Kids and Heroes
Když se hardcore muzikant a absolvent oboru kreativní psaní rozhodne dát vzpomínkám knižní podobu
Lucy Hateful 14/05/2014 Magazín

Lewis Dimmick, kytarista newyorské HC kapely Our Gang, která byla součástí stejné scény jako třeba Gorilla Biscuits, nám na šedesáti šesti stranách předkládá útržky a příhody ze života uprostřed NY HC scény na pozadí autentického a syrového popisu dění okolo klubu CBGB´s.

lewis-dimmick-this-musicAutor nás provádí svým životem kolem muziky od prvního setkání s punkem díky poslechu desky The Great Rock´n´ Roll Swindle a dál prostřednictvím desek In God We Trust, Inc. (Dead Kennedys) a kompilace Rat Music for Rat People, díky které vznikla jeho fascinace kapelou Bad Brains. Následují vzpomínky na první poslech Black Sabbath, první koncert Iron Maiden nebo třeba výrobu DIY bundy s obrázkem ďábla z picture discu Venom.

V krátkých útržcích sledujeme cestu kapely Our Gang od pořízení si prvních nástrojů, skládání songů aniž by někdo z nich tušil, jak naladit kytaru, jejich první koncert, poslední koncert až po reunion v roce 2010. Nedílnou součástí knížky jsou vzpomínky na Sunday Matinees v CBGB´s, na koncerty Agnostic Front nebo třeba Straight Ahead, ale i zdejší bitky. Dozvíme se Dimmickovy dojmy z obalu desky Victim in Pain a z tetování Rogera Mireta stejně tak, jako jeho pocity ze setkání s Davem Insurgentem z Reagan Youth, krátce před jeho smrtí.

Kompozicí knížka připomíná HC punkovou desku, autor na čtenáře chrlí jednu krátkou příhodu za druhou, málokterá přesáhne dvě strany a celková „stopáž“ to jenom potvrzuje. Jediný rozdíl je, že tu chybí B-side, kde by člověk mohl v jízdě pokračovat dál.

Příběh nečekejte, jen si užívejte atmosféru, která stojí za to.

Knížka vyšla ve vydavatelství Wardance a obálku má na svědomí Sean Taggart, významný newyorský výtvarník, který stojí za obaly desek Agnostic Front (Cause for Alarm) nebo Crumbsuckers (Life of Dreams).

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com