Kids and Heroes
Kim Gordon, baskytaristka kultovních Sonic Youth, nahrála svou první sólovou písničku
Danny 14/09/2016 Novinky, Zahraniční

Vůbec poprvé za 35 let hudební kariéry natočila Kim Gordon, baskytaristka a zpěvačka noisových Sonic Youth, písničku jen pod svým jménem. Jmenuje se Murdered Out, ale jestli je předzvěstí sólové desky, zatím známo není. Jasné je pouze to, že v nahrávce se angažují Matador Records, jejichž stájí od roku 1989 prošli třeba Belle And Sebastian, Interpol, Modest Mouse nebo Ted Leo And The Pharmacists.

Sonic Youth si dali v roce 2011 pauzu, která se patrně protáhne navěky. V tu dobu se totiž Kim Gordon rozešla s kytaristou a zpěvákem Sonic Youth Thurstonem Moorem, za kterého byla provdaná od roku 1984. Rozvedli se v roce 2013. V témže roce vyšla debutová deska experimentálně rockového projektu Body/Head, ve kterém se sešla Kim s Billem Nacem z Vampire Belt.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com