Kids and Heroes
Koktejl garage rocku a fuzzy popu. Berlínští Astroboy poprvé v Praze
Redakce 17/02/2020 Pozvánky

Německá trojka Astroboy poprvé zavítá do České republiky se svými peckami. Již v pátek 21.2. se můžete v Rock Café těšit na bývalou sestavu Bikini Beach aka Astroboy, která si s sebou přiveze hity jako Cumin Home, It‘s Gotta Hurt, či Slow. Komu chybí zvuk garážových kytar a přitom jemné zasněné texty, bude touhle berlínskou partičkou ohromen.

Berlínská kapela ve složení Aaron, Manu a Nick o sobě říká, že se inspirují netypickými věcmi a okolnostmi, které se pro nás můžou zdát až obyčejné a všední. Jsou to věci jako každodenní setkání, trápení a zlomená srdce, televize a devadesátkové reklamy. Můžete se těšit na silnou, místy až hrubou hudbu s jemnými a melancholickými melodiemi.

Jejich první EP, které nese stejnojmenný název jako jméno kapely, vydané v dubnu 2016, bylo nahráno přes noc a živě. EP „Astroboy“ nese klasickou minimalistickou melodii, občas až surovou. Najdete na něm pecky jako Vibes of Love, Kill or Die, Dead Flowers nebo Skywalker s přesně tak jemnými texty a hrubými kytarami, jak byste od téhle partičky čekali.

V prosinci 2017 se Astroboy představili s hned dokonce dvěmi EP, chytře nazvané Girl a Boy, která ale vůbec nerozdělují hodnoty něžného a méně něžného pohlaví – právě naopak. Na obou deskách si své najdou jak fanoušci zvučných melancholických textů, tak surových zvuků kytar.

Až donedávna kapela obrážela koncerty a festivaly pouze na německé a rakouské půdě, kde například vystupovala po boku kapely Supergluband. Na domácí scéně je milují, a proto si je pravidelně zvou na německý Void fest.

Kapela, kterou inspiruje síla přátelství, přiveze svůj garážový základ doplněný pop rockovými tóny za hranice svého rodného Německa nejen do Itálie, Švýcarska ale i Česka. A kam jinam se tihle tři týpci hodí víc než do Rock Café?

Večer otevřou Eugene Morrow, kteří holdují indie-rocku.


Astroboy (DE) + support: Eugene Morrow
21.2.2020 / 20:00 / Rock Café – Praha

Vstupenky:
120,- + poplatky / v Rock Café Shopu (út – pá 16-21, so 17-21), GoOut
150,- na místě

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com