Kids and Heroes
Kitty In A Casket – Back To Thrill
Danny 05/08/2011 CD, Recenze

Vlastně mě to ani nepřekvapilo. V době, kdy si každá holka, která si vezme puntíkované tílko, myslí, že je Sarah Blackwood, to prostě přijít muselo. Z čistého nebe, či možná předpeklí se zjevila Kitty a její doprovodné trio, a vrhlo na psycho trh desku s názvem Horror Express. Byla to nejlepší ženská pop’o‘billy deska, co jsem kdy slyšel, a s přehledem strčila všechny ty Creepshow i Horrorpops do kapsy. Co song, to hit, a já byl zvědavej, jestli tahle partička překročí svůj vlastní stín.

Asi je potřeba říct, že na začátku se Back To Thrill nejeví jako zlá deska. Všechno se zdá být jak má – kontrabas klape, něžný hlásek malé Kitty je parádní, kytara zní skvěle. Ale celou dobu si říkám: kde je ta chyba, co je to něco, co mi chybí? Kapela doplácí na to, že si první deskou nastavila laťku tak vysoko. Je tu stále ten cit pro melodie, jenže tak veliký hit, jako byl Moonlight Massacre nebo Bride Of The Monster, ten abys pohledal. Celé je to bez ksichtu a kapela se hledá. Bohužel se po celých třináct tracků nenašla.

Desku otevře svižná Midnight Thrill-Ride a říkám si, že začínám tam, kde mě Horror Express vysadil. Následuje hitové psycho Never Wanted a trošku temnější Trash Talkers. Pak přijde Monster Highschool Party, béčková (v dobrém slova smyslu) pecka s nadhledem, ale říkám si, že až moc teenagerovská. Následující Don’t Get Me Wrong je pak vyloženě špatná, německy zpívaný Blutsauger pak tahá desku nahoru a je jedním z nejlepších songů, i když originalitou rozhodně nepřetéká. Titulní Back To Thrill, kterou album pokračuje, má parádní  refrén. Jenže ty sloky… Co to kurva poslouchám? Nightwish? Následující Run Run má zas skvělý refrén, jenže něžný hlásek malé Kitty mě už začíná pěkně nudit. Začínám se soustředit na zápory… Shake Your Bones, duet se zpěvákem The Brains je dost slušnej song, jenže pak přichází kámen úrazu. Kapela definuje to, co mě celou dobu štve. Prom Song je prostě krok vedle, písnička plná Avrilovského MTV rebelství a najednou to jde všechno z kopce. You Will Remember je lacině zpěvná a ubohá, Headshot je nuda nudící a konečná Caught In A Dream je pak úplně mimo. Něžný hlásek malé Kitty mě už leze krkem. Google mi vyplivne, že Lucas Fendrich, se kterým zpívá tenhle špatnej duet, je nějaký kudrnatý teenager z talentové soutěže. Kurva.

Pokud je ti šestnáct, a máma ti slíbila pod stromeček košili Lucky 13, budeš nadšenej. Pokud odpovídáš jiné věkové skupině, tak tuhle přestupní stanici mezi Hannah Montanou a Cramps neber. Rakouské psychobilly? Pořiď si Bloodsucking Zombies From Outter Space

 

Info

Rok vydání: 2011

Label: Wolverine Records

Odkaz: http://www.kittyinacasket.com

Tracklist

01. Midnight Thrill-Ride

02. Never Wanted

03. Trash Talkers

04. Monster Highschool Party

05. Don’t Get Me Wrong

06. Blutsauger

07. Back To Thrill

08. Run Run

09. Shake Your Bones

10. Prom Song

11. You Will Remember

12. Headshot

13. Caught In A Dream

 

 

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com