Kids and Heroes
Knives Out – Here Again
Michaela Klocová 14/01/2012 CD, Recenze

Když se mi do rukou dostalo nové album švýcarského kvinteta Knives Out, obal byl rozsekaný hned na čtyři části. Ze zadní strany na mě koukali týpci v tričkách Johnnyho CasheCock SparrerAgainst Me nebo Blitz, a tak jsem čekala cokoliv. Minimálně se ve mně probudila zvědavost, jestli Knives Out na svém debutovém CD odvedou lepší práci, než jakou předvedly poštovní a doručovatelské služby!

Přestože se Knives Out dali dohromady ve městě Lugano, ležícím v jižním kantonu Ticino, kde se mluví převážně italsky, italštinu nečekejte. Jak už je dnes trendem, kapely od své rodné řeči utíkají k angličtině. U germánských jazyků se to ještě pochopit dá, u zpěvné italštiny je to celkem škoda. Mohl z ní být jeden z poznávacích znaků kapely, které Knives Out postrádají.

I když si na svém debutu ostudu rozhodně neudělali, na druhou stranu se ale ani nijak výrazně nepředvedli. Z dvanácti skladeb v rychlém tempu, kterým vévodí chraplák a robustní kytary s vyhrávkami, je jediná hitovka pouze úvodní I’m Here. Knives Out tak paradoxně odkryli všechny své trumfy hned na začátku a po zbytek alba vás již ničím nepřekvapí. Všechny zbylé songy působí jednotvárně a slévají se do jednoho. Jediný výraznější moment se ještě objeví v textové složce – mezi songy plné klasických a stokrát omílaných témat jako chlast, rock’n’roll, punk&skins united se vešla i vážnější skladba, kde se zpívá o zemětřesení v Karibiku – No More Aid For Haiti.

Album Here Again má sice nasazení i dobrý zvuk, ale pořád mu chybí nějaký specifický prvek, který by tomu všemu nasadil korunku. Něco, co by Knives Out pomohlo vystoupit z řady dalších podobných anglicky zpívajících kapel. Něco, podle čeho byste si je zapamatovali a co by vás donutilo říct – Jo, to jsou Knives Out! Bez toho to v době, kdy se na člověka valí tuny muziky ze všech stran, nejde.

Info

Rok vydání: 2011

Label: Nextpunk Records

Délka: 33:50

Tracklist

01. I’m Here
02. Desolate Road
03. Wait
04. In The Land Of Dreams
05. Walking Away
06. United We Stand
07. Start Again
08. Rob
09. Foe
10. No More Aid For Haiti
11. I’ll Die Tonight
12. Welcome To The Crew

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com