Kids and Heroes
Klubový festival Enemy Of The Sun chystá druhý ročník
Redakce 24/07/2013 Pozvánky

Ve dnech 13. až 15. září proběhne druhý ročník klubového festivalu Enemy Of The Sun. Ten bude tentokrát rozdělen do tří večerů, z nichž dva proběhnou na staré dobré Sedmičce, zatím co hlavní sobotní program bude stejně jako v minulém roce situován do žižkovského Matrixu.

Pořadatelé si stejně jako loni připravili několik legendárních specialit, ale i zajímavá nová jména, řadící se k tomu nejzajímavějšímu současného podzemního punk dění ve velice širokém spektru, jež v zásadě zabírá od post punku po grindcore. Co tedy nabídnou jednotlivé dny konkrétně?

První večer na Sedmičce otevře po hudební stránce největší zběsilost celého festivalu, americký grindcore klasického střihu jménem Bloody Phoenix. Vedle nich se představí oživené britské stench core legendy Deviated Instinct, jejichž dreadlocky již dávno prohrály svůj souboj s postupujícím zvyšováním čela, nicméně mají na svém kontě  velice podařenou comebackovou desku a kytarista není nikdo jiný než skvělý výtvarník Mid (jehož obrázky můžete znát třeba z obalů desek Napalm Death, Gorefest, Hellshock nebo Dead Stop). Večer uzavře unikátní jednorázové vystoupení d-beat klasiků Dischange, jejichž jediné album z roku 1993 v podstatě definovalo celý onen d-beat revival a letos uběhlo již 20 let od jeho vydání.

Sobotní hlavní program v  žižkovském Matrixu otevřou dvě záležitosti z místních luhů a hájů, slovenští d-beat bojovníci Beton a špetku thrashe naservírují lokálně dobře známí Lahar. Po nich přijdou na řadu italští Kontatto se svým u nás poměrně známým hardcore punkovým nasraným d-beatem. Něco z jihoamerické zběsilosti předvedou veteráni Armagedom, jejichž první album Silencio Funebre z roku 1986 patří ke klasikám tamního hardcore a kteří i dnes vydávají dobré desky. Speedwolf z amerického Denveru předvedou smršť motorheadovského metal punku v tom nejlepším slova smyslu. Veteráni britského anarcho punku The System předvedou klasickou britskou školu daného stylu a uvidíme, zda neúprosná tři desetiletí neubrala na intenzitě jejich písním jako Dogs Of War nebo In The System. Stejné tváře, pouze jiné jméno, to by se dalo říci o vystoupení Meanwhile. Ti večer před tím vystoupí na sedmičce jako Dischange, neb se jedná o pokračování stejných lidí jen pod novým názvem. Ovšem i vystoupení Meanwhile je v posledních letech jako šafránu a bez nejmenších pochyb stojí za to ho nepropást. Pro mnohé ovšem bude vrcholem večera dost možná vystoupení portlandských Hellshock, s jejich divokým a temným metal punkem. Večer uzavřou další britští anarcho punks Cress, pamětníci si mohou vzpomenout na jejich parádní koncert před lety na Ladronce i na to, jak zajímavě zní jejich pojetí temného punku šmrncnutého špetkou elektroniky.

Neděle na sedmičce bude ve znamení ponurých záležitostí a v jejím rámci se představí italská death rocková naděje Horror Vacui, mající na kontě skvělé debutní album. Po nich na pódium vylezou další pochmurní jižané, Španělé Belgrado s naprosto famózní porcí post-punku, na podobnou notu zahraje i portlandské trio The Bellicose Minds, kterým zanedlouho vyjde lp na Sabotage Records a na závěr přijde na řadu deathrockově laděná DJ afterparty.

Oba večery v klubu 007 mají omezenou kapacitu, takže na ty je k mání pouze 200 lístků.

Ty jsou k mání buď na stránkách www.enemyofthesunfest.com nebo v pražském Rekomando Shopu.

O autorovi

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com