Kids and Heroes
Jak to slyší Maroš z Kazostroj?
Palo Zavodský 13/12/2020 Jak to slyší...?

Další diel našej novej rubriky je tady. Tentokrát sme sa pýtali Maroša zo skupiny Kazostroj. Čo si myslí o kapelách Sløn, Mental Tension, Antisocial Skills, Marhule a Skassapunka?

 

Sløn – Mørs (Demø 2020)

No tu hneď na začiatku neni o čom. Respektíve až moc je o čom. So Segerom, hlavnou postavou tejto kapely, mám za sebou dlhoročnú minulosť aj mimo hudby, takže na túto tému by sme tu mohli sedieť hodiny. Toto je asi najlepšia vec, akú zatiaľ tento projekt vypustil. Sabathovský riff ako z učebnice, ktorý prechádza do vynikajúceho refrénu, a do toho (ako obvykle u Segera) výborný text. Brutálne fandím tejto kapele, dúfam, že keď skončí epidémia, že sa si nájdu viacej priaznivcov. V januári im chcem vydať kazetu s týmito karanténnymi demáčmi a potom horlivo očakávam aj dáku prvú serióznu štúdiovú nahrávku.

Mental Tension – Pozor ide slon

Tento slon je tiež riadny náklad! Najlepšie sú aj tak tie rôzne detaily v klipe. Tá hláška na konci od toho krčmára, to si predstavujem asi tak, že ho hodinu ukecávali, že „Jožo, povedz nám to do kamery, noo ták!“ a on im to nakoniec aj povedal. Neviem, aký slon to ide v tom songu, ale dedukujem, že ten slon sa ukázal chlapcom aj s ušami aj s chobotom, keď si v tej jednej scéne Zdeno zhodil gace aj s trenkáma. Trenčianska muzika navždy.

Antisocial Skills – Free Will

Jednu staršiu nahrávku od Antisocial Skills mám aj na vinyle. Táto novinka znie fajn. Zvuk nie je síce tak raw, ale stále sú to oni. Štýlové a chytľavé. I keď osobne radšej by som bol keby sa Rúbanisko dalo znovu dokopy, lebo som ich nestihol vidieť naživo. Sorry za odbehnutie od témy, ale dáko mám tieto dve kapely spojené stále.

Marhule – Odjebaný Dekel

No toto je ďalší kamarát, s ktorým sa poznám od prvého momentu, čo som stál na pódiu. Bilčo paralelne s Marhulami pôsobí aj v kapele Kýbel Mačiek a ako sólový pesničkár Matej Tále (odporúčam). V tomto songu sa kĺbi niečo zo starých recesistických punkových kapiel z nultých rokov a pankovej postmoderny a sebareflexie súčasnosti. Text je síce témou klasická panková politická frflačka, ale podanie je originálne a svieže. Celkovo táto kapela je veľmi svojská trojica a je sranda ich sledovať už len na sociálnych sieťach. Len by mohli robiť menej coverov. Inač klipu dávam jednotku.

Skassapunka – Rudes Against

Skačko ma popravde nikdy moc nebralo, maximálne tak dáky ska-punk crossover ako občas robia Kultra!, alebo veci od The Clash. Jediná ska kapela, ktorú som kedy počúval, boli Fuera Fondo, asi desať rokov dozadu. A Vidiek ešte vlastne, Rudi a Hilda je dokonca jedna z mojich naj pesničiek všeobecne. Skassapunka počujem prvý krát, nebolo to to, čo by som vyhľadával, no rudeboys ako subkultúru mám rád a hlavne fandím každej kapele, ktorá verejne prezentuje antifašistické názory, nech už hrá akúkoľvek hudbu. No pasaran!

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com