Kids and Heroes
Jugoslávie, Jugoslávie, Jugoslávie aneb balík nových titulů od Ne! Records
Martin Suicide 15/10/2014 Novinky, Zahraniční

Vydavatelství Ne! Records s podzimem vyrukovalo s celým paklem nových desek se starým obsahem, a pokračuje tak v odkrývání punkových archivů bývalé Jugoslávie. To navíc skvěle koresponduje s LP obskurní kapely 77 s názvem Predaja života, které přináší skvělý a pro svět dosud naprosto neznámý anarcho punk s post punkovými podtóny.

Dalším kouskem je LP slovinských III. Kategorija, které prezentuje druhou půli osmdesátých let a éru, kdy se hardcore punk začal hnát do extrému a prolínat s thrash metalem. Kapela ve svých raných dnech přispěla i na kompilaci Hard-Core Ljublana.

Jednostranný dvanácti palec Put U Raj od Distress z Bělehradu, reprezentuje divoký hardcore punk půle osmdesátých let. Původní jméno kapely znělo Herpes Distress a do povědomí punkového světa vešla svou účastí na kultovní kompilaci World Class Punk.

Čtvrtým kouskem je LP Čao Pičke, unikátní, chaotický a minimalistický punk s dívčím zpěvem. Zpěvačka Čao Pičke Marsa později založila legendární dívčí hardcore punk Tozibabe.

Aby toho nakonec nebylo málo, Ne! Records vypustila do světa i první nejugoslávskou záležitost a tou je LP britských sedmdesátkových punks Blitzkrieg Bop s názvem The Usual Suspects.

Podtrženo sečteno, slušný balík nových a zaznamenání hodných archeologických objevů.

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com