Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v březnu 2019
Redakce 01/03/2019 Koncertní tipy, Magazín

Máme pro vás tipy na koncerty, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla. A nezapomeňte sledovat i náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

Operation Blockhead, Destroying Laser, Beautiful Bastards (Stejdž, Trenčín – 2. 3. 2019)

Punk-rockové menu v Stejdži. Že Švajčiari okrem syra a čokolády vedia robiť aj dobrý punk rock, predvedú chalani z Operation Blockhead. Že Taliani majú tak dobrú hudbu ako šunku a víno, vám predvedú Destroying Laser. A že aj Slováci vedia hrať dobrý punk, ukážu chalani Beautiful Bastards a The Mysteries.

Dance With the Dead, Lebrock (Klub 007 Strahov, Praha – 2. 3. 2019)

Je těžké vysvětlit, kde se bere pojítko, které přitahuje metalovou komunitu s tou holdující elektronice. Nicméně zde máme jasný důkaz toho, že se nejedná o žádný blud. Vloni vydalo americké duo Dance With The Dead desku Loved To Death, kterou se nyní vydávají podpořit na obsáhlé turné, spolu s dalším synth-wavovým projektem Lebrock. Čekejte šílenou elektro jízdu, podpořenou masivními rifíky.

Tides Denied, Recognize, Ratpack (Bajkazyl, Brno – 4. 3. 2019)

Mladá krev a jména, která se ještě pořádně neotiskla. Žádný velký příběhy za sebou, ale spousta energie a síly. To jsou kapely, který se na začátku března objeví v Bajkazylu. Lokální scénu tu budou hájit Ratpack, kteří poprvý naživo v plný kráse ukážou novou desku Mor. Z Německa pak dorazí dvojice neokoukaných jmen: Recognize a Tides Denied. První jsou mladou krví německýho straight edge, ti druzí ve vás vzbudí vzpomínky třeba na kultovní Have Heart. Tak přijď podpořit scénu a nasát trochu nespoutaný energie.

Perturbator, Dan Terminus (Palác Akropolis, Praha – 9. 3. 2019)

Perturbíček je zpět a kdo ví, třeba i s bubeníkem. Teda ne, že by na tom záleželo. Pekelná párty to bude dozajista. Dan Terminus je lyonský producent a vizionář, který se ve fenoménu dark electro music pasoval na intergalaktického barona. Jeho hudba je silně sugestivní. Ideální soundtrack pro nějaký transcendentální výlet mimo Matrix.

Visací Zámek, SPS (BrickHouse DOV, Ostrava – 9. 3. 2019)

Forever punk tour s Visáčema. První koncert v Ostravě se konal za totáče v legendárním mariánskohorském Žaláku, ten poslední, který máte před sebou a na kterém nesmíte chybět, se odehraje v Dolní oblasti Vitkovic v klubu Brighhouse 9. března a den předtím třeba v Hlubočkách v Kulturním domě. Visací zámek doprovází na celém turné další česká klasika SPS.

The Zeros (Chapeau Rouge, Praha – 10. 3. 2019)

Vpravdě kultovní jihokalifornská punková kapela The Zeros se poprvé ukáže v ČR a to v pražském Chapeau Rouge. The Zeros vydali svůj první singl Don’t Push Me Around roku 1977 na Bomp! Records a okamžitě se jim dostalo přízviska kalifornských Ramones. První tři singly The Zeros jsou dnes právem ceněnou sběratelskou záležitostí a jejich živá vystoupení mají dodnes šmrnc a energii.

Fertile Hump, Gulag Beach, Kinkies (Kabinet Múz, Brno – 21. 3. 2019)

Dobří holubi se vracejí. A jedni takoví se 21. vrátí z Polska do brněnskýho Kabinetu Múz. Loni tam Fertile Hump z Varšavy odehráli super koncert plný garážovýho rocknrolu smíchanýho s power popem a špetkou blues. Z Polska přichází i dobrý věci, a Fertile Hump jsou jednou z nich. Trojici doplní návštěva z Berlína, punkoví Gulag Beach s velmi osobitým zvukem a přímočarým přístupem k muzice. Kapela, které víc než aplaus chce pogo. A nic víc! Zahraniční hosty doplní znojemští Kinkies s novou deskou Burn All Bras. Tak spalte podprdy a hurá na koncert!

3-5-7 Fest (Kabinet Múz, Brno – 22. 3. 2019)

Emo je mrtvé – ať žije emo! Za tímhle sloganem se schovává kolaborace Kabinetu Múz a labelu Happy Mutant, která si pro milovníky smutku a nasranosti připravila 3-5-7 Fest. Lineup je nabitý a emoce budou praskat jak špatně zahojený jizvy. Zahraje domácí trojice Kruhy, Kannout, kteří dovezou svou debutovou dlouhohrající desku. Brněnští oblíbenci Rutka Laskier, jejíchž loňská deska okouzlila včetně nás kde koho. Špinaví a milovaní Pacino a nakonec matador českého ema, po kterém se v posledních letech na jihu Moravy slehla zem, plzeňští Esazlesa! Tady si pobrečíte smíchem i štěstí, buďte u toho!

Insania (Sono, Brno – 23. 3. 2019 / Barrák, Ostrava – 29. 3. 2019 / 3 opice, Vsetín – 30. 3. 2019)

Koncem února 2019 odstartuje Insania sérii koncertů Kancionál Tour na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů Insanie komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích. 23. března v brněnském SONO, 29. v ostravském Barráku a 30. ve 3 opicích na Vsetíně byste neměli chybět.

