Kids and Heroes
King Gizzard & The Lizard Wizard naplánovali na začátek léta vraždu vesmíru
G.Zs 18/04/2017 Novinky, Zahraniční

King Gizzard & The Lizard Wizard ten náš stařičký vesmír nejspíš v brzké době zničí. Je to měsíc a půl, co vydali svou devátou velkou desku za posledních pět let, a zdaleka letos neřekli poslední slovo. Momentálně kam přijedou, tam je naprosto plno. V Melbourne vyprodali devět koncertů během devíti dnů a před sebou mají dlouhé celosvětové turné, které se stále rozrůstá o další a další zastávky.

Kapela nejspíš prolomila časoprostorové kontinuum a už nás připravuje na svůj další projekt. Jejich nadcházející album Murder of the Universe vyjde 23. června. Celá deska je rozdělena do tří kapitol. Třetí kapitolu, 13 minut dlouhou Han-Tyumi And The Murder of the Universe, už můžete vidět a slyšet. Níže.

Žijeme v dystopické době, která je docela děsivá, a my jsme se snažili, aby to bylo zřejmé i z naší hudby,“ řekl frontman Stu Mackenzie ve svém prohlášení. „Někteří vědci předpovídají, že pád lidstva je nevyhnutelný. A přijde s nástupem umělé inteligence. Je to minimálně stejně velká hrozba, jako jsou války nebo virové infekce. Lidské bytosti jsou vizuální tvorové – vize je náš primární instinkt. Zatímco tón je apokalyptický a rozhodně není zrcadlem současného stavu lidstva. Náš nový materiál o nelineárním příběhu, který je ohraničen jen vaší představivostí, je nekonečný, a díky tomu je Murder of The Universe naší nejděsivější a nejneuchopitelnější deskou,“ dodává frontman s tváří 12letého chlapečka.

Jeho slova jen doplňuje i cover nové desky. Na mě působí jako destrukce coverů k deskám Nanogan Infinity a I’m In Your Mind Fuzz dohromady.

Na právě zveřejněném materiálu mají King Gizzard & The Lizard Wizard hodně speciálního hosta. Říká si Han-Tyumi a je to android, který má ve vraždě naší galaxie, tak jak jí známe, nejspíš prsty. Je takovým průvodce celé třetí kapitoly. Přesný tracklist všech tří kapitol máte zde.

Murder of the Universe:

Chapter 1: The Tale Of The Altered Beast

01 A New World
02 Altered Beast I
03 Alter Me I
04 Altered Beast II
05 Alter Me II
06 Altered Beast III
07 Alter Me III
08 Altered Beast IV
09 Life / Death

Chapter 2: The Lord Of Lightning Vs. Balrog

01 Some Context
02 The Reticent Raconteur
03 The Lord Of Lightning
04 The Balrog
05 The Floating Fire
06 The Acrid Corpse

Chapter 3: Han-Tyumi And The Murder Of The Universe

01 Welcome To An Altered Future
02 Digital Black
03 Han-Tyumi, The Confused Cyborg
04 Soy-Protein Munt Machine
05 Vomit Coffin
06 Murder Of The Universe

Můj osobní typ byl, že kapela se svým smrtonosným tempem, letos novou desku stihne nejdřív v září. Dostali jste mě. Něco mi našeptává, že se možná přeci jenom ještě Flying Microtonal Bananna vol. 2 dočkáme. Touhle rychlostí a produktivitou by Král Žaludek a Ještěr Kouzelník ještě do konce roku dvě desky zvládnout mohl.

O autorovi

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com