Kids and Heroes
Koncerty, které byste neměli minout v březnu 2018
Redakce 03/03/2018 Magazín

I v únoru vám přinášíme výběr koncertů, které byste neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Ctib, Už Jsme Doma, Thanks a další (dejvická Klubovna, Praha – 3. 3. 2018)

První březnovou sobotu se v dejvické Klubovně mimo dalších jmen ukáží prog-punkový veteráni Už Jsme Doma, kteří i po letech dokáží strhnout svým vpravdě nonkonformním pojetím rockové hudby. Tamtéž zahraje i rožnovský bard Ctib, který aktuálně vypustil do světa skvělé synth punkové demo, takže pokud dorazí i se svou kapelou sestavenou z elektřinou napájených krabiček, je nač se těšit.

Nightwatchers, Shoreline, Dáša Fon Fl’aša (Café Na půl cesty, Praha – 6. 3. 2018)

Francouzi, kteří znějí jako Ramones. Sedmdesátkový garážový punk s trochou indie, ale je to radost! S nimi vystoupí německá punkrocková parta Shoreline, která na začátku roku vydala EP You Used to Be a Safe Place a na poměrně mladou kapelu je to dost kvalitní materiál ve stylu The Flatliners nebo Gnarwolves. Jako support se objeví DIY folk-punkový bard Dáša Fon Fl’aša (Rübänïsko).

Warwound, Průmyslová Smrt, Aralkum (Kabinet Múz, Brno – 7. 3. 2018) – ZRUŠENO

Burning The Blindfods of Bigots! Tohle album je pro britské Warwound vstupenkou zpátky na pódia, a to po bezmála pětatřiceti letech. Původní sestava možná vzala skoro celá za své, ale mozek kapely a kousavý anarcho-punk si ve Warwound stále pevně drží svoje místo na čele. Takhle má znít comeback! Jako support kopačka do obličeje v podobě kapel Průmyslová Smrt a Aralkum, v podstatě docela novinka, kde najdeš lidi z Gattaky nebo Empy Hall of Fame. Emoce a řev nesoucí se nocí. Tady nejde šlápnout vedle!

Warwound, Encore (Klub 007 Strahov, Praha – 8. 3. 2018) – ZRUŠENO

Čtveřice britských veteránů, dokázala strhnout Enemy Of The Sun a k tomu vydat skvělou comebackovou desku. Původní člen Damian doplnil sestavu o Rata z Varukers, Iana Glaspera a bubeníka z Hellkrusher a vrhl se zpět do hudebních vod. Jejich metalem poháněný hardcore punk má až nečekané grády, které ještě došperkovávají písně z repertoáru legendárních Sacrilege. Sedmička se bude otřásat v základech. Jako předskokani se představí domácí Encore.

Fu Manchu (Storm, Praha – 14. 3. 2018)

Surf, punk, hardcore, hardrock, skateboardy, Black Flag a Black Sabbath tak by se dalo v několika slovech nesumarizovat vše, co v sobě nesou kalifornští Fu Manchu. Stoner rock veteráni a živoucí legendy. Mistři heavy rifů s hitovými refrény a koncertů, které návštěvníky převálcují svou energií. Pokud stoner rock má nějakou hudební veličinu, jsou to právě Fu Manchu.

Contorture, Vole, Anthropoid (Bajkazyl, Brno – 15. 3. 2018)

Popisek události na fb tohohle koncertu řekne víc než cokoliv, co bychom mohli napsat my: Contorture pojedou krátkou evropskou tour po Balkáně, a tak není divu, že navštíví i Dornych. Ten má totiž atmosférou často blíž k filmům Emira Kusturici než k Brnu-střed. Čtyři holky z Göteborgu drhnoucí agresivní politický crust-punk s politickými texty, nám ukážou svoje nadšení pro feminismus a pivo.

Loathe, Holding Absence (Cross Club, Praha – 15. 3. 2018)

Liverpoolští Loathe už jsou poměrně známým jménem, ale i tak dokáže jejich instrumentální kombinace překvapit. Míchají totiž dohromady nejen metalcore, ale i další žánry jako metal, djent, post punk nebo nu metal. S nimi se u nás v ČR poprvé objeví i mladá parta z velšského Cardiffu, Holding Absence. Tahle kapela je vycházející hvězdou jakési nové vlny britského metalcoru a 100% o nich ještě uslyšíte. Proto byste si tuhle parádu v Crossu rozhodně neměli nechat ujít.

Weedwolf, Kruhy, Emardee (Bajkazyl, Brno – 17. 3. 2018)

Tohle je jednoduchý, Weedwolf jsou něco, co byste prostě měli jednou zakusit naživo. Mix stoneru hutnýho jak bláto na podrážkách se syrovým punkem, co má nádech severu. Že to nejde dohromady? Ale jde, a jak! Weedwolf jsou jako neustálý pohyb z bláta do louže a zase zpátky. V tom nejlepším možném významu. Tenhle večer je navíc beneficí pro ochranu velkých šelem. Nezáleží na tom, jestli jsi vlk samotář, nebo člen smečky, někdy se prostě cítíš jako ohroženej druh. A pro některý zvířata je tenhle pocit denním chlebem. Přijď se za ně postavit!

