Kids and Heroes
Koncert nemusí být velkej, aby byl dobrej. Bright Light a spol. v brněnském Bajkazylu
Marek Hadrbolec 27/03/2018 Reporty

Cesta ospalou šalinou na hlavák, následně prolézt smradlavou myší dírou pod nádražím, a pak už je to jen kousek a jsem v brněnském Bajkazylu. Zatímco kluci a holky z dílny ještě sklízejí vystavená kola, o kousek vedle už se uvnitř chystá aparatura pro dnešní koncert. Žánrově je to dnes trochu rozstřelené, začne se akusticky a skončí surovým hc.

Klakson už svolává lidi k první kapele. Platících je sice zatím asi deset, prostor pro koncerty v Bajkazylu ale není velký. V podstatě je už teď docela plno.

První na programu je domácí akustická dvojička ve složení Dan Rola a Marian, tyhle dva kluky můžete jednotlivě znát z Krang nebo třeba z Empty Hall o Fame. Tentokrát je to spíš komorní a pohodový než divoký. Až na pár světel je v Bajkazylu klasicky zhasnuto a atmosféra skoro až připomíná večery u táboráku s kytarou. Není kam spěchat, od toho jsou tu až další kapely, takže si kluci během setu stihnou i pokecat s publikem. Samotná hudba baví, jednodušší, ale rozhodně ne jednotvárná. Rozjezd těžce do pohody.

Nevím, odkud se to přesně vzalo, ale na druhou kapelu, mladé kluky ze Srbska, hrající pod názvem Self Titled, lidí přibylo. Jestli jsem dobře postřehl, Self Titled kombinují angličtinu se svou mateřskou srbštinou, a hrát je rozhodně baví. Svět sice zatím svým říznějším pojetí punkrocku nezboří, ale na to, že šlo o jejich první tour, a navíc se dva dny před odjezdem jejich lidský kapitál snížil se čtyř osob na tři, to rozhodně není špatné, držím jim palce.

Dnešní večer je žánrově nezaškatulkovatelný, a stejně tak je tomu i se zemí, odkud vystupující pocházejí. Třetí a poslední kapela pro dnešní menší party je totiž z Polska, a oproti mladíčkům ze Self Titled už má něco nakoncertováno. Bright Light je pětičlenná úderka, která je věrně oddána oldschool hardcoru s duchem straight edge. A na jejich stage presence je to vidět. Hudba je hodně surová, zpěvák správně řve a neúnavně lítá po malém prostoru Bajkazylu, doprovázen trojicí moshujících týpků. Niky mě nenapadlo, jaký kotel dokážou udělat čtyři lidi. Zvuk je dobrej a show jakbysmet, komorní začátek večera vzal za svý a teď se krčí někde v rohu místnosti.

Set Bright Light končí stejně rychle jako začal. Zbytečný řeči nejsou třeba, všichni to stejně cítí. Už jen dopít, zase prolézt smradlavou myší dírou, sednout do šaliny a domů. Spokojenější než předtím.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com