Misery Index, Wormrot, Truth Corroded (Melodka, Brno – 26. 3. 2019)

A co trocha death metalu? Mezi všemi punky a hardcory se jeden takový koncert určitě vejde. A mohl by to být právě tenhle. Hlavním tahákem tohoto večera nejsou ani tak headlineři Misery Index, ale spíše singapurský fenomén jménem Wormrot. Jedna z nejlepších kapel na poli extrémní metalové muziky, která svým setem ničí kluby a posluchače lisuje do kulatých krychlí. I kdyby měli na Melodce hrát pouze Wormrot, stojí návštěva alespoň za zvážení. Američtí Misery Index taky nejsou žádná ořezávatka a nenechají nikoho, kdo se jim připlete před pódium, na pochybách, že mají spoustu síly. Sestavu ještě doplní protinožci Truth Corroded.

Turbobier, The Junk Food (Klub 007 Strahov, Praha – 27. 3. 2019)

Když jsme před dvěma lety viděli Turbobier na Mighty Sounds, jen jsme zírali, jak si tahle mladá rakouská kapela dokázala podmanit domácí publikum. A přitom taková blbost, řekl by klasik. V čem teda tkví to jejich kouzlo? V přímočarosti, chytlavosti, blbých vtípcích a lásce k pivu. Kapela, co má v merchi vlastní pivo, přece nemůže být nesympatická! Stejné záliby by v AZ kvízu uvedli i místní The Junk Food, takže je zaděláno na slušný večírek. Sedmička letos slaví 50 let, tak jí nejen v tenhle večer pojďme popřát skvělou návštěvností.

Hentai Corporation (Melodka, Brno – 28. 3. 2019)

Hentai Corporation nikdy neurazí! Teda, mnohem spíš urazí vždycky a všechny, o důvod víc poslechnout si je a užít si zběsilou show plnou divnýho humoru, zběsilýho vřískání, ostrých kytar a Jacka Danielse. To není reklama, to už je ozkoušená praxe z bezpočtu koncertů, které už Hentai Corporation absolvovali. A vždycky to byl zážitek, tak proč si to nedat zas a znova, tím spíše v Brně, kde je vždycky všechno ještě trochu větší zábava.

Rabies, Krang, Burning Steps, Queens of Everything (Eleven Club, Brno – 29. 3. 2019)

Deset let uplynulo od chvíle, co se na české scéně objevilo jméno Rabies. Právě před jednou dekádou se tahle dnes už punk rocková stálice vypravila do hudebního světa. Od té doby se stalo kde co, Rabies si zahráli s kapelami jako Billy Talent nebo třeba Anti Flag. Objevili se taky nějaký nahrávky, například loňská placka Anarkids. Všechno tohle směřovalo k oslavě, která na konci března ovládne Eleven. A Rabies samozřejmě nebudou na zapíjení sami, popřejí jim další jména jako Krang, Burning Steps nebo Queens of Everything. To už je sakra nabitej domácí lineup, tak pojďme sfouknout svíčky a skočit si dokola na nějaký punkrock!

Extreme Noise Terror, Vitamin X a další (Hala Bodus, Havlíčkův Brod – 30. 3. 2019)

Po dnes již legendárním vystoupení Extreme Noise Terror v Modré Vopici si můžeme položit otázku, zda si Dean Jones připraví pro publikum další alkoholem poháněnou eskapádu. Každopádně ENT jsou klasikou brutálního pojetí punku. Vitamin X se za léta své existence vyšvihli mezi nejvýraznější evropské hardcore punk kapely, což dokazují jak na deskách, tak na divokých koncertech.

Darkest Hour, Unearth, Misery Signals, Malevolence (Futurum, Praha – 30. 3. 2019)

Dlouhá doba uplynula od pořádného metalcoreového koncertu. Myslíme tím pravého metalcoreu! Unearth a Darkest Hour ovšem tuto dobu ruší a přijíždí sjednat pořádek! Těm pomůže další výtečná trojice – Misery Signals, Malevolence a Left Behind. Poslední březnová sobota 2019 bude tak ve znamení neurvalých mosh-pitů a nekončících crowdsurfů! Je tu hype na jeden z koncertů roku.

Kovadlina, Gospel of the Future, Sheeva Yoga, Tummo (Kabinet Múz, Brno – 30. 3. 2019)

Kabinet MÚZ slaví 7. narozeniny! A k dobré náladě zahrají hodné i zlé, rychlé i pomalé, spřízněné spolky. Objeví se živé a koncertující kapely a popřát přijde i znovu vzkříšená ikona českého sludge metalu. Z Brna se na pódium jako černý bahno vyvalí temnota Tummo, následovaná tou nejzběsilejší hodinou jógy, jakou si jen můžete představit, hodinou Sheeva Yogy! Jako další dárek si Kabinet nadělí Kovadlinu. Možná to nebudou zrovna narozeninové veselé písničky, ale skočíte si na ně stejně rádi. Oslava pak skončí naprostým zmarem a zkázou, nastolí ji znovuzrození Gospel of the Future, kapela, která osm let dřímala v temných snech, a nyní se vrací, aby popřála Kabinetu Múz a vypustila na svět zlo, které v sobě tolik let kulminovala. Tak buďte přímo u zdroje.

Foto: Radek Holeš

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com