dabuje, moderuje pořad v rádiu a pořád zásobuje svět skvělými koncerty (ano, stále skáče do lidí!) a nahrávkami. Naposledy letos v březnu deskou Post Pop Depression, kde se vyřádil s o generaci mladšími muzikanty, v čele s Joshem Hommem z Queens of the Stone Age. Pár skladeb z Popova nejnovějšího (a prý posledního) alba zazní také v sobotu 25. června na pražském Výstavišti, které bude po celý víkend hostit první ročník Prague Metronome Festivalu. Line-up dále nabídne třeba The Kooks, Foals, Crystal Fighters nebo Walk of the Earth se Sarah Blackwood (ex-Creepshow) za mikrofonem. Hodně zajímavě vypadá vystoupení Ivana Krále (který kdysi hrával s Patti Smith, Blondie a právě i s Iggy Popem), navíc s hostovačkou Jiřího Suchého a ten je naživo prostě okouzlující. Městské festivaly navíc bývají fajn záležitost, tak si přijďte napumpovat dávku lust for life do žil.

Fb event

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com