Kids and Heroes
Komplikations – Humans
Martin Suicide 28/03/2017 EP, Recenze

Německo-belgické Komplikations jsem si zamiloval prvním poslechem již před lety a od té doby se vlastně těším na každou jejich novou nahrávku. Tou nejnovější je dvanáctipalec Humans, stejně jako předchozí desky vydaný pod hlavičkou Rockstar Records.

Komplikations tu tak jako na předchozích deskách předvádějí mix punkového frackovství s geniálním zvukem analogových syntetizérů. V mnoha ohledech je to výlet zpátky v čase do dob, kdy punk byl nekonfekční, provokativně umělecký a nebazíroval na té nevyčíslitelné hromadě bezobsažných tvůrčích klišé. Komplikations jsou zvukově postmoderní reinkarnace super legendárních Screamers, doplněných o špetku původní new wave hravosti. Šestice písní někdy zabloudí do temnějších vod, aby se opětovně vracela do sféry spratkovitého punku. Každopádně ani na moment se tu nezakolísá a ač se lehce mění nálada a tempa, síla každé ze skladeb v motivech i projevu je úžasná, počínaje post-punkově laděnou úvodní My Hood až k experimentálním úvodem obdařené závěrečné To Pass Away.

Pro mě jedna z nejvýraznějších desek posledních měsíců a opětovné potvrzení toho, že Komplikations jsou mou oblíbenou kapelou.

Info
Label: rockstarrecords.de
Rok vydání: 2013
Tracklist

1.       My Hood

2.       Mr. Muggins

3.       Stress

4.       On The Run

5.       N‘ Importe Quel Soir

6.       To Pass Away

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com