Kids and Heroes
Karbomb – Nose Before Toes
Michaela Klocová 01/03/2012 CD, Recenze

Jestli se chcete vydat blížícímu se jaru naproti pomocí trochy slunné Kalifornie, máme tady přesně něco pro vás. Přestože ale mladá čtveřice Karbomb zní jako ze stáje Fat Wreck Chords, o to větším překvapením pro vás pak bude, že pocházejí z druhého břehu Spojených států, z Georgie.

Karbomb sice fungují od roku 2005, ale do povědomí lidí se dostávají až v posledních dvou letech, během kterých se stihli upsat Warbird Entertainment a vydat dvě nahrávky, které obě produkoval Joe z The Queers. Po EP Dick Move vyšel Karbomb na konci minulého roku i jejich debut Nose Before Toes, který nám dorazil do redakce. A tentokrát výjimečně dorazil i vcelku – třikrát sláva digipacku! Ten kromě toho, že zajistil bezpečnou dopravu alba, také nabízí hodně povedenou podívanou. Až na jednu vadu na kráse, a to miniaturní velikost písma textů. Stížnosti a žádosti o texty tak případně směřujte na autora obalu – basáka Jaye.

Po spuštění desky vám výborně zvolený otvírák Punx Been Dead We’re Just Stupid s více než trefným textem hned napoví, odkud vítr vane. Vlivy legendárních jmen jako LagwagonNoFXPropagandhi nebo Big Wig Karbomb rozhodně nezapřou. V jediných výrazněji tvrdších skladbách desky, čtvrté a jedenácté písni, na vás pro změnu dýchnou Comeback Kid nebo A Wilhelm Scream. Zbylé songy, z nichž většina má přes tři, někdy dokonce i čtyři minuty, se nesou v tom „kalifornském“ duchu. Posluchač ale nedostane žádnou šanci se nudit, kapela si totiž libuje v častém střídání tempa a sem tam šoupne kytarovou či basovou vyhrávku. Tomu všemu vévodí naléhavý vokál bubeníka Nicka Fita, kterému statně sekunduje zbytek kapely. I když, ne že by to snad potřeboval, klobouk dolu!

Přestože seznámení s Karbomb je pro mě čerstvou záležitostí, po přehrání desky se nemůžu zbavit pocitu, jako bych to už vše někde slyšela. Jasně, udělat v dnešní době nahrávku, která by se nedala k ničemu přirovnat, je už nemožné. Ale čím míň kapel člověka při poslechu něčeho nového napadne, tím lépe. U Karbomb se těch kapel vynořuje dost. Nicméně pokud nehledáte zrovna něco, co by vás dostalo do kolen, a jen si třeba chcete zkrátit čekání na nové album NoFX, Karbomb by nemuseli být špatná volba.

Info

Rok vydání: 2011

Label: Warbird Entertainment

Tracklist

01. Punx Been Dead We’re Just Stupid
02. Sex, Lunch, And Rock And Roll
03. Bastard Flu
04. Below The Boot
05. Always In The Crowd
06. Vegan And Scara
07. Town Cars And Gay Bars
08. Empty Bottles
09. Lucky Dog
10. Jon
11. Total And Complete Gnarliness
12. This Party Boat Is Sinking

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com