Kids and Heroes
Kalifornská psychedelie Triptides obsadí stan na zahradě Cross Clubu
Redakce 18/10/2018 Pozvánky

Mágové moderní psychedelie Triptides se vrací zpátky do Prahy. 23. listopadu vtrhnou do vytopeného stanu, který vyroste na zahradě Cross Clubu. Melancholické texty zasazené do rozradostněných melodií. Nebeské refrény, zasněné sloky, trippy hippie music, která by si přála, aby zlatý šedesátý nikdy neskončily. A léto bylo napořád.

Triptides vznikají v horkém srdci Ameriky, když se zakladatelé a kytaristi Glenn Brigman a Josh Menashe potkávají v bohémských sklepech v okolí univerzity v Bloomingtonu, Indianě, USA. Kapela je původně tříčlenná, až později se přidává Dylan Sizemore na baskytaru.

Roku 2011 vychází první deska Psychic Summer, která předznamenala typický psychedelic-beach-pop zvuk, jenž Triptides prozkoumávají dodnes. Další dvě LP (Sun Pavillion & Predictions) se kromě punk-psychových riffů významně stáčí směrem k šedesátkovému/sedmdesátkovému psychedelickému west coast popu. To vše definitivně určuje nadčasový, ale unikátní zvuk, jímž kapela disponuje. Stejně jako většina garage/psych rock kapel z USA, Triptides po nárůstu popularity přesouvají své působení do LA. Od té doby vydávají zhruba jednu desku ročně, stále inspirovaní kapelami jako The Cleaners From Venus nebo The Wake.

Triptides jsou vysoce spříznění s dvěma kapelami, které v Na Scénu dobře známe. Tři ze čtyř členů až donedávna působili ve Frankie & The Witch Fingers, kteří v Praze naposledy vystoupili v květnu. Poslední deska, kterou Triptides (v tomto případě pouze Glenn Brigman) vydali, je kolaborace se Samirou Winter, jejíž Winter v Cross Clubu hráli zhruba před měsícem.

V rozžhaveném stanu předskočí rovněž psychedelici, pražští The Ribs, kteří se vrací z půlroční hibernace. “Žebírka” odjakživa vynikali hlavně šílenou, rozdováděnou show.  Po letním spánku ze sebe však vybijí energii, jak nikdy předtím. Poprvé vystoupí s novým bubeníkem.

23. listopadu v Crossu vystoupí ještě jedna, zatím blíže nespecifikovaná kapela. Sledujte událost a dozvíte se víc! Navíc jako afterparty se můžeme těšit na vinylovou pouštěčku od slovenských Voodoo Beast. To vše za doprovodu videomappingu. Tentokrát je na co se těšit.

Předprodej: https://goout.net/cs/koncerty/triptides+the-ribs/xbcsd/+wkpyk/
Event: https://www.facebook.com/events/2496250937267842/

Autor textu: Adam Ryšánek

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com