Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v červnu 2015
Michaela Klocová 06/06/2015 Magazín
Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Danny

Proháním se naleštěným Audi TT v růžové barvě s úchylným čínským drakem na dveřích. Je rok 2004 a sázím pravotočivou za levotočivou v dvoustovce, hraju Need For Speed Underground 2 a do toho mi řvou Rise Against svoje Give It All. Účast tehdy aktuální pecky na soundtracku k téhle hře mě donutila si Rise Against zamilovat pro ten neskutečný drajv, který v sobě mají. Pro to poselství a vůli neuhnout ani o krok. Vždy pevní v názorech a pevní ve stylu. Melodika Descendents s naléhavostí Minor Threat v moderním soundu. Před necelým rokem se Rise Against vytasili s novou řadovkou s názvem Black Market a je to stále stejná jízda jako před deseti lety. Připočtěte k tomu McIlrathovo charisma a je jasné, že 9. června nesmíte v Incheba Areně chybět. Kromě tuzemských prog-coristů Donnie Darko je supportují i japonští Man With A Mission, chlapíci s ksichtem vlka. No tak to sakra!

jamesČerven? No konečně! Nám studentům končí škola a začíná letní lehárko. Tak proč to sakra neoslavit pořádným fesťákem, jako je BrněnecFest? Kdo už se stal pracantem, tak zoufat nemusí, vždyť je to v sobotu a to konkrétně 27. června. Jména zdobící plakát 16. ročníku punkovýho klystýru v Brněnci u Svitav jsou více než proslulá! Co třeba němečtí Stage Bottles, legenda Malomocnost Prázdnoty, Plexis, S.P.S., N.V.Ú., E!E, Punk Floid nebo Vision Days, kteří nám to celé se svými kámoši naservírovali na stříbrném podnose v podobě pěkného a čistého areálu s dostatkem míst ke stanování, k tomu velká stage a hned několik druhů občerstvení. To je celkem slušný pokrok z počátečního festiválku o čtyřech kapelách. Ještě ke všemu je to na vlak, co bys kamenem dohodil a pár kroků došel. Takže s kým se tam uvidím nad oroseným půllitrem?

Martin Suicide

Tip na měsíc červen z mého pera, to bude rozhodně pražský koncert Finů Lapinpolhajat a Maailmanloppu. Obě kapely předvádí perfektní mix toho, co dělalo a dělá punk z jejich vlasti kouzelným. Na jednu stranu dostanete dávku divokých temp a rifů, a na tu druhou pak nenapodobitelné melodie stavící na rodném jazyce, schopných vás totálně odzbrojit. Pokud vám učarovali Appendix, Lama, Riistetyt nebo NollaNollaNolla, nebo klasický duch evropského hardcore punku obecně, tohle si nenechte utéct. Sestavu navíc doplní vpravdě kultovní veteráni Eu’s Arse, pro změnu předvádějící archetypální hardcore napumpovaný temperamentní jižanskou krví. To vše 14. června v Modré Vopici. Fini navíc zahrají 17.6. v Brně spolu s Japonci Speed!! Noise!! Hell!! V Brně budete mít také možnost zkouknout 15.6. skvělé Kanaďany No Problem. O pár dnů později neméně skvělé Daily Ritual ze Singapuru. Prahu navštíví 5.6. kanadský temno crust Ahna, 16.6. zahrají Američané High On Fire na Sedmičce, 23.6. se v Modré Vopici ukáže vpravdě kultovní figurka raného punku z New York City Sonny Vincent a 24.6. pak v Café na půl cesty přijde na řadu syrový chicano d-beat Coaccion.

michaela klocováKdyž před čtyřmi lety otvírali v brzkém odpoledni Prague City Festival, bylo jasné, že o téhle partě sympaťáků z New Jersey neslyšíme naposled. A čím, že si kousek po kousku získali publikum po celý modrý planetě? Citem pro melodie, nestrojenými osobními texty, mocnými refrény a bezprostředním koncertním projevem. Nestydí se, berou si to nejlepší jak z punku, tak klasického rocku. Každá jejich deska má svůj vlastní příběh a své vlastní kouzlo. A ten vokál si, v záplavě současných moderních melo-blbostí, nespletete. Frontman Brian Fallon se netají inspirací v tvorbě Bruce Springsteena, The Replacements, The Clash nebo Bouncing Souls. Pěkná sebranka, ale jestli je to v jejich hudbě cítit? Já tam větřím hlavně to srdíčko. A to já můžu. Tak v pondělí 15. června v Roxy.

Tony

Guitar Gangsters. Známé – neznámé jméno scény, kapela, která by si podle mého zasloužila více pozornosti. Banda tří anglických sympaťáků funguje již od roku 1988 a poctivě se drží ostrovního pojetí líbivého, ale zároveň dravého punku. Pokud nechcete patřit mezi ty, jimž tvorba GG uniká, zkuste dát tomuto bezmála třicet let působícímu souboru šanci a běžte se v pondělí 22. června podívat do pražského klubu Buben. Britským Guitar Gangsters budou předskakovat domácí Brain Drain, garážově-punková senzace z Prahy, pro kterou je letošní rok ve znamení comebacku po čtyřech letech. O afterparty se postará legendární DJ Jenda Peterka. Pokud chcete zažít pořádný mejdan jako klubový warm up před velkou festivalovou sezonou, koncert Guitar Gangsters je jednou ze sázek na jistotu.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com