Kids and Heroes
Jihoafričtí Seether vezou nové sebevědomé album do Prahy a Brna
Redakce 25/08/2017 Pozvánky

Na konci září míří do České republiky legendysvětového grunge, nu-metalu a hardrocku jihoafričtí Seether. Fanoušky potěší hned dvakrát, když jim nové, v pořadí již sedmé albumPoisontheParish, představí v pátek 29. září v Praze a následující večer v Brně.  Trio vedené výrazným leaderem, skladatelem, kytaristou, zpěvákem i producentem Shaunem Morganem si připravilo příjemně zemitou a syrovou novou desku, která nabízí přesně to, co fanoušky baví – kouzlení s kytarovými riffy a kvalitní vokál.Jako support se představí neokoukaná britská partička LTNT a američtí Sonsof Texas.

Hudební magazín AntiHero trefně komentuje nové CD kapely: „U veteránských kapel, které vydávají své sedmé album, se většinou stává, že i přestože songy mohou být stejné, jako při jejich začátcích, vzrušující jiskra jako by se vytratila. To ale není případ nové desky Seether„PoisonTheParish“, která není vůbec nucená. Ve skutečnosti zde můžeme slyšet nejvíce sebevědomé Seether posledních let. Písně tu fungují perfektně jako jednotka, vytvářejí vzácnou sbírku skladeb, které mají být slyšeny jako celek. Všudypřítomná temnota je držena pod kontrolou jak hudbou, tak vokály. Tady Seether dělají to, co umí nejlépe. „

Pilotní singl alba “Let You Down” vypustili Seetherjako ochutnávku již v únoru a doprovodili jej působivým hororovým klipem. Video bylo okamžitě sdíleno fanoušky a nyní má již téměř 3,5 milionů shlédnutí.

“Seether jsou na scéně pevně usazeni již 15 let a Shaun Morgan je považován za jednoho z nejlepších melodiků na pomezí metalu a grunge,” říká za pořadatele Michal Thomes z agentury Ameba Production a dodává: „Jsme proto velmi rádi, že můžeme tuhle nepřehlédnutelnou kapelu představit českým fanouškům.”

Poprvé zahrají v pátek 29. září v pražském Lucerna Music Baru, podruhé o den později 30. září v brněnské Flédě.

Vstupenky na oba koncerty Seether v cenách od 790 Kč budou od pátku 31. 3. 2017 v prodeji na GoOut.cz. Více informací na www.rockforpeople.cz.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com