Kids and Heroes
Kakafoni – Death In Mind
Martin Suicide 20/09/2015 LP, Recenze

Co vznikne, když si hyperaktivní švédský hardcore punk udělá výlet do New Orleans a srazí se tam s provařenými figurkami místní podzemní scény? Odpověď se točí na mém gramofonu a nese jméno Kakafoni. Kapela, která je značným dílem dovolenkovým produktem Mattise z Makabert Fynd, Ignatius či Dissekerad, má na svém kontě již EP a nyní aktuální album vydané novým švédským vydavatelstvím Mangel Wax.

V černobílém obalu se ukrývá smršť apokalyptického hardcore punku, odkazující na zlé, rychlé a divoké žánrové klasiky a v neposlední řadě pak v sobě svojsky mísící vlivy zámořské školy s tou skandinávskou ve velice efektním výsledku. Nadneseně řečeno, Kakafoni dokáží své říci jak fanouškům Disrupt, tak Disfear bez toho, aby zněli jako jedni či druzí. Stopa zámořského „já“ ovšem nese v celkovém vyznění přeci jen celkem znatelný otisk, a ačkoliv skladby jsou z pera švédské části souboru, v nápadech tu a tam probleskne inspirace v raných COC nebo Poison Idea. Divoká tempa, velice hrubé zpěvy model drsňák, tak jak to patří k atributům stylu. Mohou být sice v nadměrné míře někdy trochu k pousmání, ale jak již bylo řečeno, k danému pojetí punku patří stejně jako post-dischargeovská tempa a zkreslené kytary (obojího zde dostanete přehršel).

Faktem ale je, že odhlédneme li od všech klišé, oprostíme se od toho, že tento koncept prosvištel vaším sluchem již tisíckrát v různých variacích, uvědomíme si, že deska Kakafoni je zkrátka a dobře skvěle napsaná v kontextu hrubého a divokého hardcore punku. Nápady jsou super chytlavé a celé skladby tu fungují tak, jak mají, stejně jako drsný a dynamický zvuk. Vlastně je to jedna z mých nejposlouchanějších tvrdých desek poslední doby, až si říkám, jaká je škoda, že tohle je více méně pouze projekt, který patrně na pódiu člověk nikdy nezažije.

Info

Label: facebook.com/Mangel-WAX
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Harm Of Control
  2. C.I.A.C.E.B.A.R.
  3. Protest And Survive (By Running For Your Life)
  4. Project Depletion
  5. Charred After Birth
  6. The Problem With Plutonium Nucleor Majesty
  7. Mobben Reser Sig
  8. Styrd Av Idioti
  9. PFC:Programmerad, I.D.
  10. Mediavasion

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com