Society’s Decline, Terrorvälde (Kolín – 20. 3. 2018 / Praha – 21. 3. 2018 / Brno – 24. 3. 2018)

Syrový švédský hardcore, d-takt, Hardcore punk nebo jakkoliv tomu chcete říkat v podání Society‘s Decline má vražedný tah na bránu a navíc stoprocentní autenticitu. To kapela ostatně předvedla jak na debutním EP, tak i skvělým vystoupením na Punx picnicu. Terrorvälde stejné hudební základy navíc doplňují o latinsko-americký šmrnc spojený s portugalštinou.

THOT (Papírna, Plzeň – 21. 3. 2018)

Belgický atmosférický post rock. Industriální plochy se zde prolínají s lyricko-epickými motivy a náměty. Aktuální deska Fleuve z loňského roku je inspirována přírodou, speciálně vodními toky. Názvy písní se inspirují názvy řek jako je Rýn, Volha, Vltava či Odra. Nutnost pro fanoušky Swans, Isis nebo Cult of Luna, jejich člen Magnus Lindberger poslední desku Fleuve dokonce produkoval.

Judiciary, Guilt Trip, Flashback, Kraost (Bajkazyl, Brno – 21. 3. 2018)

Judiciary se na výletě za oceán zastaví v Brně. Valí hardcore s texaskou duší a výrazem naštvanějším, než má Walker Texas Ranger. Odkud se to v nich bere – těžko říct. Každopádně energie mají na rozdávání, tak si přijďte pro svůj díl! Aby toho nebylo málo, nejsou Judiciary jedinými, kdo otočí Bajkazyl naruby. Dorazí další naštvaný hc, tentokrát z Manchesteru. Bůh ochraňuj královnu, ty se o sebe v pitu postarej sám!

Bright Light, Self Titled, Dan Rola (Bajkazyl, Brno – 22. 3. 2018)

I o den později se na vás v Bajkazylu chystá rozmanitá sebranka. Ani nevím, po čem sáhnout první. Dan Rola, zpěvák Krang, kapely, která dělá českou scénu světovou, a nedělá si z toho hlavu, se v Bajku ukáže se svým akustickým projektem, podpořen Marianem z Empty Hall of Fame. Self Titled jsou pro všechny tady asi novinkou, mladíci poprvé vyrážející do světa, vezoucí s sebou Fat Wreck like punkrock a zasluhující vřelé přivítání. A nakonec návštěva od sousedů z Polska, zástupci hardcore, který nechybí snad na žádném koncertu v Brně. Tentokrát se připravte na oldschool nádech a řezavý vokál se super melodiemi v pozadí.

Demented Are Go (Klub 007 Strahov, Praha – 22. 3. 2018)

Demented Are Go na Sedmičce, to věští nespoutanou párty. Sparky a spol. krom toho, že jsou v psychobilly světě veterány a ikonami, jsou i ze řetězu odvázaným rocknrollovoým monstrem se vším všudy. Jež navíc dokáže svou démonickou image prostoupenou živelnou show spojit s nesmrtelnými subžánrovými hity jako třeba Cripple In the Woods.

Partibrejkers (Futurum Music Bar, Praha – 24. 3. 2018)

Jedny z živoucích legend jugoslávského rocku. Punk, který se svezl až do blues rockových vod v tom nejlepším slova smyslu. Partibrejkers jsou v bývalé Jugoslávii jednou ze živoucích legend, a navíc takovou, která nikdy nesklouzla do světa pop rockového nonsensu.

Silent Era (Kabinet Múz, Brno – 26. 3. 2018)

Brno to jako v poslední době již tradičně v nabídce aktuálního punku Praze nandavá na plné čáře. Tentokrát prostřednictvím koncertu kalifornských Silent Era, kteří mají na svém kontě právě vydané LP, plné aktuálně znějícího potemnělého punku.

The Baboon Show, Dirty Blondes (Rock Café, Praha – 27. 3. 2018)

Švédští Baboon Show jsou zpět, s novou deskou a energií nabitým živým vystoupením. Už několik let jde o jedno z nejskloňovanějších jmen v rámci punkových vod u našich západních sousedů a svůj status si plně zaslouží. Jejich koncerty jsou plny nespoutané energie a chytlavých rockových písní, což v Praze předvedli několikrát už v minulosti.

Turbowolf, Puppy, Arrogant Twins (Lucerna Music Bar, Praha – 29. 3. 2018)

Na bristolské divočáky Turbowolf byly škatulky vždycky krátké. Rock’n’roll, psychedelie, heavy metal, punk nebo elektronika, neštítili se žádných žánrů a vždycky si z nich brali to nejlepší. Naživo nás nadchli už na Sedmičce nebo na Rock for People a i ukázky z chystané desky, která vychází 9. března, slibují velkou parádu. Večer otevřou londýnské trio Puppy a pražská dvojka Arrogant Twins.

The Strapones, Ed Rosenthal (Papírna, Plzeň – 31. 3. 2018)

The Strapones, švýcarská jízda. Punk rock tak, jak ho známe z devadesátek, bez servítek, pěkně od podlahy po strop. Pokud máte rádi The Vandals, Social Distortion nebo třeba první desky Pennywise, Bad Religion či Anti-Flag, doražte. Za lokál support budou Západočechy obhajovat puberťáci Ed Rosenthal. Jejich progresivní surf psychedelic rock se po Plzni rozlezl za poslední rok jak mravenci na čízkejk. Na sklonku roku 2017 vydali pod hlavičkou Slush Records svou první desku These Drums Are Vaporwaved. Takže bacha, tihle kluci to myslí vážně.

Další koncerty najdete v kalendáři akcí, přidejte si tam i ten váš!

Foto: Julen Esteban-Pretel/JulenPhoto

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com